Poškozený antireflexní povlak

Na klasické CRT obrazovce 19" je asi na ploše 1 cm2 sedřený povlak, asi po příliž hrubém čištění.V bílé
ploše je toto místo ještě bělejší.Mate někdo zkušenost, zda by to šlo nějak zaretušovat ?Děkuji za všechny
rady.

Odpovědi na otázku

retusovat jsem to zkusil na starem sony trinitronu. rikal jsem si, ze opatrne odlestim celou antireflexnivrstvu - bohuzel se ukazalo, ze atireflexni vrstva je nanesena na plastove folii, ktera nevydrzela ani jemny styk s vysokootackovym filcovym kotoucem. nakonec jsem celou plastovou vrstvu z monitoru sloupnul a zbyl mi jen skleneny povrch bez vad a skrabancu. bohuzel na plastu byla i antistaticka vrstva, takze monitor mi ted luxuje prach z celeho bytu

Před časem jsem to taky řešil a nakonec jsem oškrábal antireflexní vrstvu z celé obrazovky:) Šlo to ale velice špatně a obraz pak byl míň kontrastní, nemluvě o zmíněné funkci přísavky prachu...

kedysi existoval spray,ktorý zakrýval škrabance na antireflexnej vrstve,v súčasnosti sa už nevyrába a už ho nieje možné ani objednať,nebolo to síce plnohodntné riešenie/originál antireflexná vrtva sa nanáša spôsobom,ktorý nieje možné použiť v domácich podmienkach/,ale ešte niekde by mohol byť v predaji ako nevypredaná zásoba