» Poradna » Mobily

Poškozené video

Zdravím,před pár dny se mi stalo, že jsem omylem smazal ze zrcadlovky Nikon D5100 video.Přišel jsem domů stáhnul program Recuva, abych mohl získat zpět své video. Video jsem našel a přesunul na plochu do počítače, háček je v tom, že video nejde přehrát, protože si Windows nedokáže poradit s kodeky, takže jsem stáhnul nějaký balíček s kodeky. Nyní mi Windows nehází chybu s kodeky, ale teď hází chybu, že je soubor poškozený. Je ještě nějaká šance toto video získat zpět? Stále mám ten soubor v počítači, ale jak mi počítač říká, je poškozený. Do paměťové karty jsem už přidal další data, takže jsem to staré video nejspíš přepsal.

Odpovědi na otázku

Bez šance..

A co ti brání to "preparované" zase strčit zpět, protože v "5100" potřebný SW je?

Co to meleš, odporníku?

pokud ti to nepřehraje ani třeba VLC, tak asi smůla. Můžeš zkusit, zda to nenačte Avidemux - pokud ano, tak to z něj uložit jinam.

Problém je v tom, že Recuva podle všeho nedokázala zachránit video korektně. Takže problém Windows nebyl v kodeku, ale v poškozeném souboru. Windows nemá a ani nemůže mít definovaná chybová hlášení pro jakoukoli situaci a tak se stane, že občas vyskočí hlášení, které zcela neodpovídá skutečnosti. Asi nezbude než se smířit s tím, že video je definitivně ztraceno.