» Poradna » Programy

Poškozené fotografie

Zdravím, mám menší problém. Na dovolené jsem udělal spousty fotek. Část z nich je ale poškozených. Nehcápu jak k tomu došlo. Ty fotky mají normální vellikost, normální název apod. jako ostatní. Ale nejdou otevřít. Píše to "Nelze rozpoznat formát souboru". A když si zobrazím informace o té fotce tak Rozměry a Bitová hloubka jsou neznámé. Vůbec to nechápu, protože foťák jsem nepřenastaoval a stovky fotek předtím i potom jsou OK. Nevíte jestli je to možné nějak opravit? Moc děkuju

Odpovědi na otázku

Co je to za formát? TIFF? JPG? BMP?

www.download.com ...

Crack si na to ale budeš muset najít sám (ani nevím, jestli ti to pomůže). Každopádně tahle omezená verze do každýho opravenýho obrázku nacpe vodoznak a dělá pouze "partial recovery"...

a nebo zkus poslat jednu "nezávadnou" vadnou fotku z dovolený na m33265zavináčseznam.cz a já to zkusim nějak rozkejvat a případně pošlu návod, jak na to (pokud se mi to teda povede)...

www.torrentz.com ...

Je prostě z nějakýho důvodu v pytli záhlaví jpg souboru, v němž jsou uloženy všechny informace o fotce (včetně barevný hloubky atd.). Proto má ta fotka správnou velikost i název, jenom prostě běžný program na prohlížení fotek nedokáže obsah fotky rozluštit (protože základní informace o fotce jsou uloženy v poškozené hlavičce). Možná by stálo za pokus zkusit vytáhnout fotky z digitálu znova (teda pokud v něm ještě jsou).

Je to jpg.

irfan view to neotevře?

Upni niekam jeden "poškodený" súbor na stiahnutie.