» Poradna » Mobily

Poškozené fotky v telefonu

Dobrý den, mám Samsung A40 a zjistil jsem, že fotky s ním focené jsou po roce poškozené, čím starší focené, tím častější poškozené, tzn. různé barevné pruhy, či nezobrazené části jednotlivých fotek. Můžete mi poradit, čím by to mohlo být? Popřípadě dá se to něčím opravit? Zkoušel jsem fotky stáhnout do noťasu, ale i tam se zobrazují poškozené. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Opravit akorat tak obnovenim ze zalohy nebo muzes jednu po druhe rucne retusovat.

Fotky máš na adrese https://photos.google.com/ Stačí se tam přihlásit. Ale pokud jsi zálohování nenastavil, máš smůlu.

Ano, mám, ale i zde jsou poškozené. V tom google by to opravit nešlo? A je to tedy díky vadné SD kartě?

Ne, takto poškozené fotky opravit nelze. A je to buď SD kartou nebo interní pamětí telefonu, podle toho, kde ty poškozené fotky jsou.

Tak pokud zálohování proběhlo už z poškozených fotek, tak máš smůlu.

a nejaky dovod preco si tie fotky pravidelne (automaticky) nestahujes do pocitaca?

Vadná paměť. Buď interní, pokud fotíš do interní a nebo SD karta, pokud fotíš na kartu. A ne, opravit se to nedá.

Tipujem to na kartu.

Tak už jsem koupil novou SD kartu, je potřeba ji před použitím nějak naformátovat? Nebo stačí vložit a používat?

Jen ji vlož. Telefon si ji případně naformátuje sám.

Diky všem za rady, poškozená karta už nejde ani načíst, ještě jsem se dočetl, že by mi mohl pomoct nějaký program Recuva ,tak to zkusím nainstalovat.

Zkusit to můžeš, ale pro úspěch to musí být alespoň nějak funkční. Není to zázračný program. Nejspíš ji tam tedy vůbec nenajdeš, ale uvidíš.

Hmm, tak jsem zkusil, ikonka karty vždycky naskočí, ale nejde opravit,ani rozkliknout a tím pádem ji ten program nenašel. Asi je fakt konec

Samozřejmě, hardwarově vadnou kartu nelze přečíst žádným programem, to bylo jasné už předem.

Existují i pokročilejší způsoby, jak data dostat i z mrtvé SD, ale to už je třeba svěřit odborné firmě za patřičný obnos:https://www.youtube.com/watchA ani to nemusí data zachránit, protože záleží na typu poškození. Ale pokud tam bylo něco, co je pro tebe cenné, můžeš to zkusit. Tady je namátkou ceník jedné z mnoha firem, co se tím zabývají (firmu neznám, je to jen na ukázku):https://www.datahelp.cz/cenik-zachrany-dat/flashd... Diagnostika je obvykle zdarma. Řeknou ti, zda je možné data zachránit a kolik to bude stát. Pak se rozhodneš, zda ti to za to stojí.

Recuva neobnoví data ztracená poškozeným úložištěm. To neumí žádný program. Takže marná snaha.