Poškodený ventilátor(ntb)

Zdravím,vlastním notebook značky acer aspire v7-582PG a rozhodol som sa, že ho rozoberem a očistím od prachu a nanesiem novú pastu.. Všetko funguje ako má, teploty dokonca v záťaži klesli o 5°C, ale bohužiaľ sa mi naskytla taká vec, že som ulomil jednu lopatku alebo ako to nazvať čo je vo ventilátore. Mám teraz zopár otázok. Mám to nechať tak a nič s tým nerobiť, alebo radšej kúpiť nový ventilátor ? Akurát v mojom ntb sú tie ventilátory nejak spojené dokopy, neviem či sa bude dať odmontovať jeden a vymeniť .. Bližšie som to nejak nerozoberal .. Tie ventilátory vyzerajú úplne rovnako ako na tomto videu:https://www.youtube.com/watch

Odpovědi na otázku

Ventilátor je jen to kolečko s lopatkami. Zbytek je chladič. Není to jeden velký kus, větráky můžeš odšroubovat zvlášť. Větrák bez jedné lopatky není vyvážená a kromě většího hluku dříve odejde úplně. Takže používat to sice jde, ale určitě si objednej nový a vyměň ho. Nějaký ten čas to vydržíš i s tím rozlámaným, ale neměly by to být měsíce, spíš jen dny, maximálně týdny. Tady je máš oba dva:https://www.terahertz.cz/cs/141767-acer-aspire-v7-... https://www.terahertz.cz/cs/141767-acer-aspire-v7-... Prodává se to i s tím krytem okolo, takže je třeba zvolit ten správný. Mají je rozlišeny jako "pro procesor" a "pro grafiku". Který potřebuješ, jistě zvládneš zjistit.

Vďaka za odpoveď. Čo sa týka toho ventilátoru.. príde mu trochu veľa dať 23e za výmenu ventilátorika, kde je zlomená iba jedna lopatka .. Nebolo by lepšie počkať cca mesiac na toto ? https://www.aliexpress.com/item/NEW-SUNON-CPU-FAN-FO...

To už je na tobě. V tom obchodě to mají určitě také z číny a rozdíl v ceně je jejich zisk. Takže je to jen o tom, zda to chceš mít hned nebo čekat. Ale pokud to nemají skladem, tak budeš čekat úplně stejně dlouho a ještě zaplatíš podstatně více. Jde také o to, jak moc se nevyvážený větrák projevuje. Pokud moc ne, klidně bych počkal. Pokud to ale dělá velký hluk a hodně to vibruje, tak bych volil dražší, ale rychlejší řešení (pokud je to ten skladem, jinak je to jedno).

Hluk praveže nie je takmer žiadny .. pri idle alebo mierne záťaži nič nepočuť. Ale ako náhle začnem niečo hrať, tak už je "cítiť", že niekde v niečom je chyba .. Čo sa týka odmontovania a následného primontovania nových vetrákov na chladič tak sa nemusím ničoho báť ? Nie je tam žiadny zložitý postup ?

Pokud jsi vesnický synek co má prsty jako kolíky na řípu, asi bych se bál....