» Poradna » Programy

Poskodeny .img

Zdravim.3 dni taham obraz disku 128 GB a pri pokuse o otvorenie pise ze obraz disku je poskodenyMna asi ebne!.Je nejaka sanca to nejak opravit,alebo je to definitivne v ...?

Odpovědi na otázku

A v čem to otvíráš? Snad ne jako obrázek...

Win32DiskImager

Vo Win 10 pri"pripojit" pise to iste.

Jak to taháš? jako přes internet?Máš ověřeno že ten obraz na zdroji funguje? Používáš jak na zdroji tak i na cíli stejnou aplikaci na otevření?Každopádně bych asi doporučil vypočítat HASH souboru na obou místech a porovnat je zda jsou stejné. A co třeba jen velikost souboru? ta je taky na obou stranách stejná?Jinak co se týče opravy tak jedině stáhnout znovu. Já bych to například zkusil pomocí torrentu, protože když to uděláš dobře, tak se znovu stáhnou jen ty poškozené části a opraví se to. Ale těžko říci zda budeš mít poškozeno jen pár MB, a nebo 90% souboru, protože se to někde "posunulo" a vlastně je to špatně skoro celé.

Tahal som to sez torrent.Konkretnu velkost neviem,pisu iba ze 128 GB.

Je to kompletni?Neni to fake?Jinak smula..

Fake to urcite neni.Je to obraz Retropie na Raspberi pi,kvazi emulator starych hier z Arcadepunks.com.Dal som to este raz cez Qtorrent a on to teraz asi cekuje,nic netaha len pomali sa zvacsuju percenta,tak uvidim co napise.

128GB obraz? Prozradíš nám, co to má být? To mi přijde jako fake.

Uz som pisal vyssie,Retropie image pre RaspberyPi.

Tak u torrentu je to celkem snadné. Tady stačí když si v klientu necháš zkontrolovat integritu dat. Pokud to testem projde tak máš jistotu, že soubor co máš stažený je stejný ze kterého autor vytvářel torrent. Pak je právě otázkou zda ten soubor autorovi fungoval, zda nebyl poškozený už u něj. A pokud fungoval tak jak a v čem to otevřít už musíš vědět ty.

Chtěl bych to zkusit, můžeš tady dát ten odkaz ? , jestli dopadnu stejně ?

No, jasne, 128 GB obrazek, co tam mas, nejakou tlustou matronu? Urcite ti tu vsichni skoci na spek trolle....

Cože? O obrazech disku s příponou .img jste neslyšel?

Tak se podívej třeba na wikipedii: https://en.wikipedia.org/wiki/IMG_(file_format) A jinak obraz (kopie) disku může mít jakoukoliv koncovku a stejně to bude fungovat. V linuxu si příkazem dd klidně můžu vytvořit soubor disk.jpg a obrázek to nebude (windows by z toho ale byl asi dost zmatený). Záleží jen v jakém programu se s tím bude pracovat a jakou koncovku (formát) rozezná.Nějaké analýzy lze provádět programem testdisk nebo ten obraz připojit jako další jednotku a prozkoumat. Ale jestli je ten obraz takový jaký by měl být se nejlíp porovná pomocí kontrolního hashe (pokud jej autor uvádí).

Img je obraz disku, ci nejaky obraz neceho, neco jako iso. Neni to obrazek. Udelal si ze se vola.

=> 3 dni taham obraz disku 128 GB a pri pokuse o otvorenie pise ze je poskodeny...Tak ho dosťahuj a až potom ho otváraj.

Tak Qtorrent dodkoncil kontrolu a ziadnu chybu to nedalo.Ako skontrolujem konformitu dat ako radil borec hore?Alebo to bola ta kontrola co sa skoncila?

Jen kontrolni otazka, nepokousite se nahodou nahrat 128GB obraz na mensi mSD kartu?

Ano.taky bol plan,ale aj pri pokuse otvorit obraz vo Win10 pise ze subor je poskodeny

Myslim ze plan bol to nahrat na 128 GB mSD.

Stahni to odsud https://retropie.org.uk/download/ a mas klid mladiku.

OK,ale to je bez hier.

Tak nakoniec som to skusil otvorit v programe Etcher a vyzera ze sa to podarilo flesnut na SD kartu.Dik ale vsetkym za rady.