» Poradna » Notebooky

Poškodený HDD v notebooku?

Má vplyv poškodený HDD na inštaláciu windowsu? A ak hej, stačí to vyriešiť novou kúpou HDD? Dôvod poškodenia: buchnutie do stredu časti notebooku.Dakujem za skorú odozvu.

Odpovědi na otázku

Samozrejme, ze ma. Vetsinou si instalator vadne sektory vyradi, jen neni jistota, ze tam nedoslo k necemu vaznejsimu, co by mohlo casem disk odrovnat uplne.Kdyz uz se bude kupovat jiny disk, uvazoval bych nad SSD, ktere je proti narazum podstatne odolnejsi.

pokud začne mít disk vadné sektory, tak krom případů kdy jsi na tom finančně fakt špatně, nemá smysl to řešit a je vhodné rovnou pořídit nový. Udělej si diagnostiku disku nějakým bootovacím softem - třeba Hitachi Drive Fitness Test je víceméně klikací a funguje i na disky jiných značek.