Posílení grafického výkonu

Dobrí den , mám staré PC s procesorem AMD Athlon II X2 255 3,1Ghz dvoujádro a základní desku s integrovanou grafikou Ati Radeon HD 4200 , 4 Gb RAM , Win 10. Mám to jen na net , ale poslední dobou už to není ono . Pomohlo by výkonu posílení grafiky za použití nějaké levné karty do PCIE slotu , třeba této https://www.alza.cz/msi-gt-710-1gd3h-lp-d4128... ...Preferuji něco bez ventilátoru , kvůly hlučnosti ... Děkuji za Typy a rady

Odpovědi na otázku

Na net nepotřebuješ grafiku. Spíš lepší CPU, více RAM a ideálně SSD. Ale to prakticky znamená nové PC.

Je to 7 let staré! Možná to oživí ssd, ale osobně bych pořídil nové PC. Nějaký levný základ. Grafika vám tady nikterak nepomůže. Možná při přehrávání videí, ale to záleží i na jiných faktorech.

Nemáš moc dobře vybranou GK: 1) má výkon asi tak o 5% vyšší než ta současné integrovaná grafika. Je nesmysl za tak mizerný upgrade vyhazovat peníze.2) pasivní chlazení GK není zárukou ticha, ale zárukou problémů s přehříváním GK. Aby fungovalo, musíš udělat průvan ve skříni. V tu ránu je po tichu..Když už upgrade grafiky, které tvůj procesor ještě dokáže předpočítat fyziku, tak aspoň tuhle: https://pc.bazos.cz/inzerat/77819046/Radeon-H...

"Mám to jen na net ..."

pořád lepší, než když tu občas někdo napíše, že chce "něco levného, jen na hry"

jestli to máš jen na net, tak ten starý komp je na net v kombinaci s novými Windows moc slabota. Zkus tam hodit třeba Xubuntu, nebo i Kubuntu a pojede to rychleji, protože ten systém nepotřebuje antivir, je bezpečnější a méně náročný. A taky se zbavíš telemetrie

SSD tam už mám 3 roky , jde spíš o videa na netu , jak nějaké pustím , procesor jede na 90 - 100% .... tak jsem si myslel , že pokud by tam byla lepší grafika , tak by odlechčila procesoru . Ale asi máte pravdu ,,, 7 let starý stroj je dneska už moc pomalý .

Kupte si na ebay nebo aukru 4-jadrovi Phenom II (na priklad 960T BE). To by melo stacit "jen na net". Pripadne znovoinstalace Win10 a odstranit vsechen bloatware.

Lepší grafika nic neřeší.Jak už padlo výše, chce to SSD, ideálně s vyšší pamětí.Nicméně na tvém místě bych zvážil i nějaký bazarový kit (DESKA+CPU+RAM).Cenově se to pohybuje okolo 1000kč a získáš bleskurychlý PC na kancl i internet.Další věc, která mě napadá je, jestli není nevhodně nastavená grafika na desce tak, že žere příliš paměti RAM ze systémové. Tady by stačilo zajít do BIOSu a ubrat pamět pro grafiku (platí za předpokladu, že grafika žere systémovou RAM).