» Poradna » Programy

Posílání většího počtu fotek

Dobrý den,
promiňte, ale potřeboval bych poradit.
Z fotografií z dovolené jsem si udělal výběr, který jsem si přesunul do nově vytvořené složky o velikosti asi 87 mega. Chtěl jsem je přeposlat přátelům přes Uschovnu nebo Leteckou poštu, ale když se dostanu do fáze ,, procházet ,, nedaří se mi tam celou složku vložit, pouze se mi otevřou jednotlivé fotografie ve složce a jednotlivé fotky tam vložit jdou. A nejde to ani přímo vložit do mejlu jako složka do přílohy - samozřejmě o menším objemu. Obráceně, kliknout na složku pravým a poslat příjemci pošty to funguje. To jsou ale malé objemy, tuším do 25 mega.
Poradíte mi někdo prosím ?
Předem mnohokrát děkuji
S pozdravem Michal

Odpovědi na otázku

Větší objem můžeš poslat přes ulozto.cz

fotografie treba 'zbalit', napriklad do zipu (programy 7-zip, winrar, winzip, total commander...), cim sa z viacerych suborov stane jeden (nieco ako 'zlozka') a ten sa uz da nahrat jednoducho do Uschovne

Dobré odpoledne,
mnohokrát Vám děkuji za radu. Funguje to !
Mějte se moc pěkně
S pozdravem Michal

a budou přátelé z 87 MB fotek nadšení ? já tedy když posílám fotky je zmenším na 800 x 600 (což je tak max 50-60kB na 1 fotku), na normální skouknutí nepotřebuju plnou kvalitu z foťáku...lidi co mi posílají nezmenšené fotky přímo stažené z foťáku bych škrtil...

Tak tak tak, tedy pokud neposílám někomu něco proto, aby to vytisknul na papír. To bych musel v plné kvalitě.

Máte úplnou pravdu. Příště to udělám stejně jako vy. To mě nenapadlo. Tak pro tentokrát se s tím budou muset popasovat. Je to asi 280 fotek.
Mockrát děkuju za typ.
Mějte se fajn.
S pozdravem Michal

nezoufejte, např. XnView to umí zmenšit hromadně...

Já bych zase škrtil ty, co mi posílají zmenšené fotky. Copak vy víte, co budu s fotkami dělat? V současné době není 87 MB žádná velikost.

No já to řeším:
1) založím (pracovní) účet na Gmail.com (či jiný free mail server)
2) nový mail (Compose mail)
3) natáhnu přílohy
4) dám Uložit (Save now) do draftů (Drafts)
5) napíši mail dotyčné osobě (bez příloh - fotek) se jménem a heslem
6) druhá strana si může vše stáhnou z mého Gmail či přeposlat kam chce
7) Závěr - smáznu draft = HOTOVO.
8) lze změnit heslo k účtu na Gmail proti zneužití

Dobrý den. Bezva typ. Vyzkouším to ! Mockrát díky za Váš čas.
Mějte se báječně
S pozdravem Michal

myslím, že se na netu najde služba jako Flickr nebo picassa, české třeba rajče, která umožní galerii zaheslovat. to by bylo ideální řešení

tusim aj dropbox dokaze nieco take.

dodatek:
- přílohy (attachments) lze natáhnout jedním pokynem - nemám vyzkoušeno - jsem líný a nepotřeboval jsem natahovat větší množství příloh. Zde je návod:
mail.google.com ...
(Česká verze helpu není - asi).

Picassa ukládané fotky optimalizuje (zmenšuje), což mi nevyhovovalo. Možná k dnešku to jde vypnout.