Poruchovy disk funguje vzdy po odpocinku

Mam 1TB seagate barracuda a uz je po zaruce a na vyhozeni jsou na nem i nejake vadne sektory apod. Pouzivam ho jen pro instalace her apod.Jde o to ze ten disk vzdycky funguje treba 20 dni bez problemu instaluji na nej 50gb hry apod. a pak najednou z toho disku nejde nic precist. Tak ho vypojim na jeden nebo dva dny a dam odpocinout znova zapojim a vsechno zase funguje bez ztraty dat treba i nekolik tydnu.Vim ze ten disk je proste nespolehlivej, ale nevite cim je tohle chovani zpusobeno, ze po tom odpocinku funguje uplne normalne?

Odpovědi na otázku

Teploty?

Pravdepodobne odchazi elektronika disku. Uplne kleknout muze kdykoliv.

A co čekáš za odpověď? Není nic, co bys s tím mohl udělat. Maximálně zlepšit jeho chlazení. Jinak je stejně na vyhození

Občas podobné potíže vyvolávají nespolehlivé kontakty mezi deskou elektroniky disku a tělesem mechaniky. Je třeba odšroubovat desku elektroniky (použít náležitý nástroj, zpravidla torxní šroubovák velikosti kolem 8 - někdy je menší) a jednak očistit kontaktní plošky datového konektoru (kontaktní plošky jsou často opravdu pěkně zoxidované) a druhak napružit kontaktní plíšky konektoru motorku.Některé disky po tomto zásahu omládnou a stanou se spolehlivými, jiným to zase nepomůže. Za pokus to ale stojí, a pokud to zabere, je možné vzít na milost i vadné sektory - v tomto případě totiž asi nejsou vadné, ale udělal se pouze chybný zápis "díky" nespolehlivému (a nyní napravenému) kontaktu.

Pokud by nebyla chyba v těchto kontaktech, dalo by se ještě uvažovat o zapečení elektroniky (jenom elektroniky, ne celého disku) v troubě, jak se to někdy dělá s grafickými kartami. Varování: Může to pomoct, ale taky to může být definitivní konec té elektroniky.

A čemu se divíš? I ty přece, když se vyspíš a odpočineš si taky pracuješ hnedka líp....

Souhlas :D Vše potřebuje odpočinek..