» Poradna » Ostatní

Porucha výtahu

Ahoj, chtěl bych se na něco zeptat. Teď nám jedna firma ze Slovenska montovala výtah. Dva dny jezdil normálně, ale potom začaly problémy, že se od 3. patra a výš neotevíraly dveře, tak lidé museli chodit pěšky, tak předseda z BD zavolal opraváře a ten to spravil. Asi tři dny jezdil v pořádku, ale zase teď začali problémy, že když jede výtah nahoru nebo dolů, tak něco mezi šachtou a výtahem přímo až skřípe a je to čím dál tím hlučnější. Tak jsme to šli ohlásit zase na BD, ale předseda řekl, že už opraváře nebude volat, že tento zvuk je normální. Tak jsme šli vyzkoušet výtah do vedlejšího vchodu, protože v tu stejnou dobu dělala ta stejná firma nový výtah i vedle. A tam to jezdí normálně. Ale on to neuznává. Není to nebezpečné? Aby se pak někomu něco nestalo. Ale slyšel jsem, že v jednom paneláku taky měli s novým výtahem podobné problémy a nakonec musela přijet ta firma, zbourat ten nový výtah a opět namontovat další. Myslíte, že by mohl takto dopadnout i ten náš výtah? Ptám se, protože mám celkem strach tím jezdit. A přemýšlím jestli nemám zavolat sám toho opraváře. Díky za názor

Odpovědi na otázku

Existují takové dva výrazy. Revizní technik výtahů a reklamace díla.

To máte pravdu, ale ti z BD prostě vůbec nechtějí o tomhle jednat. Pro ně je důležité, že jezdí. A nějaké zvuky jsou jim úplně jedno. Taky mě to napadlo.

Budeš za potížistu. Napsat doporučený dopis s doručenkou, upozornit na problém a zmínit obecné ohrožení a ev. právní důsledky při zranění či smrti vinou havárie. Kopii dopisu uschovat, nezapomenout na toto uschování upozornit.

No zkusím tam napsat. Nějak se to musí vyřešit.

Ked nemas 70-rokov, tak chod po schodoch. Prospeje to Tvojmu zdraviu.P.S. Ked mas potrebu pisat taketo chujoviny, tak ich aspon nepis do POCITACOVEJ poradne. Skus Facinabook, alebo si zaloz vlastny Blog.

Já klidně budu chodit pěšky, ale bydlí u nás i staří lidé, kteří mají třeba už přes 80 roků. Takže pro ně to třeba problém je.

Tak ty jsi normální debil - nebo spíš ten tebou použitej chuj ... tomu asi porozumíš ještě líp.

moc se divím, že předseda s tím nic nechce dělat. Pokud se něco stane s výtahem, může být popotahován za liknavost. Rozhodně to mějte písemně, že jste na to upozornil. Jinak by jste mohli zaplatit Vy- uživatelé.

a vo co ti jako de ty tam seš v tom výtahu zaseknutej nebo co ?

Hlavně neotevírat dvířka do výtahové šachty ! A nekoukat, jestli už výtah jede ! Jeden to zkusil a mohl by vyprávět, ale už jaksi nemůže, když nemá hlavu Tato věc se opravdu stala...

Pavelka [88.102.148.xxx] - a to jsi vyčetl kde? - v Mateřídoušce? - u většiny výtahů nejdou dveře otevřít dokud výtah jede.

Nerad ti beru iluze, ale děda dělal roky revizáka výtahů. Některé revizní zprávy bych ti opravdu přál vidět - jediné, co fungovalo byl vlastní elekromotor, volba stanic a možná brzda - koncáky blokující výtah při otevřených dveřích kabiny přemostěné, senzory přetížení vyřazené, zajištění dveří šachty tu a tam nefunkční, u páternosterů nefunkční koncáky zabezpečení i centrální stop. A to všechno až do pravidelné revize (nebo úrazu) úspěšně provozováno

ahoj, sice mi překvapil takovýhle dotaz v poradně ale taky bych k tomu něco řek, obvzlášt když jsem revizní technik výtahů vzešlý z montéra (s 15-ti letou praxí )1)stanovisko předsedy je nepochopitelné a kontraproduktivní2)jakýkoliv nezvyklý zvuk může znamenat vážnější závadu (nemyslím si, že by kabina vyloženě spadla, ale na dálku posuzovat nelze...) a teď to důležitý:výtah je v záruce = určitě bych naháněl montážní firmu a trval na své přítomnosti až ten šikulda od nich dorazí, pokud bude blábolit a vymlouvat se, tak má nějakého ředitele, že...napsat dopis s doručenkou - jak bylo navrženo výšezdalipak máte zajištěny "provozní prohlídky výtahu" ? je to povinnost provozovatele, může provádět někdo z domu /po zaškolení/ nebo lze objednat u servisní firmy - provádí se (prokazatelně ! čili se zápisem) po 14-ti dnech a provádí je dozorce výtahu a TEN BY MĚL podivné zvuky hlásit na dispečink oprav jako závadupřeju śpěšné jednání

Chcete vedieť, čo sú problémy s výťahom?Tak si jeden dajte urobiť u firmy Petersik.

Dobrý večer, můžete mi prosím napsat nějaké podrobnosti o realizaci výtahu Petersik. V jednom domě by si od něj chtěli nechat postavit výtah a mně se moc nedaří je přesvědčit, že to není dobrý nápad.Děkuji Vám.S úctou Eva

Takze si to shrneme: Ve vytahu neco skripe, podle odborniku je to v poradku, ale Vy z toho mate hruzu.Reseni: Dojdete k psychologovi. Pomuze Vam.

Tys byl vždycky kretén.

Pochvala od tebe potesi vzdycky! :o)

Pokud máš pochyby a chceš mít jistotu, je jediné schůdné řešení zavolat vlastního revizáka.Ale počítej s tím, že to nebude zadarmo.

Kverulanti penez nelituji. Jim jde o tu buzeraci.