Porucha secretzone externího disku SAMSUNG PORTABLE 3 GB

Dobrý den, mám asi tři roky starý externí disk SAMSUNG PORTABLE 3 GB. Nedávno jsem si v něm vytvořila v secretzone prostor pro 300 Gb a uložila data e-knihy 200 Gb, které jsem bohužel neměla jinde zálohované. Na druhý den mi Samsung Manager v secretzone ukázal moji ikonu zaheslovaného účtu přeškrnutou a po snaze přihlásit se heslem nešla zóna otevřít. Na internetu je pohříchu málo informací na toto téma. Syn však v anglicky psaném netu našel postup a vytvořil si v secretzone i on svůj účet s heslem a pak se zóna otevřela a já přesunula dost nepodstatnou část e-knih mimo. Protože bylo už téměř ráno, šla jsem spát a pak jsem se do secretzone chtěla opět přihlásit. Ikony účtů byly přeškrtnuty obě. Zkoušeli jsme na XPéčkách, také nic, i když jsme se přihlašovali novými účty. Dala jsem tedy externí disk firmě zabývající se takovými problémy a ti mi nahlásili, že v secretzone není žádný zápis, žádná data! Poraďte mi prosím, proč se to stalo a kam ta data zmizela, když jsme neprovedli resetování do výrobního nastavení disku. A co bych měla dál dělat. Ty knihy byly kromě mé rodiny to nejcennější, co jsem měla. Bohužel, neměla jsem je kam zálohovat, jelikož se potýkáme s nedostatkem financí. Děkuji. Lidka.

Odpovědi na otázku

Tímto ses zařadila do (dlouhé) fronty těch co šifrovali, šifrovali, až se ke svým datům nedostali. Útěchou ti může být, že nyní se nikdo nepovolaný ke tvým datům opravdu nedostane - jsou v dokonalém bezpečí, což bylo zřejmě cílem......---------------------------------------------------------------------------------------------------Každý disk může selhat, je to výrobek jako každý jiný. V případě že data zašifrovaná nejsou, existuje stále značná naděje že se je podaří zachránit (i když pomocí specializované firmy a tím pádem draze). Ale pokud jsou data šifrovaná, je to bez šance. Takže vždy mít zálohu ještě někde jinde popř. zvolit bezpečnější způsob šifrování - např. TC kontejner.

Děkuji ti za rychlou odpověď. Bohužel, data jsou zašifrovaná. Nikdy jsem nic nešifrovala a musím se přiznat, že jsem k secretzone přistupovala asi jako k zeheslování účtu, které jednoduše heslem otevřu. V manuálu Drive Manager nic o problematice tohoto software napsáno nebylo. Brala jsem to jako tutovku. Ti odborníci tam asi nani žádný data vidět nemohli, pokud se nemýlím, že zašifrovaná data zřejmě vidět nejsou? Problém je otevřít, či prolomit ten klíč do secretzone! Nechápu, proč to nejde, když jinak disk pracuje bezchybně a taky to, že se touto otázkou a problematikou nikdo odborný, např. ze servisu Samsungu, nezabývá. To lze jen tak vypustit nedokonalý výrobek? A v manuálu nenapsat jak opravit závady? Prozatím je tam ta zóna nastavená, zkusím odborníky na kryptografii. Moc děkuji a zdravím. Lidka.

pro příště doporučuju aspoň "zálohovat" třeba do emailu, když nejsou peníze na jiný disk. Zadarmo je i Google disk, kam se dá taky leccos nahrát.Ono je celkem riskantní se spolehnout na umístění dat na jednom disku - nejen v počítačovém světě dojde občas k chybě a zrovna u šifrovaných dat může dojít k jejich nenávratnému poškození. Podobně jako když v bouřce nateče do domu a zničí se cenné listiny, které nejsou nijak chráněné a uživatel nemá ani nikde jejich kopie...Samsung tu aplikaci určitě dodává jen jako doplněk bez nějakých garancí - proto tyhle věci ze zásady nepoužívám a pokud potřebuju šifrování, tak sáhnu třeba po Truecrypt.

Děkuji ti moc. Jsem jenom prostý uživatel, i když jsem se za ta léta, co mám počítač, lecčemu naučila právě kvůli PC úskalím. Škoda, že jsem si tím byla tak jistá, právě kvůli neznalosti problematiky. Dnes jsem si vzpomněla na microkartu, kde jsem měla v úmyslu knihy zálohovat, ale vzala ta mrcha jen některé a některé jsou poškozeny. Zkusím přetáhnout na ten Samsung. Knihy si budu zálohovat na větší flashku. No, opět jsem se poučila.....Mám ten disk také plný . fotky, hudba, dokumenty, e-knihy, mraky složek s obrázky, prostě x různých složek s mými nesčetnými zájmy. Přeji pěknou klidnou noc. Lidka.

Zálohovat na flash disk je dost risiková záležitost. Flash disky většinou lehnou bez jakýchkoli příznaků potíží a většinou bez varování a totálně. Pokud jde o cenná data tak bych je roztřídil a vypálil na Blue Ray disky. Na ty se vejde 25GB a tak se to dá zvládnout. Při slušném zacházení vás data na nich přežijí.

Děkuji ti moc. Tebe bych potřebovala doma Jako osobního IT poradce Blue Ray disky jsem ani neznala. Právě s mými objemnými daty a mým starým PC, se denně potýkám s různými situacemi, které neznám, a co se týče Samsungu a jejich podělané Secretzone, to neznají ani odborníci a věřím, že ani sami "samsungáči" si neprověřili fungování a chyby jejich software!!! Tak jsem přišla o tisíce e-knihy, které už nenajdu a které jsem posílala dalším lidem, dle jejich zájmů. Byla tam i věda, léčení, duchovní nauky, dějiny /ne ty upravené/ atd. Já jsem opravdu pitomec! Nicméně ti děkuji, můj emlail je liliku@seznam.cz, kdybys mi chtěl ještě napsat nějaké vychytávky, ať tady nezamořujeme tuto poradnu. Na FB jsem jako Ludmila Svatá /míněno životem, co mám za sebou/. Ještě jednou děkuji a přeji, ať se daří. Lidka. PS: Na BRD se vejde i 100 Gb dat.

Na to přece nemusíš být IT specialista, aby tě napadlo, že jakékoliv elektronické zařízení se může kdykoliv pokazit a že o data přijdeš ;)

To vím. Sám ten disk Samsung je v naprostém pořádku a šlape dobře. Jenže by mi nenapadlo, že v něm jako možnost ochrany dat ta secretzone, je past na data Až tak nedůvěřivá v nějaké oddělení disku nejsem. Proč, když je disk vpořádku. Mám dojem, že to neví ani samotní výrobci disku Samsung, protože jsem našla jen málo takových, kterým by se to stalo. Jistě, o data můžu přijít na čemkoliv. Ostatní mám zazálohované na pevném disku. No, nějak to pořeším. Díky za odpověď, byť i takovou

Odborníci neznají šifrovací software Samsungu proto, že si ho Samsung "upekl" jen pro své disky, a nějakou dokumentaci k tomu nevydal. Já osobně nikdy nepoužil software od výrobce externího disku a od určité doby si ani ze zásady nekupuju hotové externí disky, protože to uvnitř je hrozný paskvil, který člověku neumožní dostat se k datům ani při takové drobnosti jako poškození usb konektoru.Proto si kupuju samostatný malý disk a box a externí disk si sestavím sám - je to zapojení jednoho konektoru, co nejde zapojit jinam ani jinak a zašroubování asi 4 šroubků. A naformátování disku. Když u boxíku poničím usb, tak koupím nový boxík a disk zevnitř jen přendám. Vyjde to obvykle o pár stovek dráž než hotový externí disk, ale mně to za to stojí.

Ale, jsi mladý a muž. Já jsem stará babka. Ale čiperná na různé zájmy a nějaké stáří si prostě nepřípouštím, tak se pouštím do čehokoliv. A protože moje specializace byla MŠ a papíry na PC mám z roku 1993, kdy ještě nebyly WIndowsi ani myš a doma nebyl PC a já s tímto, co jsem se naučila nazpaměť dělala druhou vlnu kupónové privatizace , tak se učím stylem chyba-omyl. No! A děkuji také za typy. Všechno si uložím a budu nad tím koumat. Pěkný sobotní večer. Lidka.

"ani sami "samsungáči" si neprověřili fungování a chyby jejich software!!!"Chyba může nastat u jakéhokoliv software a záruky ti nedává ani Microsoft...Jinak spousta knih se dá pořád ještě najít na různých alternativních zdrojích - jsou komunity ebook čtenářů apod. Blíž tady nebudu radit.

Ještě jsem se chtěla zeptat, zda mám tu secretzone nějak smazat, zrušit. Vydělila jsem pro ni 300 Gb. Je v ní tedy zašifrováno /nevěděla jsem, že to data šifruje, myslela jsem, že je to jen podúčet na heslo/ 200 Gb dat a sto volných.A ty giga mi budou chybět. Ještě jsem viděla na netu, že je možné stáhnout si novou secretzone, která by možná mohla otevřít ta data. Mám známého, který se zabývá kryptografií. Tak se zeptám, zda by mohl ještě data vydolovat. V každém případě všem radím, aby do takových neprověřených software nechodili. To je tak, když člověk věří výrobci, který se "v tom přece musí vyznat"!!!

Děkuji všem, kteří mi moc dobře poradili. Lidka.

Ahojte.Mal som ten istý problém so SECRETZONE.Môj jednoduchý postup na odblokovanie, ktorý fungoval:- otvoril program SAMSUNG SECRET ZONE,- vľavo hore na panely stlačil + pri nápise Secure Drive, otvoril sa panel Create New Secure Drive,- vymyslel a napísal meno novej zabezpečenej časti (Secure Drive Name), - Secure Drive Size potiahol posuvník na malú hodnotu, dal 2 GB,- Drive Letter to Connect nastavil písmeno časti disku predvolené, ale nie to čo mi nešlo otvoriť!!!- stlačil tlačidlo + Create.Vytvorilo novú zabezpečenú časť disku a ukázalo a dá sa pracovať aj s tým preškrtnutým diskom, ktorý nešiel otvoriť.Niet zač

Děkuji, zkusím to, i když jsme něco takového dělali se synem, otevřela se ta secretzone, já si pár dat přetáhla a poněvadž jsem myslela, že už to bude fungovat, tak jsem to zavřela. Na druhý den jsem chtěla pokračovat, ale už byly přeškrtnuty obě přihlášení a zónu nešlo nijak otevřít. Navíc jsme zjistili, že je ta potvora dělaná pro 32 bitový systém a já mám 64 bitový. Nemůžu znát všechny informace ohledně výrobku, protože jim klasicky nerozumím. Ale děkuji za radu, zkusím to. Odinstalovala jsem dive manager, tak ho tam znovu nainstaluji a uvidím. Nevyrůstala jsem v prostředí počítačů a nepracovala s počítačem. A jsem dost starý ročník Tyhle záludnosti mě už unavuji. Lidka.