» Poradna » Web a internet

Port triggering

Ahoj, kamarád má problém s připojením do hry, na stránkách hry píšou, že si má zkontrolovat zda má otevřené porty "Ensure the following ports are open for Dauntless: TCP/UDP 9000-9100 for the game, TCP 5269, 5280, 5290, and 5222-5223 for chat." Jsme v nastavení jeho modemu, ale nevíme zda se jedná o port triggering nebo port forwarding a jak co vyplnit. kamarád má modem TP-LINK.

Odpovědi na otázku

A co firewall windows? tam jsou porty povolené?

No je zajímavé, že mě to funguje a to nemám ani tu hru ve firewall přidanou :/ A proklikali jsme se do nastavení a jsme na záložce Protokoly a porty, to je ono? teď nevíme co kam zadat :D

jednoduše zkuste celý firewall ve windows DOČASNĚ vypnout, jestli hra poběží. pokud ne, zkusit nastavení toho routeru. je to port forwarding a dané porty musí směrovat na IP toho pc na kterém hraje. nevím teď jak to má TP-LINK,ale já mám třeba na asusu možnost jeho vlastního firewallu a když byl zapnutý tak mi určité služby v online hraní také nešly. takže vypnout

Nic proti, ale port forwarding funguje smerem "zvenku" dovnitr aby router vedel kam ma smerovat pozadavek ktery mu na konkretni port prijdez. Pokud je inicializovana komunikace zevnitr, neni potreba nastavovat PF. Navic pokud nema verejnou IP a je schovan za NAT poskytovatele tak je to taktez k nicemu. Tipnul bych to na firewall ve Windows, do vyjimek pridej hru, nemusis konkretni porty (tak jak to popisuji na strankach podpory https://support.playdauntless.com/hc/en-us/articles/1150008... )

Jediné co jsme našli, že to někdo rozjede přes VPN program :/ Jinak to prostě někomu nejde :/ Zkoušeli jsme firewall i výjimku.

Tak vyřešeno, je zajímavé, že to musí hrát přes nějaký VPN program a klasické veřejné google chrome VPN mu nefunguje... Takže neznáte nějaký free VPN program? :D