» Poradna » Počítačové sítě

Port fw na Zyxelu P660 HW-T3 do NAS Syn DS412+

Dobrý večer Všem, pořídil jsem si domů NAS Synology DS412+ a rád bych k němu přistupoval i skrze internet. Ideálně přes VPN protože NAS se umí tvářit jako VPN server, HTTPS, případně aspoň skrze FTP. Na NASu jsem vše nastavil, ale pořád mi přijde, že router nesměruje porty. Jedná se o router Zyxel p660 HW-T3 od O2. Jinak pevnou IP adresu do internetu mám takže se mi nemění. Problém je, že pokaždé když se snažím přistupovat na na ten NAS zvenku i na portu, který by měl být na routeru nastaven správně, tak skončím na login oknu do routeru a dál mě to nepustí i když vyplním heslo v ten moment se dostanu na router, ale zase ne dál. Tak se chci zeptat jestli by mi s tim někdo nebyl ochoten poradit.

Odpovědi na otázku

Čau přesně tento problém taky řeším. Psal jsem do diskuze a nikdo mi neodepsal.

pokud se snazis o pristup na vnejsi adresu z vnitrni site, tak se ti to nepodari, musis se skutecne pripojovat z venku

střílím jen tak od boku, ale pokud chceš mít vpn server vevnitř sítě, musíš mu na routeru forwardovat port 1723

"tak skončím na login oknu do routeru"Router ti skutečně neforwarduje.Popiš přesně, jak jsi přesměrování nastavil.Taky je dobré v případě nestandardního portu zadávat adresu požadované služby ve tvaru IP_adresa:portJinak si porty můžeš zkontrolovat online port checkerem, např.: http://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/