» Poradna » Počítačové sítě

Port Forwarding

Dobrý den,chtěl jsem si s kamarádem zahrát hru, tak jsme si stáhli Game Renger. Ten chtěl, abych naforwardoval porty, tak jsem to nastavil v routeru, tak jak jsem to našel na návodech. UDP port na 16000 a IP adresu 192.168.0.101, kterou jsem si našel v CMD. Po dokončení mi Game Ranger stále píše, že porty nejsou naforwadované.Děkuji za pomoc.Router: D-Link Dir 842

Odpovědi na otázku

předpokládám, že to chcete hrát v jedné síti? zkuste ještě na obou pc vypnout firewall. zdá se mi celkem nesmyslné směrovat porty v jedné síti

Máš veřejnou IP adresu? Pokud ne, tak je jakékoliv tvoje nastavování zcela zbytečné. Komunikace z internetu se zastaví na routeru poskytovatele a na ten tvůj nastavený se ani nedostane.Na otázku jak zjistíš zda máš veřejnou IP lze odpovědět asi takto: Vzhledem k tomu že veřejné IP adresy docházejí, tak pokud nevíš zda jí máš, tak je téměř jistota že jí nemáš. Bývá to totiž zpoplatněno, takže kdyby jsi jí měl tak o tom víš, protože na faktuře za internet by to bylo napsané. A nebo by to bylo alespoň napsané ve smlouvě k internetové přípojce.

pak ještě může kouknout do wanu jestli je stejná tam i venku.Znám dva lidi, co ve smlouvě nemají nic o veřejce a mají ji (jeden z nic můj otec, u toho jsem volal i k poskytovateli a ten mi říkal že ji dávají všem v ceně)

Můj poskytovatel udává na svých stránkách, že k mému tarifu je veřejná IP.

Když se podíváš na web mojeip.cz a do WAN rozhraní tvého routeru, najdeš tam stejné IP adresy?

Automaticky? Není to třeba myšleno tak, že o ni můžeš požádat?

mas ip fixne? ip pc se muze po vypnuti a zapnuti zmenit.. na jakou ip se kamarad pripojuje?

muzes kdyztak poslat screen z nastani smerovani portu?

Ano IP je fixní.

Status Name Local IP TCP Port UDP Port Schedule Edit Delete Hamachi 192.168.0.101 45566 45565 Always Enable Game Renger 192.168.0.101 N/A 16000 Always Enable Nevím jak se zde posílá výstřižek.

N/A?? funguje to taktoReknes ze pokud neco prijde po portu N/A (neznamé) ma to jit na 192.168.0.101:16000.co z toho vypliva?

Že to je špatně nastavené?

rekl bych ze ano.mas tam:Game Renger 192.168.0.101 N/A 16000 Always Enablemelo by byt:Game Renger 192.168.0.101 16000 16000 Always Enable

ale screen by byl lepsi.. jinak windows 10 umí udelat screen pomoci programu vystrizky.. a nebo ja pouzivam app lightshot

ukazu ti to nasledne: http://prntscr.com/kok61xa ted vysvetleni:Pokud neco prijde na moji verejnou ip na portu 8000, tak se to presmeruje na ip 192.168.0.150 na port 80.dalsi je:pokud neco prijde po portu 9000 tak se to presmeruje na ip 192.168.0.150 po portu 9000

Už jsem to tak předtím měl. Teď jsem s tím dobu experimentoval, ale zdá se, že to furt nechce fungovat.

Pokud chci na Game Rengeru hostovat hru, tak mi to furt hlásí chybu s portama...

a kdyz vypnes firewall?

a nemuze ti ten port blokovat poskytovatel?jeste bych vyzkousel tedy:u kamarada spustit program tcping a zkus pingnout sve pc i s portem a uvidis jestli je to funkcni.. http://prntscr.com/kokc52tady jsem ti poslal jak to ma vypadat.. na portu 5000 nic neodpovida, je totiz zablokovany.na portu 1194 odpověd je... stejnym zpusobem to zkus u kamarada kdyz mas zaple pc (ip bude samozdrejme tvoje adresa)jeste se zeptam, jakou adresu dava tvuj kamarad?

U Game Rengeru se IP nedává. U Hamachi používáme tu z Hamachi. Bohužel to neodpovídá na port 16000.

a jak vi kam se spojit? co ten firewall?

Firewall je vypnutý. To je první věc, kterou jsem udělal.

mě je divné, že se nikde nezadava ip hostitele.. pak nevi kam se ten klient ma pripojit

jeste mě napada jedna vec.. jaky mas internet? nemas tam i antenu, ve ktere by bylo smerovani portu vypnute?

Game Ranger takhle nefunguje. Takhle funguje např. Hamachi. Ve hře se zadává IP adresa z Hamachi. Problém s Hamachi je ten, že se mezi sebou vždy připojíte, ale máte připojení přes tzv. relayed tunnel. Tenhle druh spojení sice funguje, ale při hře mám asi 50% packet loss, což je prakticky nehratelné. Občas se najednou něco stane a najednou začne Hamachi fungovat přes tzv. direct tunnel, což je nejlepší, protože u toho je 0% packet loss. Ten relayed tunnel se zruší právě tak, že naforwarduju porty na Hamachi, ale jak říkám to funguje jen občas.

to je slozity :D pak bych si udelal vpn kdyz mam verejku a kamarad by se pripojil na vpn a byli by jste v tu chvili v jedne siti a nepotrebujes k tomu nic jineho :D

Je to divný, ale nepravděpodobnější je, že poskytovatel pěkně kecá a veřejnou IP nemám, proto mi nejdou forwardovat porty.

a co mas na wanu nastaveny??

Nechápu otázku, ale pravděpodobně jsem to vyřešil. Volal jsem na poskytovatele a řekl jsem jim, že nejspíš nemám veřejnou IP adresu, kterou bych měl mít, podle toho co píšou na svých stránkách no a paní mi řekla, že je to na vyžádání, takže jsem si o ní zažádal.

tak to je ono.. ja predpokladal, ze verejku mas :)

To já taky, když to poskytovatel psal, ale zkontroloval jsme si to a zjistil jsem, že ji opravdu nemám, takže problém vyřešen. Děkuju moc!