» Poradna » Počítačové sítě

Port Forwarding - co dělám špatně?

Dobrý den,na stránkách hamachi jsem zjistil, že pro zlepšení funkčnosti jejich programu je potřeba provést tzv. port forwarding (přesměrování portů).Vytvořil jsem si tedy statickou IP (obrázek: http://postimg.org/image/moh68qg7f/ ).Toto jsem nastavil v routeru (je to TP-link 740N ): http://postimg.org/image/so9iq4qdn/Cílem by mělo být přesměrovat porty 25565 (UDP) a 25566 (TCP).Když však vyzkouším jakoukoliv internetovou službu v prohlížeči i stáhnutý program, hlásí mi to, že jsem neuspěl, že port je uzavřen.Je možné, že příčinou je, že můj poskytovatel internetu, od něhož mám připojení, tyto porty blokuje?Pokud ne, nevíte někdo, co dělám špatně?Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

A máš vůbec veřejnou IP?

nemám, to byla ta další možnost, co mně napadla

Ty sis vytvořil statickou IP, ale ve vnitřní síti (LAN). To je ti houby platné. Ty potřebuješ veřejnou statickou. A tu si zajistíš za poplatek u tvého providera.

Router, ktery ten PF dela, musi mit na WAN portu verejnou IP. Jinak je to k nicemu.

Ved na Hamachi verejna IP adresa nie je potrebna. Koli tomu sa hamachi pouziva, aby boli pocitace prepojene do virtualnej LAN siete.

Přesně tak. Hamachi právě slouží k tomu aby se mohli sítově spojit i lidé, kde to "technicky" není možné. Tj ani jedna strana nemá veřejnou IP adresu. Ovšem díky technologii jak se to spojuje a obaluje data, dalšími daty... je nutné počítat s trochu horšímy podmínkami. Vyšší ping, nižší rychlost...Když máš veřejnou IP adresu, tak hamachi je pro tebe celkem nesmyslná aplikace.