» Poradna » Web a internet

Port 8080

Dobrý den,Mám problém s otevřením portu 8080. Koukal jsem na návody na YT a fóra, je tam nastavení pravidla přes firewall. Ale pořád se nelze připojit, a přes jeden program mi to psalo že port 8080 je pořád uzavřen.Potřebuji to ke hře Naval Action, když vyberu postavu zasekne se to na obrazovce Loading. Posílal jsem otázku na forum a bylo mi řečeno že je zablokován port 8080...Nepomohlo ani vypnutí firewallu a antiviru, dle rad.Doma a ve vlaku na Wi-Fi jsem se připojil normálně a hrál, nyní jsem na ubytovně a mám ověřeno že na routeru/sítí je povolen port 8080.Problém je, že port 8080 pořád blokuje můj notebook, i když mám vypnutý firewall a antivir a nastavené pravidlo ve firewallu.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

inymi slovami potrebujes zistit, ktory process blokuje port 8080. pouzijes prikaz: netstat -a -b (ako administrator).

Projel jsem to 6x a nikde není číslo 8080...

Dle toho jsem to dělal poprvé, ostatní videa a návody jsou jedno a to samé.

pozrel som si diskusne fora na Steame pre tuto hru a okrem ineho doprucovali vypnut port 8080 na routri nielen u seba. Ak si na ubytovne a nemozes hrat a pritom si mohol hrat vo vlaku a doma tak problem je (asi) v routri na ubytovne

Port 80 včetně alternativních portů 8008 a 8080 v OS WNT otevírá standardně služba Webclient pomocí ovladače http.sys.Ověř, že je obojí povolené:cmdsc qc webclientsc qc httpVýsledek?Jsi si jist, že je OS nainstalovaný o ověřeného originálního MS média?Není OS napadený exploity, které si blokují tyto porty pro své nekalé rejdy? Zkus spustit OS v nouzovém režimu se sítí.

C:\WINDOWS\system32>sc qc webclient[SC] QueryServiceConfig SUCCESSSERVICE_NAME: webclient TYPE : 20 WIN32_SHARE_PROCESS START_TYPE : 3 DEMAND_START ERROR_CONTROL : 1 NORMAL BINARY_PATH_NAME : C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k LocalService -p LOAD_ORDER_GROUP : NetworkProvider TAG : 0 DISPLAY_NAME : Webový klient DEPENDENCIES : MRxDAV SERVICE_START_NAME : NT AUTHORITY\LocalServiceC:\WINDOWS\system32>sc qc http[SC] QueryServiceConfig SUCCESSSERVICE_NAME: http TYPE : 1 KERNEL_DRIVER START_TYPE : 3 DEMAND_START ERROR_CONTROL : 1 NORMAL BINARY_PATH_NAME : system32\drivers\HTTP.sys LOAD_ORDER_GROUP : TAG : 0 DISPLAY_NAME : Služba protokolu HTTP DEPENDENCIES : SERVICE_START_NAME :Ještě zkusím, ten OS v nouzouvém...

Služby jsou v pořádku.Jinak vit Nargon.Pokud Ti ze stejného OS v jedné síti vše funguje a v druhé ne, bude chyba mimo Tvůj OS.

Doma a ve vlaku na Wi-Fi jsi používal stejný notebook jako na ubytovně?Tedy na stejném notebooku ti to na jednom připojení jde a na druhém nejde?Pokud ano, tak problém není v notebooku, ale v tom připojení. Ovšem když píšeš, že máš ověřeno, že na routeru/síťi je povolen port, tak tu je jediná věc co to může způsobovat. Nějaký šotek co si z tebe dělá srandu. Nebo je to možná zásah vyšší moci.

Tak tady je vcelku jasne ze se nejedna o chybu ale vlastnost site do ktere jsi pripojen na ubytovne.

Co bych měl tedy udělat?

Ono také záleží na tom, co znamená "mám ověřeno že na routeru/sítí je povolen port 8080", protože všichni víme kdo všechno tyhle věci kolikrát spravuje.