Porovnání tiskáren

Váhám mezi dvěma tiskárnami: Xerox Phaser 6022NI a Lexmark C2425dw. Obě jsou barevné laserové, 1200 x 2400 DPI . Lexmark má navíc Duplex. Chci tisknout texty i fotky, nejdůležitější je pro mě kvalita tisku. Ceny tonerů jsou podobné. Která z těchto tiskáren se více hodí pro tisk obrázků?

Odpovědi na otázku

Laserovky obecně nejsou určeny pro tisk fotek, na to jsou inkoustové s 5 a více cartridgemi a nejlépe thermo transfer (voskové) tiskárny.

Jo, na voskovky se uz skoro zapomnelo. V tech byl asi jediny vyrobce Tektronix a pozdeji Xerox, ale myslim, ze se uz vubec nevyrabi, tisk byl dobrej, ale mel drobnych vad: - na svetle behem par let degradoval - sel z papiru mechanicky seskrabat - spotreba elektriny a vosku byla silena - kazde zapnuti tiskarny = spousta penezPS: Mel jsem jednu Phaser 740 a byl to uzasny kousek. A ikdyz k ni daval vyrobce cerny vosk zdarma, tak to bylo provozne drahe.

Ani jedna. Na kvalitní tisk obrázků jsou inkoustovky. Tohle je na texty a grafy.

Díky za odpověď, ale asi jsem se zeptala špatně. Inkoustovka mně nevyhovuje a v případě thermo tiskárny bych musela mít dvě, jednu na texty, druhou na fotky. Dotaz měl znít: Která z těchto dvou tiskáren má kvalitnější tisk?

Jedna za 18, druhá bez 2 za 20 . Výstup bude cca stejný. Fotky budou mizerný. Já bych asi volil Xerox, ale spíš jen pro větší důvěru k této značce.

Malokdo tu bude mit obe ty tiskarny, aby vysledek tisku fyzicky porovnal.Budete se muset spolehnout na zverejnene parametry, recenze a jednu si vybrat sama.

Ou,tisk fotek na laseru je stále drahý a nekvalitní. V tomto případě,k vůli kvalitě fotek - tak tankovou inkoustovku.

Pozor, většina tankových inkoustovek není určena pro tisk fotek! Je pro business grafiku.

co to je "business grafika" ?

Grafy, diagramy, prostě taková grafika, kde nezáleží na přesném odstínu.

Tankové fototiskárny existují, ale levné zrovna nejsou. (kolem 16 - 19 tisíc). A laser se na fotky nehodí vůbec. Jde s ním vytisknout max. ušmudlaně vypadající obrázek.

Přesně proto píšu, že většina. Tankové fototiskárny jsou pro různá fotocentra. kde se tisknou fotky ve velkém za levné peníze. Jenže to si běžný uživatel domů nekoupí. Běžné tankové tiskárny jako Epson WorkForce, Epson Lxxx a konkurence od Canonu, HP atd. na fotky opravdu nejsou. Ostatně výrobci si jsou toho vědomi a příslušně je pozicují a na školeních nezakrývají. Jde o přímou konkurenci laserovek, kdy vynikají zejména v rychlosti vytištění prvních stránek a cenou za stránku.To je vysvětlení pro mínusáky, kteří evidentně neznají zákulisí.

Zrovna Epson nabízí tankovou vícebarevnou fototiskárnu, určenou pro domácí použití a dokonce až do formátu A3 včetně. Já jsem naprosto spokojen se svou starou dobrou, dnes už prakticky nesehnatelnou Epson Stylus Photo R 2000, která umí alternativní inkousty a alternativní papíry, takže doplnění 16 ml kazety vyjde na cca 8 Kč a špičkový alternativní papír stojí 4 Kč za jednu A trojku.

To víš že jo, tak jsme si zase pohonili triko, vypindali se a účel splněn, že.

Pokud se nepletu, tak obě tiskárny používají stejné enginy od stejného výrobce, takže výsledný tisk bude stejný.Doporučuji koupit síťovou tiskárnu s duplexem. Nezanedbatelnou otázkou je, kolik měsíčně se bude tisknout.

Presne tak, s ohledem na cenu spotrebniho materialu bych doporucil:BROTHER HL-L3270CDW

"s ohledem na cenu spotrebniho materialu.."jedna strana jednou barvou při std 5% pokrytí vyjde na 1.20kč = jedna strana barevně cca 4,80kč = jedna plně pokrytá strana A4 (fotka) vyjde na 80-100korun...Levnej provoz ???

kdo se mnou nesouhlasí může napsat vlastní výpočet nákladů při ceně toneru 1300-1600 za 1000 stran x4 (počet stran se udává při 5%pokrytí barvou)

Originální náplně a papíry jsou jen pro trubky. Kdo umí, používá mnohem levnější alternativy.

Je zajímavé, že za mnou chodí zákazníci, že jim neoriginály ničí tiskárny. Proto jim zásadně prodávám jen originály.

Paneboze! Samozrejme jsem mluvil s ohledem na cenu spotrebniho materialu podobnych tiskaren. Ty co vybral on vyjdou mnohem draz. Priste si nejdriv poradne precti na co reagujes a ujisti se, ze jsi to take pochopil.

BROTHER HL-L3270CDW má v popisu 600x 2400 dpi, Lexmark C2425dw a Xerox Phaser 6022V_NI 1200x2400 dpi. Bude u BROTHER výstup stejný? Nebo má znatelnější rastr?

Tak s těma fotkama to nemusí být zase tak tragické, i na laserové tiskárně může být výstup pěkný. Záleží na tom, k čemu ty fotky mají sloužit. Jestli jako klasické fotky třeba do alba, to ne, ale např. do různých zpráv či dokumentací to je v pohodě. Ale bez přímého porovnání výtisků z obou tiskáren je to stejně sázka do loterie. A značka tak nemusí nic zaručit, tisknu na nějaké A4, ta je v pohodě, na kopírce A3 fotky bídné, ale nejen fotky, cokoliv v barvě, výstup naprosto odlišný od originálu.

Kvalitní foka vyžaduje kvalitní papír s vysokým gamutem, čili fotolehklý, ale na kvalitní fotolesklé vrstvě laserové saze držet nebudou,minimálně do okamžiku zapečení, takže výsledek bude mizerný. A navíc u inkoustu se počítá s tím, že potisk bude částečně transparentní, aby se dopadající světlo odrazilo od fotolesklého podkladu, což se s laserovým tiskem udělat nedá.

jedna vec je jak vypada samotny toner na papire v pripade fotky (hnusne) a dalsi ze tyhle levny lasery maji desne viditelny rastry i pri nastaveni vseho v ovladaci na max - i pouhym okem je to v prechodech videt na fotky se to nehodi vubec.Bohuzel jestli to dana laserova tiskarna dela je potreba vyzkouset a videt.

Když tiskneš předlohu, která má 50, nebo ještě míň dpi, tak nebreč. Pro kvalitní tisk je pro formát A4 dolní hranice aspoň 250 dpi. (P. S: nastavení DPI se provádí v postprocesingovém SW, např. Photoshop.)

Říkají ti něco ICM profily a Správa barev? Asi ne. Donutit tiskárnu, zejména laserovou, aby tiskla přesně to, co je na displeji, znamená se nejprve teoreticky vzdělat a pak sáhnout do nastavení Správy barev ve Windows. A vůbec nejlepší je, použít kolorimetr a vytvořit pro tiskárnu vlastní ICM profil.

Ilono, z těhle 2 tiskáren není ani jedna vhodná na tisk fotek. Jsou to tiskárny pro kancelářský tisk, kde se tiskne barevně nějaký graf. Fotky budou příšerný, uděláš líp, když si koupíš kvalitní černobílou tiskárnu a fotky necháš tisknout klidně v těch automatech v drogeriích, kde ta kvalita bude mnohonásobně větší než z laserovky za 6000

Nechci z toho tisknout fotky do alba, na to je opravdu fotolab. Potřebuji tisknout barevnou grafiku a fotky pro propagační a podobné využití, kdy je potřeba jednat hlavně rychle a ne čekat na zpracování fotek ve fotolabu. Zkušenosti s čb laserovou tiskárnou mám, vím, že se fotky z laseru použít dají. Když už ale kupuji barevnou, chtěla jsem si vybrat tu s nejkvalitnějším tiskem. Inkoustovku nechci, i když vím, že se na fotky hodí víc. Já ale budu tisknout víc texty než grafiku.

Jestli to má být i na fotky, tak doporučuju víc zainvestovat, třeba aspoň LaserJet Pro M281fdw, ta kvalita je tam úplně někde jinde

No to by si pomohla...

Ani jedna z nich se nehodí na fotky.