Porovnání skříně

Dobrý den. chci se zeptat , jaký je rozdíl mezi těmito dvěmi skříněmi :)a jakou byste mi doporučily ?https://www.czc.cz/zalman-t5-cerna/160575/pr... https://www.czc.cz/silentiumpc-brutus-s30-ce...

Odpovědi na otázku

Znáte toto?:https://www.czc.cz/porovnatSkříň se vybírá podle použití a komponent, co se do ní dají. Takže to nelze úplně rozhodnout. Osobně bych bral asi až toto:https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg1-pu... Má lepší možnosti chlazení 2xčelní usb 3.0, více místa, lepší možnost schování kabelů. Ale záleží na tom co v tom bude.

Základovka : http://support.hp.com/us-en/document/c03132942GPU :https://www.alza.cz/asus-eah4890-htdi-1gd5-d1... Zdroj : https://www.czc.cz/coolermaster-b2-series-60... A o dalším jsem nepřemýšlel a mam ještě chladič cpu, ale nevím jak se jmenuje

Ta grafika dost topí, mrkni se na toto:https://www.czc.cz/silentiumpc-regnum-rg1-pu...

Není to pro mně ale pro nějakého kluka za co nejmenší cenu at to prý rozjede Owerwatch a GTA 5 a Minecraft

Za kolik máš tu HD 4890? Je to už hodně starý a slabý kousek s velkou spotřebou. Určitě by se dalo sehnat něco lepšího. GTA V sice zvládne, ale jen na minimální detaily a ne všude plynule.

Chápu ale mně to nevadí :)

1. Jaký je cenový strop?2. Co už máš koupeno?3. Co vše potřebuješ? (pár věcí se mi válí doma, třeba by se hodily)

2000 - Ramky,Disk,Zdroj,Skřín -mam jen ty dvě věci Grafiku , a Základovku

A je nutné je použít? Do patice 1155 se dnes velmi blbě shání a ceny nebývají o moc nižší. Nemluvě o tom, že moderní ram SS nemusí fungovat a DS se dnes prakticky také už nedá sehnat.Aby nebylo výhodnější to postavit opravdu na novém základu. Ale třeba z bazaru něco najdete, prolezlé je moc nemám, takže se můžu mýlit.

2000,-? Čekal jsem tak 5000,- (i to je dost málo, ale bazarově se něco sehnat dá). Za 2000,- seženeš maximálně tak slušný trochu CPU do té desky (s obřím štěstím i5, reálně spíš i3). Disk do pětistovky, 4GB RAM kolem 300,-, zdroj kolem 500,- (zde je třeba myslet na to, že HD 4890 není úsporná a najít něco, co ji utáhne bez kouřových efektů), skříň vem jetou, seženeš ji za pár stovek.

CPU I5 seženeš za 2.5 K ale když jdu na aukro ttak tam když dám zdroj tak m to ukáže konektory pro pci-e express pak sata a hdd jaké konektory budu potřebovat ?

Pokud tam nebude nic nestandardního, tak 4/8pin pro CPU, 24pin pro desku, SATA podle počtu disků a mechanik a 6/8piny podle toho, co potřebuje grafika (ta v odkazu má 2x6pin). Ale u zdroje jde hlavně o to, aby měl i reálný výkon. Na aukru je totiž většina zdrojů čínský odpad, který si na velký výkony jen hraje, reálně je neumí a nemá na trhu co dělat.Celkově si myslím, že z toho nic pořádného neuděláš. Rozhodně ne s dvěma tisíci.

Mně to tam píše u Cooler Masteru a ten není sht

CoolerMaster B2 series 600W? Ten má hromady konektorů, takže tam nic chybět nebude. Jen pro grafiku má hned 4x 6+2, tady více než dost. Osobně bych si ho nový nikdy nekoupil, protože za 1600,- se dají sehnat lepší zdroje (žádný zázrak to fakt není, nemá ani základní certifikaci 80PLUS Bronze, poslední verze 2 má jen nutnou 80PLUS 230V EU), ale pokud ho seženeš jetý za pár stovek, proč ne. Účel splní. Ale za cenu nového fakt nestojí.

našel jsem ho za 650 ,- myslím že to je dobrá cena :)

Pokud bude v pořádku a se zárukou, budiž. Já nedávno ale sehnal i SS-400ET (certifikace 80 Plus Bronze) za 200kč.

Ten by mi stačil ?

S žravou HD 4890 by mohl mít v zátěži problémy. K u té bych viděl raději alespoň SS-500ET nebo něco podobného a lepší.

Radši koupím tu 600w máte nějakej kontakt kdybych se chtěl ještě na něco zeptat (nějaký elektroncký)

Jako nechci nějak sýčkovat, ale tohle na GTA V moc není. Tady je to low detaily s i5 4690K a v rozlišení pouze 1280x720. Je to na hranici hratelnosti. Pokud tam bude mít ještě slabší procesor než i5, tak to bude v určitých situacích ještě horší.Overwatch určitě půjde, ale je to rychlá hra a detaily asi taky nebudou nic moc. Hlavně textury bude muset osekat, protože i relativně nenáročné Overwatch je pro grafiky s 2GB VRAM. Mám to vyzkoušené.Ona totiž i dnešní velmi slabá GTX 750ti má vyšší výkon než ten Radeon HD 4890.

Sorry zapomněl jsem na odkaz:https://www.youtube.com/watch

No, přeci jen bych asi zůstal u té RG1. Ale bude porod dovést nějak rozumně kabel ke konektoru pro napájení procesoru uprostřed desky. To ale bude porod asi s jakoukoli skříní. Blbý je i jen jeden port FAN pro přídavné ventilátory. RG1 má myslím jeden vzadu, ostatní, pokud by jste je kupoval, tak buď přes molex, nebo do vláčku (myslím že arctic F12 to má z výroby https://www.czc.cz/arctic-fan-f12-pwm_2/7013... )Chladič procesoru u RG1 nesmí být vyšší než 16cm, pak by jste nezavřel bočnici.Proč tak zastaralou grafickou kartu? Proč u takto starých komponent měníte skříň? To ta stará dosloužila? To má být jako nějaké starší herní pc? Nebo proč ta grafika?

Existují i vtipnější desky. Zde je nejenom 4pin uprostřed, ale ještě ATX 20pin konektor vzadu u IO:http://i.testfreaks.ru/images/products/600x400/1... To musel někdo dlouho vymýšlet.

:D Jo, za to musel dostat od vedení odměnu. Jakožto moderní inovaci.

P.S: V té desce, když je Z, je nějaké 3570K? K tomu by se nechalo dát něco lepšího, než ten radeon.

tá doska je asi brandovaná hp, takže nič silnejšie ako i3-i5 tam nepredpokladám nebude a K už vôbec. možno je tam celeron/pentium a v tom prípade na gta v a overwatch môže pozerať tak na youtube...

Má to asi 10 CM , nepomohl bys mi najít další součástky do toho pc Skřín RAMKY, CD , ATD...