Porovnání sestav

Prosím porovnejte vzájemně obě sestavy která by se více hodila pro mojí potřebu.Protože hry používám jen občas a žádné složité,tak jsem u Intelu vypustil grafiku – myslím že pro moje potřeby bude postačovat grafické jádro v procesoru(Intel HD 4600 -až 1150MHz).Pokud by mi ale nestačilo grafické zobrazení v grafickém jádru u Intelu- tak bych si přikoupil nějakou levnější grafiku-poraďte mi nějaký osvědčený typ.A dále - grafika u AMD by mohla být jednodušší-levnější?Pokud ano dejte taky nějaký osvědčený typ.Dále bych chtěl vědět jestli bude znatelný rozdíl u sestavy s Intelem když bych místo procesoru Intel Core i5-4590-použil jiný : i5-4469S nebo bude stačit i5-4460?Počítač chci používat na rychlou práci na internetu a zpracování videa.Abych mohl provádět více úkonů najednou bez nějakého velkého zpomalení /zasekávaní PC?O tom že u AMD je větší možnost že používané sokety možná brzy skončí –protože už dlouho jsou v provozu -jsem informován: AMD socket AM3+ versus Intel soket 1150.Pokud máte nějaké vlastní zkušenosti a doporučení týkající se tohoto problému – rád se ponaučím. Díky LX AMD:Procesor: AMD FX-6300 6.jaderZákladní deska: ASUS M5A97 R2.0Grafická karta: MSI N650TI-2GD5/OCZdroj: Corsair CX430WHDD-SSDChladič procesoru: GELID Solutions TranquilloCase: Corsair SPEC-01 Red LED Carbide Series Intel:Procesor: Intel Core i5-4590 4.jádraZákladní deska: MSI H97 PC MateZdroj: PC ATX, 430W-Seasonic ECO-430HDD-SSD Chladič procesoru:používat orig. dodávaný-jinak asi až v případě přidání graf. karty ???Case: SilentiumPC Gladius M40Paměti RAM bych chtěl použít vlastní které mám:4 ks Xtra Zeppelin 2G/1600/1288 UL cl9

Odpovědi na otázku

Osobne bych radeji volil i5, na kodovani videa poskytne lepsi vykone nez FX-6300. Pokud byste chtel od AMD vyssi vykon nez u i5, tak byste musel uvazovat o FX-8350 a vyssi nebo pretaktovat FX-8300. Hodne pretaktovana FX-6300 by mozna mela srovnatelny vykon jako i5. U AMD bude dosazeni vykonu za cenu vysoke spotreby a budete muset hodne resit chlazeni, coz nebude uplne levne, pokud chcete pracovat v tichu. Desky jsou dle meho nazoru pouzitelne obe. Zdroje tez, corsair CX je pouzitelny zdroj, osobne radeji beru Seasonicy, ale Eco 430 neznam. Vzhledem k narokum sestavy s i5, bych nemel strach, ze to bude temto zdrojum cinit potize.HDD, SSD neuvadite konkretni modely, ani pozadavky, takze bez komentare.Chladic procesoru, tady mate 1. zasadni problem AMD sestavy, chladic se Vam nevejde do skrine. Corsair udava max 150mm a Tranquillo ma 153,5 (do SilentiumPC Gladius M40 by vesel - max. 157mm). Osobne bych vzal chladic i k i5, zejmena pokud budete procesor casto trapit, opet spis kvuli hluku nez kvuli prehrivani.Skrine se mi nelibi, jsou na muj vkus prilis uzke a neumozni instalaci solidniho chladice CPU (kolem 160mm).Pokud jste ochoten trochu priplatit, tak vemte: Corsair Carbide Series 300R (170mm chladice cpu), pokud chcete naopak setrit, tak za uvahu muze stat Cooler Master N300 (167mm). Pameti klidne pouzijte. Az nasetrite, tak je muzete zacit postupne menit za vetsi moduly, zejmena pokud hodlate pracovat na ve vice programech zaroven, tak pameti neni nikdy dost.

díky za názor a jakou by jste doporučoval grafiku k tomu Intelu když budu chtít přikoupit ?

Zalezi, k cemu ma slouzit, pokud pouzivate programy, ktere vyuziji akceleraci pomoci GPU, tak zjistete, ktere karty jsou kompatibilni a rozhodujte se podle toho a Vasich financnich moznosti. Pokud jde o hry, tak sam zminujete, ze hrajete spise starsi a graficky nenarocne veci, v tom pripade bych asi klidne pouzil nejakou zakladni kartu s DDR5, neco mezi radeonem R7 250X - Nvidii GTX 750 Ti, dle rozpoctu. Pro soucasne hry bez prilisneho omezovani se da povazovat za rozumne pouziti GTX 960, se kterou si zahrajete drtivou vetsinu dnesnich her na slusne detaily. Pokud byste uvazoval v brzke dobe o koupi silnejsi graficke karty, zejmena od AMD (rekneme od R9 280 nahoru), tak by bylo rozumne si do sestavy dat silnejsi zdroj. Pokud nakup planujete v dlouhodobejsim horizontu, tak bych to ted jeste neresil, asi je nesmysl kopovat silny zdroj ted a kartu vybirat za 2 roky.

a samozřejmně bych se rozhodl pro tu verzi s Intelem

2500 = R7 250X3000 = R7 2603400 = GTX750 nebo R7 260X (750 ma mensi vykon, ale nektere programy umi u vide vyuziti CUDA = bral bych nVidii pro video, na hry R7 260X (AMD = vyssi vykon+spotreba)4300 = 750Ti (ma stejny vykon (+-2%) jako R7 260X ale mensi spotrebu)4800 = R9 2706000 = GTX960...

jaky mate duvud pro porovnavani vyse zminenych sestav? Pokud by Vam mela stacit integrovana grafika v intelu,.. jdete radeji cestou AMD, ma lepsi integrovane grafiky. http://www.svethardware.cz/recenze-amd-a10-7800-uspo... Pokus si skladate novou sestavu, radeji uvedte konkretni zpusoby jeji vyuziti a jake na ni mate pozadavky a take jaky mate financni limit.(take urcit zda jen pc bednu nebo i periferie)

skládám novou sestavu-počítač na hry nepoužívám, občas upravuji videa v Ulead Video Studiu,vypaluji DVD a jinak běžná práce na internetu– chci mít rychlý/svižný počítač abych nemusel někdy čekat až se načte nějaká stránka a nebo spustí nějaký soubor a také abych mohl dle možností provádět současně více jak jednu operaci najednou.Chci k sestavě využít vlastní díly:Ram paměti: 4x Extra Zeppelin 2G/1600/1288 UL CL9MechanikuHDD-SSDCena 12-max.13000Kč – samozřejmně bych raději co nejlacinější.Pokud máte nějaký návrh celé sestavy s procesorem - AMD A10-7800 –budu rád.

Důvod nemá žádný, jen se nejspíš nudí. Jinak nevidím důvod, proč po dotazu "konečná sestava" přichází s dalším nesmyslem:http://www.zive.cz/poradna/konecna-sestava/s...

omlouvám se-ono to tak vypadá ale určitě se nenudím-to jen proto abych potom nelitoval toho jak jsem se rozhodl že bych mohl nakoupit levněji a splnilo by to moje požadavky .Byl jsem přesvědčen o sestavě s Intelem ale zase mi bylo řečeno že grafické jádro v AMD-Kaveri je na vysoké úrovni a pro mojí potřebu občasného hraní nenáročných her bude i s rezervou stačit.Co říkáte na sestavu s AMD A10-7800 (65W- 3 900 Kč) kde bych ušetřil a vypustil grafickou kartu?

I to je možnost. Na opravdu nenáročné hraní je APU ideální. Na druhou stranu X4 860K za 2k má úplně stejnou procesorovou část a tedy stejný výkon jako třeba A10-7850K a za ušetřené peníze se dá koupit grafika s lepším výkonem než ta v APU, která navíc nebude krást paměť z RAM.http://goo.gl/6biM7ZMezi i5 a A10 / X4 je ale už docela výkonový rozdíl. A ještě k dotazu, rozdíly mezi jednotlivými i5 poznáš jen někde a ve většině případů je to jedno. i5-4590 teď pěkně zdražilo (stávalo 5k a 4460 jen 4,5k), takže i5-4460 je teď podstatně lepší volba.

prosímtě WiQiX-kdyby jsi mněl takové požadavky jako já k jaké sestavě by jsi se ty osobně přiklonil- kterou by jsi si postavil?

Na net je to úplně fuk, na video by by nebylo špatné levné FX-8300. Stále vyjde levněji než i5 a při úpravě videa bude podávat minimálně stejné výsledky. A na občasné nenáročné hraní ti stačí i R7 250X.

Pořád mi něco říká že u toho AMD budu potřebovat výkonný chladič a protože bude větší proudové zatížení a tímpádem taky i výkonnější zdroj....i když zase to zatížení nebude moc časté a při tom hraní nenáročných her by to nemělo nějak moc zatěžovat.

Pokud to bude FX-8300 + R7 250X, tak si s tím poradí i SS-400ET. Lepčí chladič na FX je skoro nutnost, protože ty ohavnosti, co k tomu dávají, jsou dosti hlučné. Ale na FX-8300 stačí bohatě Spartan Pro HE924. Tedy pokud se nebude taktovat. Pokud ano (FX-8300 umí tikat i okolo 4,5GHz), chce to lepší desku, lepší chladič a pro jistotu i lepší zdroj (třeba SSP-450RT). Ale vzhledem k tomu, že přínos OC je minimální, ale náklady navíc jsou nezanedbatelné, tak bych se na něj vykašlal.

Takže si připlatím a asi zůstanu u toho Intelu v této (snad) vyhovující podobě.Jinak připománky vítám.Doufám že moje rozhodnutí bude opravdu to poslední . Protože máte určitě hodně zkušeností potřeboval bych od Vás doporučit/vybrat :1. Chladič na procesor , 8.Nap.zdroj , 9.Skříň a už Vám dám pokoj-slibuji1.Procesor: Intel Core i5-4590(4460)2.Chladič na procesor:doporučit2.zák.deska:MSI H97 PC Mate - Intel H973.RAM:Xtra Zeppelin 2GB/1800/1288 UL cls(chci použít z vlastní zásoby 4ks)4.HDD-SSD:OCZ ARC 100 Series 120GB5.HDD:WD1002 FAEX....-(vlastní zásoba)6.Mechanika DVD-RAM...(vlastní zásoba)7.Grafická karta: MSI R7 250X 1GD58.Nap.zdroje: doporučit.....PC ATX, 430W-Seasonic ECO-430 (SSR-430ST T3)Corsair VS450Fortron AX450-60APN 450W, OEMSeasonic SS-500ET9.Skříň: doporučit....mohla by to být : SilentiumPC Gladius M40-s ohledem na výšku chladiče procesoru ?nebo tyto další?:Cooler Master N300SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (BT-M25)

Ale nedáte pokoj, bude další vlákno. A ještě rozkazovací způsob...Zdroj vám byl třeba už doporučen.

Zdroj bych vzal buď ten nový ECO 430W nebo SSP-450 RT. Chladič stačí levný Spartan Pro a skříň podle vkusu. Spartan se vejde prakticky do každé normální skříně a sestava je celkem úsporná, takže nemá nijak velké nároky na větrání (ale není na škodu vzít něco s lepším větráním jako je třeba Zalman Z3 a podobně).

WiQiX - díky moc a už Vám dám opravdu pokoj...mnějte se