» Poradna » Notebooky

Porovnání notebooků

Zdravím a prosím o pomoc při výběru notebooku.Měl by sloužit hlavně pro třídění a základní zpracování fotek v Zoneru a internet.Doma na to samozřejmě používám stolní PC, notebook budu potřebovat do lázní, pak třeba na dovolenou atd.Zatím se mi vyprofilovaly tyto:https://www.czc.cz/acer-aspire-5-a515-55-55n... https://www.czc.cz/lenovo-thinkbook-15-iil-s... Cenový strop je 18 000,- další požadavky: Panel IPS, 14"-15,6", W10Home,SSD (stačí 256GB), 8GB RAMKterý z těch uvedených byste doporučili, případně další tip. Díky moc!

Odpovědi na otázku

Ani jeden z nich není profi "business class", takže opatrně při dopravě a balení.

Tím myslíte, že raději koupit v kamenném obchodě? Chtěl jsem využít jednu z poboček czc v našem městě, ale nevím jak to czc na ty pobočky posílá...

nee, o tom to není. Podle mne tím spíš myslel, že to jsou normální "konzumní" notebooky, takže nebudou tak mechanicky robustní, jako ty z kategorie "firemní" - jako třeba Latitude, Elitebook nebo i snad Probook.Ale pokud se k tomu nechováš jak prase a pořídíš si nějakou slušnou brašnu nebo batoh, tak není důvod, proč by nějaký ten rok nevydržel.Pobočky CZC nejsou problém

Díky, k věcem se chovám slušně, takže to problém nebude.

ProBooky uz davno nejsou tak bytelne, jako to byvalo kdysi. Posledni rady jsou bohuzel jen a pouze smutne plastaky.

Záruka pouze 12 měsíců o něčem vypovídá.Pokud notebook leží na stole, tak prosím. Pokud se každý den někam veze a mockrát otevírá a zavírá, potom je volba profi řešení jednoznačná. U profi notebooků povolím jeden šroubek, dno odskočí a mám přístup všude. U SOHO (např. HP DV6) následuje pitva do posledního šroubku, abych se dostal k větráku a mohl ho vyčistit.Dost se to vylepšilo, ale stále trpí panty, vodiče v nich a víka (není to jen u Probooků).

Máme desítky Probooků 450/455 a ani s posledními řadami nemáme žádné problémy. Poměř cena/kvalita je dobrý a nic smutného na nich nevidím. (Letos jsem zatím objednal čtyři)

plastové jsou a vypadají všedně až "hnusně" ale zkušenosti z firmy, kde je máme, jsou pořád dobré. Rozhodně bych je upřednostnil před konzum řadou od Lenova a bohužel ani Dell už dávno není, co býval.

A proc intel? Za stejnou cenu je to same s Ryzenem, ktery je vykonnejsi a ma o hodne lepsi integrovanou grafiku. https://www.czc.cz/lenovo-thinkbook-14-g2-ar... Navic ma Windows 10 Pro misto Home.

tak koukam, ze ten model s Intelem ma asi vetsi baterku. Kazdopadne bych urcite bral neco s Ryzenem. Vyssi vykon v single threadu, vic jader a grafika, na ktere se daji pohodlne hrat starsi hry.

Díky, na Intelu striktně netrvám (akorát nemám zkušenost na PC mám i5), W10Pro je pro mě celkem zbytečné ale nevadí, baterka tak důležitá není (budu vesměs na 230V) ale vámi uvedený je jen 14" takže je dilema zda za cenu většího výkonu obětovat velikost...

Porovnaval jsem vsechny parametry a nevsiml jsem si, ze ma jiny displej :)Tak tady je 15.6'': https://www.czc.cz/lenovo-thinkbook-15-g2-ar... A dokonce jeste o 1000 levnejsi.

Díky, ten jsem nějak přehlédl a stává se z něj další horký kandidát

JJ, ten vypada dobre.

Nebo HP ProBook 455 G7, 512 GB SSD, 8 GB RAM, Ryzen 5 4500U na CZC za 18500 Kč.

Ano, to je taky vyborna volba.

Moc díky všem, rozhodl jsem se pro https://www.czc.cz/lenovo-thinkbook-15-g2-ar... ,který poradil jehoVista.