» Poradna » Programy

Porovnání Crystal Disk Mark a Atto Disk Benchmark

Zdravím,
potřeboval bych porovnat změřené hodnoty programem Crystal Disk Mark a Atto Disk Benchmark.
Crystal disk Mark měří sekvenční čtení a zápis a potom náhodné čtení a zápis 512 kB a 4 kB.

Atto Disk Benchmark má rozsah od 512 B a ž po 8 MB.

Pokud porovnám hodnotu zápisu 512 kB i 4 kB, dostávám řádově úplně jiné hodnoty.
Zkoušel jsem na několika flashdiskách, vždy je hodnota zápisu 4 kB i 512 kB řádově jiná.
Mohl by to někdo vysvětlit ?
Díky za reakci.

Odpovědi na otázku

Aj na klasickych harddiskovych jednotkach sa to chova rozdielne?

Teď jsem to změřil na oddílu C.
Ano, je to řádově jiné.
Napadá mě, že Crystal Disk Mark pužívá na to měření 4 kB a 512 kB náhodný zápis a Atto Disk Benchmark pravděpodobně sekvenční - bylo by to možné ty rozdíly ?

Ano, rozdiely by boli.
Nahodny zapis je aj celkom dobre pocut.
Este by bolo vhodne merat na ciste naformatovanom disku, alebo particii.

Tak to bohužel nemůžu na hard disku, ale flashdisky byli právě naformátované.
Jak jsem tak hledal na webu různé testy flashdisků, tak recenzenti používají oba tyto programy, mají tam tytéž řádové rozdíly - tak to asi bude skutečně těmi rozdílnými metodami zápisu.
Jinak sekvenční čtení a zápis se víceméně u obou programů číselně shoduje, což by potvrzovalo výše uvedené.
Toto měření jsem podniknul kvůli nákupu nového 16 GB flashdisku, který by měl mít rychlý zápis - pro použití v set top boxu PVR ( pouze DVB-T MPEG 2 - žádné HD ) - na doteď použitém flashdisku se zřídka objeví, že USB zařízení je pomalé pro zápis. Tak jsem na to chtěl jít trochu "vědecky" a dopřát set top boxu rychlou flashku a dokonce s LED diodou.