Pořídit lepší chldit CPU nebo ne

Zdravím,váhám jestli pořítd lepší chlazení na procesor nebo ne. Momentálně používam boxový chladič od Intelu na I5 750. Takty jsou defaultní. Při hraní nových her je vytížen na 100% a teploty jsou v rozmezí 68-74°C. Jaky je Váš názor, chtělo už by to lepší chlazení...?

Odpovědi na otázku

Pokavaď používáš chladič který byl přibalený zpravidla platí, uchladí aby se neroztekl ale určitě nechladí na maximální výkon tím chci říci že chladič se zpravidla kupují ke zvýšení výkonu, když bys chtěl trochu taktnout a neuvařil si čip .. :) Teploty jsou normální okolo 80 stupnu myslím že intel má maximum 110 stupnu potom hodí modrou smrt.

To jsou zase nesmysly, viď? ☺

To je pěkná pitomost. Na základních taktech boxovaný chladič uchladí procesor i při plném výkonu s rozumnou teplotou do 80°C, akorát je dost hlučný. Takže pokud nechce taktovat a nevadí mu hluk, může bez problémů ponechat boxovaný chladič. Samozřejmě pokud by mu vadil hluk nebo chtěl taktovat, tak je potřeba chladič vyměnit.

I5 nelze s boxovaným ladič plný výkon, to mám odzkoušeno. Ono to chodí, a ono to nemá výkon. Nemá ho proto, že se procesor mžikově přehřívá a logika procesoru vkládá wait stavy, aby se procesor uchladil. Kupte pořádný chladič a uvidíte pořádný výkon.

To už je lepší, ale pořád to ještě není ono. ☺

Lepším chlazením nic nezkazíš. I na základních taktech bude plusem minimálně menší hluk. Teploty (pokud je to v zátěži) máš ok, takže vyloženě kvůli nim to smysl nemá. Ale pokud máš v PC i další zdroje hluku (uřvané a vyběhané větráky ve skříni, ve zdroji, na grafice nebo hlučný pevný disky/disky), tak nemusí být ani efekt menšího hluku moc znát. Zda to má tedy smysl si můžeš jednoduše ověřit tak, že větrák na CPU při zátěži zastavíš prstem. Pokud to bude mít velký vliv na hluk, tak výmenu poznáš. Pokud to ale bude i se zastaveným CPU větrákem řvát +-stejně, tak výměnou získáš jen o něco lepší teploty (což není na škodu, ale vyloženě nutné to není).Osadil bych některý z těchto (za předpokladu normální skříně, kam se vejdou):https://www.czc.cz/porovnatA pak bych CPU přetaktoval (pokud máš použitelnou desku).