» Poradna » Programy

Poraďtě...jaký SW pro převod fotek do PC

Zdravím vás a předem se omlouvám za trochu jednodušší dotaz. Pořídila jsem si Canon A80, ale bohužel bez jakéhokoliv SW. Stáhla jsem si akorád driver a po propojení s PC se hned spustí windowsovský Imagine, který se mi příliš nezamlouvá.Proto vás prosím o radu, který jiný, pokud možno free, SW můžu použít pro převod nafocených fotek z DF->PC. Mnohokrát děkuji za pomoc. Simona

Odpovědi na otázku

Esli je ten ovladac tzv. Twain, tak by mozna fungoval IrfanView www.irfanview.com

IrfanView samozřejmě doma mám-jako prohlížeč, ale že by mohl fungovat i jako SW pro "stahování" fotek z digitálu do PC - to nevím. Mám IrfanView právě spuštěný,ale tápu v Menu kde by to mohlo být.Poradíte někdo... Simča

V my verzi 3.75 je to v menu File, polozka "Select Twain Source" - esli se v nasledujicim dialogu ukaze ten fotak, tak potom bych zkusil "File-Acquire" nebo "File-Batch scanning".

ach jo. A co je tak zkopírovat v průzkumíku? Proč na všechno chcete hned nějaký program? Vždyť se ten foťák s největší pravděpodobností chová jako USB storage class, tj. je vidět v tomto počítači jako výměnné zařízení..

Nevím jak se chová váš foťák, ale ten můj se nezobrazuje jako externí zařízení v Průzkumníkovi - jinak by,of course, nebylo co řešit

Ze tri fotaku, ktery se kolem me potulujou, je: - jeden jako twain - druhej ma PCMCIA - treti ma seriovej portTakze opatrne v predbeznych soudech

napsal jsem s nejvyšší pravděpodobností pokud funguje jako twain, také se to dá přežít

program cam2pc ale pre canon je treba este stiahnut nejaky dodatok k tomu programu. program je zdarma a je skvely.

Jde to taky přes ACDsee. Samozřejmě je potřeba twain ovladač. Ale nestáhnou se informace o foťáku (exif?).

Ahoj, samozrejme Canony se nezobrazujou v PC jako dalsi disk. Primo u A80 je soft na stahovani fotek, Zoom Browser. Automaticky ti stahne fotky do predem daneho adresare...Je ale dost divne ze ti prodali A80 bez softu, to mas z bazaru nebo novy?