Poraďte ze zesilovačem prosím

Zdravim, Zapojil jsem si do stropu v koupelně paralelně dva reproduktory 60w, a potřebuji nějak zařídit aby do nich šel zvuk z pc, mam domácí kino ale prřipojit je k němu mi přijde nesmysl, tudíž vyvstává otázka, dá - li se někde sehnat nejaký zesilovač pro zmíněné repro, aniž by stál tisíce? neumíte někdo podobné zařízení vyrobit, nebo nevíte někdo kde něco takového sehnat? potřeboval bych prostě aby z pc vedl jack do nejaky krabicky ze ktey by bylo mozne ho natahnout dal do domácího kina a zároven do te krabičky šli připojit koupelnové reproduktory na zesileny signal, protože když je připojim na rovnou na pc hraje to strasne potichu.. Diky za odpovědi, sem uplny laik, nešetřete kriotikou :D chci se jen vyhnout kupovani zesiku za 20k kterej mi zabere pul obyvaci stěny :D

Odpovědi na otázku

Na aukru nějaký klasický pioneer z 90tých a bude dlouho a bez poruchy sloužit, to vše za pár stovek. Pokud chceš přímo do koupelny tak bude vhod něco menšího uzavřeného, aby to moc netopilo.

co nějaký starší autozesilovač? Pojede na 12V, takže nebude hrozit ani nebezpečí úrazu (já vím ... jak by se dostala na strop voda).

Já jsem pochopil, že ten zesilovač nebude přímo v koupelně. Pokud ano, autozesilovači by snad moc nevadila ani ta zvýšená vlhkost a teplota, přeci jen je konstruován na extrémní podmínky, které v autě vznikají.

Kedysi davno sa predavali zvukovky, ktore mali 4W stereo zosilovac priamo na karte.Je mozne, ze by si taku zohnal za 5 korun. Problem moze byt ovsem s ovladacmi.

taky se dá sehnat nějaká aktivní sada repro k pc, která zesilovač obsahuje - často se stane, že někdo zlikviduje (= vyhodí) celou sadu, protože mu jeden satelit nehraje (je v háji kabel). Nemá to sice bůhvíjak velký výkon, ale do koupelny by to mělo stačit.

mam notase, a do toh se teda vrtat neci :D

Zdravím, Jak budeš řešit přepínání audiosignálu? do domácího kina máš nejspíš 5.1 a čím chceš nakrmit ty dva v koupelně? budeš manuálně přepojovat kabel u PC, nebo jak to myslíš. Jinak zesilovač není problém obstarat

myslel sem že tam šoupnu rozdvojku :) rád bych aby to mohlo hrát každé zvlášt, nebo všecko najednou a nechci zase nejakou strašnou krávu, domaci kino mam uzoučke a predstava ze vedle nej postavim pioneera z devadesatych let .. :)) a bude v obyvaku u kina, mam tažene ty repro z koupelny az k obyvaci steně :) dalsi problem je ze kabel od repro je obyčejna dvoulinka a newim jestli je nejak mozne na to dat cynche, vetsina zesiovaci ma vystupy i vstupy cinche :(

rozdvojku? to nebude fungovat dobře. jedině snad domácí kino zapojit přes optiku (5.1) a zesilovač v koupelně budit analogovým signálem ze zvukovky (stereo).vymejšlíte ptákoviny lidi

jaky ptakoviny, proste sem chtel mit hudbu v koupelne :) jen potrebuju vedet jak to udelat, zapojit :) repro tam mam kabel mi vede do obyvaku, ted jen newim jak rozdvojit ten signal z compu a co dat mezi pc a repro aby to hrálo normalně

Na pasivní repro cinche asi těžko, na se používají jiné konektory...

Jiank na to, co chceš, musíš prostě mít druhý zesilovač. Line-In těch zesáků už se dají spojit, i když to taky není tak úplně košer. Ale další problém nastane, pokud budeš chtít, aby mohly repráky hrát i ze dvou různých zdrojů...vlastně ty máš domácí kino, takže ty cinche máš line-in z TV, DVD atd., zesák si to sám přepíná...a co připojíš do toho druhého zesáku? Nebudeš to mít tak jednoduché, jak si myslíš. Chce to druhý zesák s několika přepínatelnými vstupy (druhý receiver), nebo krabičku jen s přepínači...

Různé svorky, banánky, DINky, u profi tuším speakony, ty jsou pro velký výkony a časté používání (přepojování), ale nejsem moc do audia. Cinche jsou signálové, ne silové.

taktak, i prušinové terminály atd.

Dva zdroje nepotřebuju :) stačí jeden :) ted vas tu vubec nestiham :) a nejde třeba jit z pc pře zesilovač na kterem bude napojena koupelna a ze zesiku dal do domaciho kina ? repraky v koupelne mam moznost vypnout ovladanim hlasitotsti, ktere mam na zdi :D

http://www.tipa.eu/cz/zesilovac-hva-200-blac... tohle by nestačilo ? napojit do toho cinche z compu prez sluchatka a do toho zesiku napojit misto jednoho reproduktoru tu koupelnu a z druheho repraku pokracovat do domaciho kina ?

máš 5.1 pro domácí kino a potřebuješ stereo pro koupelnu. jak? I když to bude vydávat zvuky tak to nebude ono.

napadá mě řešení. Kup do koupelny druhé domácí kino a máš to.

jo a kam ho dam ? repro nepotrebuju, ty uz mam zabudovane ve strope a jak propojim ty dve kina ? a kino stoji 10k :)

takže to nejde udelat nebo jak ? :) co mam teda delat ? :) kino mam ted zapojene do auchu prez sluchatka, jinou moznost muj notas nenabizi, jenom hdmi, jenze k tomu zase zatim nemam TV abych to mohl normalne nastavit :D

notebook, to to trvalo. takže zvuk 5.1 neznáš a domácí kino ti hraje stereo.na to ti fakt stačí ta rozdvojka a zesilovač

tak klidne to udelam tak jak to ma byt, ale newim jak, ten opticky kabel 5.1 se zapojuje do ceho ? jako hudbu si vzdycky budu postet z notasu vic nez z cdcek, nawic mam v pc nejakej equalizer ve kterym mam nastavene 5.1 a nehraje to jenom stereo, myslim si ze efekt 5.1 tam trochu je :DD

Pokud teda nepotřebuješ, aby mohl mít možnost poslouchat v koupelně něco jiného, bež v obyváku, tak kup nějaký obyč. stereo zesák z Tipy, na kterou ti tu dal někdo odkaz. Line-in propoj rozdvoujkou s line-in toho domácího kina (pro přední satelity) a máš to. Ale bude ti to hrát jen stereo (nebo ty jsi pasl, že máš ty repráky v koupelně paralelně..., takže mono, pokdu nemáš 2 a 2)

paráda dík :)