» Poradna » Počítačové sítě

Poraďte začátečníkovi s Joomla

Dobrý den.

Rád bych našel řešení vhodné pro firemní intranet, nejlépe formou CMS, tedy redakčního systému. Sharepoint mi přišel drahý, tak po krátkém hledání na netu se mi zalíbila Joomla. Mám pár dotazů na zkušenější, kteří budou ochotni poradit do začátku:

- Je vhodná na nasazení jako intranetový portál?
- Lze ji pohodleně spravovat ve více jazykových mutacích, podle našich poboček?
- Nepodařilo se mi snadno umístit na pokusný portál na mém stroji odkaz na soubor. Náš intranet sestává především ze souborů (tabulky pro finance a controlling, a word dokumenty na směrnice, normy a podobé) a jen trochy textu a obrázků. Je toto již v základu Joomla nebo je nutné doinstalovat další pluginy?
- většina souborů a sekcí na intranetu bude s omezeným přístupem. Je možné toto v Joomla nastavit na uživatelské úrovni při vkládáíní nového dokumentu? V mém pokusném prostředí vidím jen tři přístupy, bez omezení/special/restricted. Dají se vytvořit uživatelské skupiny s přístupovými právy, vkládat do nich uživatele dle potřeby a potom při vkládání nového článku/souboru tento povolit jen určitým skupinám uživatelů?

Děkuji

Marek Š.

Odpovědi na otázku

Dobrý den,
zkuste váš dotaz položit na www.joomlaportal.cz

Určitě se najde spousta "rádců".

Přeji příjemný den.

Svatopluk Vít