» Poradna » Programy

Poraďte vybrat zrcadlovku (amatérskou)

Prosím o radu, kterou z těchto digitálních zrcadlovek vybrat: Pořadí je podle mých sympatií: 1/ Nikon D40x (10Mpx), 2/Nikon D40 (6 Mpx), 3/Canon EOS 350D, 4/ Olympus E400.

Ten Nikon je podle mě nejlepší, ale také nejdražší. Jeho slabší varianta má jen 6 Mpx, nebudu toho do budoucna litovat? Ten Canon vypadá dobře, má 8 Mpx, slušné parametry a je o 4 tis. levnější než nejlepší Nikon. Poradíte se v tom orientovat? Mé srdce buší pro Nikon, to by mohlo rozhodnout. Ale nemá optickou stabilizaci jako Olympus, ten je pro mě zatím velká neznámá. No, jdu studovat, ale každou radou mi určitě pomůžete
Dík.

Odpovědi na otázku

No musim si rejpnout... pro cloveka, ktery soudi fotak podle poctu mpx, je zrcadlovka skoda

Navic, koupi tela zrcadlovky to jen zacina. Mnohem dulezitejsi je volba objektivu.

Olympus má stabilizaci až u modelu E 510, jinak koukni sem, je tam docela dost diskuzí na toto téma, ale počítej že tam je hodně ortodoxních zastánců svých značek:
forum.grafika.cz ...

D40(x) je nesmysl. Nema motorek pro autofocus. Mrkni se ohledne toho na digineff.cz.
Jinak ilblog.sblog.cz ...

Ja jsem resil stejny problem - vybiral zrcadlovku + objektiv. Nakonec jsem skoncil u Canonu 400d se zakladnim objetivem. Pro zacatek (moje prvni zrcadlovka) je to naprosto uspokojive reseni a az mi objektiv prestane stacit a az budu vedet, co presne chci, koupim vychytanejsi sklo.

1. Zarazi me hodnoceni primarne podle Mpix.
2. este spis objektivy. Tam je na utraceni prostoru dost. :o))
3. EOS, dlouho nic a pak zbytek. Nicmene hezke pristroje jsou to vsechny!

Canon ma uplne nanic setovy objektiv. Ja by som urcite z toho co si pisal zobral Nikon 40 (6MPix).
Ale neviem co chces fotit, takze tazko radit.

Pokud si myslíš, že si vystačíš se základním setem (cca 28-300mm v přepočtu na kinofilm), tak Olympus E-400 nabízí nejlepší poměr cena/kvalita. Ale zásadní chybu neuděláš ani u jednoho z uvedených modelů. Zkus si ty přístroje osahat a uvidíš sám, jak ti sednou do ruky.

Už je objednáno, je to Nikon D40x. Láska na první pohled, nemluvě o dobré zkušenosti se značkou v minulosti. Ještě mám kompakt Coolpix 4300. Nezajímají mě především megapixely, i když to v tom příspěvku tak vyznělo. Ale do budoucna, za takové tři-čtyři roky, k čemu bude pouhých 6 Mpx? Chci foťák s ohledem na výhodnou budoucnost investice, zastarávání jde šíleným tempem, to jsem pocítil u toho kompaktu, když jsem ho chtěl prodat. Ztráta 15 tis. jen to hvízdne
Nejsem nijak náročný fotograf, ale miluji svobodu a kreativitu focení se zrcadlovkou. Mimochodem, objektiv budu používat výhradně setový, takže mě absence motorku AF v těle netrápí. Snad jsem vybral dobře, určitě napíšu první dojmy

Pokud nebudes delat velky vyrezy a vysledek davat na A4, tak vic nez 6 mpx stejne tezko vyuzijes.

Nikon proti jiným značkám má jednu výhodu. Dobře se prodá, když se rozhodne pro novější stroječek.
a mě se líbí Sony DSLR-A100K
www.sony.cz ...