» Poradna » Notebooky

Poraďte tableto-notebook

Ahoj všichni, již dlouho přemýšlím nad tableto-notebookem, nebo-li tabletem s klávesnicí. Chtěl bych, aby to mělo rozumné cpu (i3 či i5? PassMark minimálně 2000) na práci i s videem (Premiere) a hudbou (FruityLoops), případně nějaká ta obyčejná hra pro děti a koukání na nějaký FHD film. Samozřejmě s Windows. Chtěl bych minimálně 10" a minimálně Full HD. Může to být jen tablet a externí klávesnice. Každopádně to chci mít odpojitelné. Disk aby byl alespoň 120GB. Paměť 4GB. HDMI, USB, atd. Aktuálně používám zvlášť 14" nb HP Probook 6450b (slušný výkonný nb) a tablet Asus ME 7" (je pro mě na občasnou práci bez klávesnice na cestách dost malý, pomalý a hlavně nemá Windows). Dovedu si představit 10" i na čtení v posteli . Díky za rady a návrhy!

Odpovědi na otázku

Tam je bohužel Atom, který je hodně slabý. Ale koukal jsem, že mají Miix2 v 11" a i5. To vypadá moc hezky, ale to bude plastové a ten jeden úhel náklonu, ale za 13t co by člověk chtěl. Našel jsem Acer Aspire Switch 12, ale to je 12,5" do postele už docela velké , ale ten výkon je úžasný a cena 11t taky. Ale ty plasty. Neznáte někdo? Zkušenosti?

Osobně vlastním Miix 2 11" s i3 a 128GB SSD. Co mohu říct tak bych Vám ho nedoporučil. Nemůžu říct, že nejsem spokojen ale asi bych si ho podruhé nekoupil. Plasty se odřou už pohledem takže vlastnit nějakou folii třeba ze Skinzone je prostě nutnost. Displej je asi největší plus tohoto 2v1. Ten se opravdu povedl. Jinak co se výkonu týká to teda není žádný zázrak a podle recenzí ta verze s i5 není o moc lepší. Problém je hlavně v BIOSu protože hned jakmile se PC trochu zahřeje (opravdu pouze o pár stupňů) tak se automaticky začne podtaktovávat procesor a v tu chvíli přijdete přibližně o 30% výkonu což je na prd. Druhá věc co mi leží v žalůdku je nabíjení přes USB port na těle tabletu. Nejde tedy (ani nikdo nenabízí redukci či dok) připojit pouze tablet k napájení a zároveň k USB Hubu a použít ho tak jako stolní pc v zavřeném stavu. Toto se dá samozřejmě vyřešit pomocí BT klávesnice a myši jak to používám já ale už je to další výdaj, který musíte udělat. Být Vámi tak bych rozhodně sáhl po něčem jako je Yoga a podobné stroje či jak jste zmínil acer switch 12.

Díky moc, jsem za toto info/zkušenosti moc rád. Zkusím ten Acer. Yoga je sice taky hezký, ale stejně jako Acer je docela těžký. Bude to asi druhá volba po vyzkoušení.

Není vůbec zač. Doufám že to pomohlo. Máme ve firmě Yogu 3 Pro a to je tedy super stroj. kdyby nebyla tak drahá tak bych do ní šel i já ale vyhazovat takových peněz za soukromou mašinu mi přijde nesmysl... Ostatně ten Acer by měl mít snad stejnej procesor a tam tedy mohu potvrdit, že s výkonem není problém. Samozřejmě člověk co ho používá na tom needituje video a netvoří hudbu. Každopádně AutoCAD 2011 to zvládá v pořádku i přes to, že renderování trvá déle. To bude podle mně u videa velice podobné.

Tak po téhle Yoze jsem fakt nekoukal a docela mě to nadchlo! Cpu má slušných 3000 passmark, rozlišení 3200x1800 je síla, ale přecejen 13.3" je docela dost a moc jako tablet nepoužitelný. Pokud je to tento http://www.kasa.cz/notebook-lenovo-ideapad-y... tak za těch necelých 21t bez DPH je to velmi hezké! Ten můj Probook kdysi před léty stál přesně 22t bez DPH, ale to je notebook. Nicméně asi se podívám někde na něj a osahám si ho, třeba si padneme do oka .

Tak u Nás se kupoval co si pamatuju za 30 bez DPH když to byla novinka Jako až ho jednou vezmete do ruky tak pochopíte, že i jako tablet je to použitelné výborně. Právě díky tomu jak je to lehké a tenké. Ovšem chápu, že na několikahodinové držení to není. To ostatně ani Miix 2 11" ten taky po nějaké době začne být těžký... Doufám že si něco vyberete myslím že z 2v1 zařízení se stává trend.

Parametry znáš, tak nebuď líný a najdi si ho sám.

zatím jsem ještě neviděl takové zařízení s CPU jiným než "U" řady což asi zrovna na tu editaci videa v Premiere nebude moc vhodné - v normálním notebooku bys mohl sehnat s CPU řady "M" které není tak "úsporné" = škrcené.

Aha, přitom U mají docela dobré hodnocení výkonu, ale obecně, tak nevím jak by to bylo s grafikou. M má právě ten Probook, proto je to asi vše ok. Výše jsem psal o Aceru, ten má Intel Core M 5Y10a, což by mohlo být ok, že? Už ho studuji na webu a youtube...

Já bych si na ty tabletozařízení dal bacha - je to tenoučké, nemá to moc místa na chlazení a nějakou delší zátěž třeba při renderu videa to podle mne nebude dobře snášet a bude se to přehřívat. Navíc se trochu hřeje i displej a v tabletu je to všechno narvané spolu do jedné tenké krabičky s CPU i grafikou.Mám příležitostně k dispozici jeden celkem drahý ultrabook s i5 a bohužel se to má tendenci celkem hřát i za běžného provozu...

Právě mi poradil jeden člověk, že si to vlastně můžu koupit, vyzkoušet a případně do 14 dnů vrátit, což je pravda, uvidím jak se to chová a jak mi to vyhovuje. Asi zkusím ten Acer, je to tedy kraksna divná , ale asi jediná rozumná. A za 12t. to je fakt hezké.

Tak na něj buď hodný a neupeč jim to

Lenovo Thinkpad Yoga 260. Odolný, konvertibilný, 12,5 dotykový Full HD displej MATNY s Waccom stylusom. 1,3 Kg Core I5 6. generácie, LTE. V predaji ale až od novembra.

Koukal jsem na to, vypadá to hezky, ale 260 má jen HD, Full HD má 460, a ten je už 14". To mi přijde na tablet už dost velké. A november je daleko

Aj 260 má FullHD. AJ predošle generácie 12 palcového mali FullHD(len važili 1,6 kg a nemali LTE modem)

Hm, ale já to potřebuji do října, na cesty, i cenově to vypadá hezky, no škoda