» Poradna » Ostatní

Poraďte se sestavou PC

Moje dosavadní PC už nejde dál vylepšovat. Použitelný bude jen HDD (20G), CDRW (Teac 516) a periférie jako scaner, tiskárna, ext.modem, monitor. Musím tedy myslet o stavbě nového PC. Chtěl bych ho používat nejen pro normální kancelářské operace ale i pro práci s fotkami a záznam z TV a přehrávání DVD filmů. Nemusím mít maximum možného, ale dobrý poměr cena/výkon. Moje představa je asi následující: MB Asus TUSL2-C (nebo MSI 6337), CPU Celeron 1,2GHz Tualatin, SDRAM 256MB, druhý HDD 40GB (Seagate Barakuda IV) DVD  16/48 asi Lite On, case middle tower Morex K916, ATX, 250W. Hlavně nevím jak se rozhodnout s grafickou kartou, buď 3D Prophet 4500 Kyro II 64MB Tvout nebo Matrox Millenium G550 32MB DDR, DVI, SVGA out nebo ATI Xpert 2000 Pro 32MB TVout nebo ATI Radeon 7500 64MB SDRAM TVout a k tomu nějaký FM tuner(jaký ?), či rovnou All in Wonder ATI Radeon 7500 64MB DDR DVI TVout v které tuner a DVD podpora již je. V této oblasti se moc nevyznám a prosím o ověřené rady aby to spolehlivě fungovalo. Děkuji moc.

Odpovědi na otázku

S tim LiteOnem nevim, ale jestli mas dobry zkusenosti, tak proc ne. Na Morex pozor, jedna serie mela vadny zdroje. Pokud neplanujes hrat hry, tak ten Matrox je asi idealni volba. Pripadne bych sel do ATI, ale do znackovy - ted se objevily nejaky bulk noname, ktery behem par dni shodej Windows

Asi bych se u toho DVD rozhodl pro Toshibu SD-M1612. Ale nemusím vlastně mít zapisovací (combo) DVD abych mohl ty filmy vypálit na CD, nebo to jde přes tu CDRW? Pro znalce je asi můj dotaz triviální, ale nekamenujte mě hned, snažím se do této oblasti teprve pronikat. Prohledával jsem na netu kde jaký poradny, ale nejsem z toho zrovna chytrej. Neexistuje třeba někde server jako cdr.cz zaměřenej na video či DVD?

Ten dotaz je asi tak trivialni, ze ho nechapu No, principialne, pokud chces prevest DVD film do DivX a vypalit na CD, potrebujes DVD mechaniku a CD vypalovacku. Je uplne jedno, jestli to bude kombo nebo dve samostatny mechaniky (ja bych se kombu radsi vyhnul, pokud je to mozny).Tu Toshibu klidne, proti gustu zadnej disputat. Mozna jeste pouvazuj na Pioneerem - jako DVD slusna, ale prej je poslabsi pri grabovani CD.

kurňa napsal jsem sem několik vět, odeslal a nic, chyba. Sem to blbec měl nakopírovat do clipboardu.Takže v rychlosti: Liteon bych nebral na základě zkušeností s CDROM od stejného výrobce , samotné DVD  jsem montoval jen jednou a byla hlučnější (možná byl jen hlučnější kousek) než Toschiba, kterých jsem montoval asi 10ks.  Značce Toshiba věřím víc a navíc nyní nabízí dle mých info záruku dva roky (kámoš ji kupoval, pozor na staré skladovíé zásoby, záruku si ověř). Cenový rozdíl mezi Lite a Toshi je cca jen 300Kč. Další argumenty nebudu vymýšlet, myslím, že je to jasné.Ke combu - jsem přítel jednoduchých zařízení plnících svou funkci  a combo řešení nemám rád (něco se v combu pokazí a jste bez všech zařízení, po záruce combo odejde a kupujete nové= stejné nebo vyšší náklady jako při jedn.nákupu RW a DVD). Pokud se mi pokazí jednotlivé zařízení můžu opracovat a pokud se pokazí po záruce popláču ale na pívo ještě mít budu.Film se z DVD převádí do DivX pomocí časově náročné operace, více najdeš na pctuningu seriál o DivX a reakce asi před 14dny. Takže nějaké combo nebo CDRW na tuto akci  nemají vliv.

Díky zatím za rady. Jdu se tím prokousávat na PC tuning. Snad to pochopím.

Morex už problémy nemá, ale dávej si pozor, od koho to kuješ, aby nebyl starší, než letošní. Pokud ti můžu poradit, asi bych ti doporučil od Morexu 202 se zdrojem pro P4, je tiší a hlavně má vpředu dva USB porty. Ty oceníš ve spojitosti třeba s dig. foťákem.Pokud chceš na tom PC i něco hrát, sáhni po Kyru s TVOutem. Neni drahá a je velmi dobrá. Ale určitě od Herculesu ! S LiteOn jsem zatim problém neměl, Toshiba by ale asi měla být tišší.U toho MB bych se asi rozhodoval podle ceny a blízkosti servisu. CPU... ,no, já bych šel do Tuleně 1GHz, přetaktoval bych ho alespoň na 1,33. Dosáhneš tim lepší propusttnosti pamětí a systém jede na standartní frekvenci. Samozřejmě něco málo ušetříš a můžeš si třeba koupit ten case, jak jsem se již zmiňoval. V každym případě držim palce

Díky Jirko, ten Morex 202 se mi taky líbí a USB vpředu je fajn věc. Toho přetaktování se ale bojím, protože jsem na cdr.cz četl, že vypalovací sw mají občas problémy na přetaktovaných kompech. Já jdu po absolutní spolehlivosti - nechci trávit volný čas opravováním nejrůznějších zádrhelů.

Mě se líbí amity s USB vpředu. Stránky jsou snad na www.amity.cz , koupil jsem si skříň vpředu 2xUSB (dodáno včetně kablíků, žádné dokupování modulu a podobně), vevnitř 4pozice 5.25 palců a 6 pozic 3.25 (včetně dvou průchozích na disketovku nebo zip) - prostě disková šachta je až dolů. Díra na velký ventilátor přímo vzadu u procesoru pod zdrojem a dvě díry na velký ventilátor vpředu.  Cena se zdrojem 250W nějakých 1200Kč včetně DPH, ale rovnou se podívej po 300W zdroji (odhad 1600Kč)S pozdravem MM_tankP.S: Skříně Morex jsme přestali brát už dávnou před posledním velkým průšvihem se zdroji - důvodem byli problémy s jejich zdroji - příliš mnoho reklamací - ale bez hoření desek.

Přetaktování se bát nemusíš, pokud dodržíš standartní nebo jim blízké, hodnoty AGP, PCI atd. Když koupíš 1 GHz, nastavíš FSB na 133MHz, nebude problém. Ale samozřejmě ti nemůžu zaručit, že to CPU snese .....BTW Mam Celerona 600 přetaktovanýho od počátku na 900 MHz už skoro dva roky a problémy nejsou. A to mam většinou i vypnutej větrák na CPU