» Poradna » Programy

Poradte s výběrem windows 7

Poradte mi prosím s výběrem OS do notasu (zatim tu mám RC win7) HP, core 2 duo 1.6 ghz, 4gb ram, intel gm965 , A plánuju koupit plnou Win 7 oem home premium. Zajímá mne , jestli stojí za to připlatiti si pár stovek na verzi professional? Na ntb poslouchám hudbu, koukam na hd filmy , net, práce do školy v open office , občas převod z flac do mp3, rozdělování flaců na tracky + obecně práce s HD videami přidávání zvukových stop atd.. :)

Má tu někdo už zkušenosti s professional oem a nebo mi bude stačit home premium na tuto práci?

díky za odpovědi

Odpovědi na otázku

na toto ti bude stačit bohatě Home Premium

Ked si kupil notebook s OS (OEM Windows), tak Upgrade verziu.
Ked si kupil notebook bez OS, tak OEM verziu mozes kupit do 30 dni od kupi notebooku. Inak len "krabicovku".

Já bych měl podobný dotaz: Když koupím

Windows 7 Home Premium Edition 32-bit/64-bit CZ, Upgrade, DVD, verze v krabici

1. Bude s tímto využitý lépe procesor IntelCore 2 Duo E8400 - tj. jako 64-bitový než teď ? (mám teď win XP 32kb)
2. Když je to krabicová verze, budou přenositelná mezi různými PC?

2. Jako co přenositelná? Jako data? Ty budou přenositelná bez ohledu jestli je to krabicová verze.
Ještě mě napadlo, že chceš využít tu krabici na přenášení, ale to určitě nemyslíš.

Jinak krabicovou verzi můžeš koupit pouze pokud předchozí verze byla taky krabicová.

Teda pokud je to upgrade. Mají to napsaný v podmínkách.

mám Win XP OEM ale ten byl koupený k jinému PC a kupodivu to šlo aktualizovat. Nechci ale spoléhat na to že můžu 7 koupit jako upgrade.

1. Jinak samozřejmě W7 využívá obě jádra. Pokud myslíš tohle. Taky mám dvoujádro. Jak hodně je to efektivní nedokážu posoudit, ale význam to asi má.

Teď mám XP 32kb a ty využívají u jednovláknových programů jen jedno jádro , nebo ta dvě jádra střídají nebo se výkon podělí mezi ta dvě ale celkový výkon je vždy 50%. Změní se na tom něco když koupím systém 64kb? Nebo projeví se nějak jinak těch 64kb?

Operační systém na to nemůže nic změnit.

Změnit to můžou jedině ty programy - a to tím, že budou už naprogramované - optimalizované dvouvláknově (nebo vícevláknově).

Aha, dík. Má teda vůbec smysl kupovat 64kb ?

Pokud chceš používat 64-bitové programy (nebo aspoň jeden, ale pro tebe důležitý), nebo budeš používat víc než 3 GB operační paměti, klidně.

Myslím, že když v krabici najdeš 2 DVD - 32- i 64-bitovou verzi, rozhodneš se pak.

Tisic krat uber (64kb), zatial je len 64-bit.

Pokud spustím program využívající pouze jedno vlákno, pak skutečně zatěžuje pouze jedno (mám Windows 7 64 bit Premium Upgrade s ekvivalentních Vist). Druhé jádro je vytěžováno zbývajícími procesy (5-15%), To první má zátěž až 100%, pokud tedy monitor nekecá. Z toho vyplývá že ušetříme uvedených 5-15%.

Pokud máš D2C E8400 nepřetaktovaný jako já, tak test výpočtu Pi mi provede za 15 sekund. Zatížené je pouze jedno jádro. Druhé máš volné pro jiné aktivity.
Můžeš to zkusit na tom svém pro porovnání.

K čemu je teda dobré kupovat 64kb místo 32kb? (V čem počítáš to Pi?)

K nicomu, zatial HW aj OS zvlada len tisic krat menej. Teda 32-bit alebo 64-bit.
Na tych 64kb a 32kb si este hodne dlho pockame.

dobře 64 b