Poraďte s cenou herní PC sestavy

Dobrý den,sháním si novou herní PC sestavu a dnes jsem našel (alespoň podle mě) zajímavou nabídku, do které se chystám jít, ale řekl jsem si, že se ještě pro jistotu zeptám zde na názory lidí, kteří počítačům rozumí víc. Především mě zajímá, jestli je cena za sestavu opravdu tak dobrá, jako si myslím, že je a jestli jednotlivé komponenty spolu budou kompatibilní.Sestava:CPU: Intel Core i5-6500GPU: MSI GeForce 1060 6GDDR5 OCRAM: Kingston HyperX Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4 2400Základní deska: GIGABYTE Z170-HD3P - Intel Z170HDD: Crucial MX300 - 275GB ZDROJ: Seasonic S12II-620 620WCASE: SilentiumPC Aquarius M60WCena za celý komplet je 19 000, vše je v záruce. Děkuji za názory.

Odpovědi na otázku

No, obdobná sestava s nejnovější řadou procesorů Intel 8000, se nechá pořídit naprosto nová okolo 23tis.Jen jsem to hrubě naházel, takže to neznamená, že by to takto ve finále mělo vypadat. Použil jsem pokud možné komponenty, které tam jsou:https://www.czc.cz/223635,168553,195961,7537... Záleží jestli je ještě u PC windows. Nová plná licence stojí 3000Kč. Ale dají se sehnat i levněji, pokud se člověk nebojí rizika. Nemohu to doporučit, ale jde to.Takže za mě není 19tis zrovna super cena za jeté PC s procesorem, který je dvě generace starý, byť pořád super. Pokud to PC optimalizujete, koupíte jen 8GB ram, dáte levnější skříň,... tak je reálná možnost dostat se na peníze blízké dané sumě za kompletně nové PC s procesorem nejnovější generace.