Poradte s c++

zdravim vospolok.potreboval by som pomoct narychlo,niekto kto sa vyzna,mam tu jednoduchu aplikaciu v c++,stlacim tlacitko,to sa posunie o nieco a pritom sa zmeni farba... neviem akosi nastavit ale, aby sa stale menila farba na inu, stale mi to zmeni farbu na tu co je v prikazoch ako posledna a potom ked znova klikam na tlacitko uz sa nemeni farba, a mala by sa (podla zadania). viete niekto v tomto pooradit? diky

void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender)
{
Button1->Top-=10;
Color=clGreen;
Color=clBlue;
Color=clWhite;
Color=clPurple;
Color=clYellow;
}

Odpovědi na otázku

TColor barvy[] = {clGreen, clBlue, clWhite, clPurple, clYellow};
int index = 0;
void __fastcall TForm1::Button1Click(TObject *Sender)
{
Button1->Top-=10;
Color=barvy[index];
index = (index+1)%5;
}

no jasneee toto som zhanal

aaa kurnik,nejak mi to len zelenu farbu da a dost

Tak to nevim co je spatne. V C++ se nevyznam. Melo by to ty barvy menit. Jedine ze si to "nepamatuje" tu hodnotu indexu a po provedeni funkce ji to zapomene. Ale tady ti neporadim co je blbe.

zistil som zevraj tam treba dat prikaz Repaint(); ale neviem kam a vobec ako ho pouzit uz by si vedel teraz? alebo kto viete tak mi helfnite prosim vas.