» Poradna » Notebooky

Poraďte prosím s výběrem notebooku

Dobrý den,potřebovala bych poradit s výběrem notebooku. Svůj stávající mám už asi 7 let a ráda bych ho vyměnila za nový. Absolutně se v noteboocích nevyznám, tak hledám rady zde. 1. Použití notebooku: především Officy, internet, filmy, hudba, nebudu na něm hrát žádné hry ani pouštět nějaké náročné programy. Na notebooku opravdu jen píšu, mám obvykle otevřeno spoustu záložek s texty při psaní seminárek apod. 2. velikost 15,6 a aby měl numerickou klávesnici, chtěla bych také podsvícenou klávesnici, ale není to úplná podmínka3. nerozumím tomu, jak velký rozdíl je mezi disky SSD, SSHD a HDD, vím jen, že SSD je nejrychlejší. Avšak nevím, zda pro mé účely využívání notebooku mám kupovat notebook s SSD nebo HDD. Většinu filmů a fotek mám na disku anebo na flashce. 4. to stejné s pamětí...zda mi stačí 4GB anebo raději 8GB?5. cena tak max 20 tisíc Děkuji všem za rady!

Odpovědi na otázku

Pár vláken níž o tom píší, lokomo... zná

Předpokládám, že by měl mít i operační systém. Nebo ho chceš bez něj? A co barva? Já jsem dnes slyšela, že prý oranžová brzy nahradí růžovou. To snad může říct jen magor...

Co prosím? Já bych jen ráda znala odpověď a dostala dobre typy na notebooky, že kterých bych mohla vybrat. Jak jsem uvedla, nerozumím tomu moc a budu ráda za jakékoliv rady. Můj starý notebook už má to nejlepší za sebou a chtěla bych nový a zde hledám rady od zkušenějších. A operační systém W10 nejlépe a barva je mi asi jedno.

https://www.alza.cz/acer-aspire-v15 Ten asi bude splňovat co chceš. Má navíc i pěkný displej s matricí IPS, takže i s dobrými pozorovacími úhly.

U toho prvního je diskrétní grafika, kterou nepotřebuješ a která bude zbytečně zvyšovat teplotu a spotřebu. Ten druhý jsem ti už doporučila. Doufám, že i u CZC má IPS displej. Ten třetí je míň výkonný a zase chybí informace o matrici displeje. Ten čtvrtý se mi zase líbí - jen s výhradou toho displeje, který zase asi nebude IPS.

A diskrétní grafika znamená co? A ještě dotaz, jaky je rozdíl mezi matným a antireflexními displejem?

Další, samostatnou grafickou kartu. Ty rozdíly si radši prohlédni v prodejně na vlastní oči. Antireflexní displej má obvykle lesklý displej jako základ.Takže i trochu živější barvy. Ale opravdu bude lepší si to prohlédnout v showroomu.

No a na druhé straně cenového spektra je pak něco takového: https://www.alza.cz/fujitsu-lifebook-a555 Má nižší výkon procesoru i integrované grafiky, poloviční velikost paměti i SSD disku, nižší rozlišení displeje s matricí TN+film, ale zase s 6-článkovou baterií s velkou kapacitou. Celoplastová ne tak pevná konstrukce jako u toho ACERu.Ve srovnání s se 7 let starým noťasem by to byla i tak raketa.

Nevíte jaký je rozdíl mezi Acer řadou F a V... je to pouze onen IPS panel?

(jen pár obrázků a mnoho čtení http://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/group/la... )