» Poradna » Ostatní

Poraďte prosím s koupí TV

Rozhodl jsem se si po hrozně dlouhé době koupit novou televizi, primárně na sledování filmů/seriálů a hraní her na konzoli.Nejdůležitějším parametrem pro mě je velikost, pod 65" nejdu.S tím souvisí asi i rozlišení -> 4K a hlavně podpora HDR.Refresh rate ideálně 100 Hz (kvůli hraní), ale nevím, zda je to až tak důležité.Dočetl jsem se, že někteří výrobci (Sony) nepodporují přehrávání spousty pro mě důležitých formátů a kodeků, tudíž jsem tyto výrobce zavrhl.Ideálně Direct LED podsvícení, ale opět nevím, zda je to důležité.Cena není důležitá, raději si připlatím do těch 50K.Vytipoval jsem si Samsung UE65MU7002 za 40 000. Podle testů vychází dobře, splňuje všechny mé i nepodstatné požadavky, ale zároveň hodně lidí nadává, že televize od Samsungu jsou už několik let jen druhořadý šunt.Co myslíte, stojí to za to? Nebo je zbytečné lpět na určitých parametrech, protože ve výsledku nejsou až tak podstatné a jsou spíše jen marketingový trik (např. 4K) a bylo by lepší jít do nějaké levnější telky kolem 25-30K. Ale připomínám, že cena nehraje až takovou roli, když to bude stát za to, klidně připlatím.

Odpovědi na otázku

Myslím, že jsi vybral dobře. To podstatné jsou tunery a HDR a pokud má být takhle obří, je HD rozlišení při pohledu z blízka málo, takže 4k. Jaký potřebuješ tuner? Jestli ti stačí uvedené, vč. certifikace DVB-T2 pro nový typ pozemního vysílání, tak OK. Kdybys ale potřeboval tyto dva tunery dva (abys mohl přes jeden sledovat program a přes duhý nahrávat pořad z jiného multiplexu, musel bys asi jít s cenou výš).

tato TV má všechny tunery 2xTak že ani v tomto nebudeš limitován.65 palců je absolutně v pořádku