» Poradna » Programy

Poradte prográmek na videoprezentaci

dobrý den Prosím poradte nejaký slušný prográmek na videoprezentaci . Mám kameru která ukládá na pamětovku jednotlivě nahrané úseky filmů (které bych tímto programem spojil.Dále něco na upravu fotoprezentace (vkládání fotek s muzikou +popisem)

Odpovědi na otázku

Kamerový záznam ti nejlépe spojí bez přepočtu SW dodaný k ní, typicky SONY / Canon / JVC / Panasonic to umí s přehledem. Ostatní musí pracovat i s kamerovým záznamem nelze spojovat video různých parametrů to si hlídej při kamerování (nastavení záznamu).SW nevím Oppice a PowerPoint by na to co chceš zcela postačoval.

na Windows si kup Pinnacle Studio, na linuxu si zdarma stáhni KDENlive nebo Openshot Všechno je to česky a celkem intuitivní

http://abload.de/img/snap7210s1ktr.pngPinnacle není problém, ale pokud chce spojovat bezztrátově pak přímo z kamery nevím nevím, nejprve by byl nutný test, už nějakou dobu má takovou vlastnost - rádo počítá i kde nemá.

pokud to chce míchat s fotkami, titulky a hudbou, tak to bezeztrátově stejně nebude. A výstup stejně tipuju buď na HD MP4 nebo MKV, případně SD ve formátu PAL DVD_Video nebo MPEG4 AVI. HD projektorů ještě moc není, takže to SD avi je často dobré řešení i s ohledem na fakt, že někde nemají moc výkonný PC u projektoru a nechtějí tam pouštět lidi s notesy.

jo a Pinnacle samozřejmě není problém, ale je potřeba za něj vysolit tak 900 Kč, což pro někoho problém být může - třeba v neziskovce, kde si hlídaj každou korunu

No prosím tě Pinnacle ano od Exacu mám co si pamatuji (8 Plus / FX efekty) a pak jsem jen dokupoval novou verzi. Je to nejlepší amaterská střižna co jsem kdy měl. Já neříkám, že umí vše, ale co umí umí dobře, rychle a efektivně.

Hele, jinak když si koupíš HW třeba já skener (ano mám je rád vím jaký je rozdíl mezi LiDE a opravdovým) taky se mě nikdo neptá, prostě buď vysolím nebo nemám u SW je to naprosto stejné.

právě - ale to, že nemám na Pinnacle, ještě neznamená, že nemůžu stříhat - dám Kubuntu, nainstalím Kdenlive a můžu stříhat. Sám jsem s ním plně spokojen

Já s tím problém nemám, mě kolikrát stačí i ten VirtualDub, ale pokud někdo chce mít "přívětivý", spolehlivý SW i na složitější projekty (nyní PS nepadá ani při mnoha efektech, titulkách a dalšího) tak je to dobrá a levná volba a to rovnou počítej nejdražší verzi.http://exac.cz/index.php2,6 litru za SW co dá kamery, přímo je vidí a bez z nich data, umí 4K (nové kamery), spoustu výstupních formátů podle ISO, plně využívá urychlení OpenCL / GL jak na time-lině náhledy tak i při renderu to není zase tak moc.