» Poradna » Programy

Poraďte mi s programováním v Delphi...

Používám Delphi 7 a mořím se s prográmkem, který stiskem buttonu překopíruje soubory s adresáře "A"  do adresáře "B", v adresáři "A" je vymaže (takže v podstatě půjde o přesun) a nakonec je v adresáři "B" přejmenuje. Prosím vás, pomozte...

Odpovědi na otázku

Jsou na to Api funkce CopyFile a DeleteFile. Jediný zádrhel je možná v posílání jmen souborů- musí být s cestou a typu PChar- takže pokud bereš názvy souborů s cestama jako typ String pak kopírování souboru z A do B by mělo vypadat takhle:CopyFile(PChar(A),PChar(B),TRUE)-se ShortString ti to nepůjde, já si s tím lámal zuby x hodin, než mně to trklo.hodně zdaru

a nebo primo MoveFile()

Procedura MoveFile v Delphi není, asi si to pleteš s C++Ale i tak díky za ochotu...

MoveFile() je API funkce. Viz Win32 SDK help v Delphi.Syntaxe je naprosto stejna jako u CopyFile() - ta taky neni v Delphi, ale je to API funkcefunction MoveFile(PChar(zdroj), PChar(cil)): Boolean;