» Poradna » Počítačové sítě

Poraďte mi prosím spolehlivý router s USB

Dobrý večer,

potřeboval bych poradit spolehlivý router s usb připojením. Hlavním požadavkem je stabilita, mám teď obyčejnou tendu a musím často restartovat. Wifi nemusím mít ale potřebuji USB pro připojení externího disku, na kterém bych měl filmy a seriály dostupné pro Xtreamer (takže xtreamer se musí umět k disku dostat). Doufám, že toto není problém. Nechci totiž zatím investovat do Nasu ale chci zároveň přehrávat sdílené filmy bez zapnutého PC takže si myslím, že to USB na routeru je řešením,nebo se pletu ? Pokud už by měl router wifi tak bych chtěl aby se dalo wifi manuálně vypnout (jsem tak trochu v tomto směru paranoik Určitě i přívětivé a jednoduché nastavování (předpokládám že snad žádný router nemá pro správu lokalizované prostředí) a český podrobnější manuál...

Díky

Odpovědi na otázku

a čo takýto?, má asi všetko čo potrebuješ a navyše správu v meterskom jazyku?

http://www.netgear.cz/cs/produkty/pro-domaci-uz... ...

osobne mam 3700 a jede krasne

Chci se zeptat zda router ma vazne konfiguracni prostredi v cestine ?diky

diky za tip !vypada vazne dobre..muzete mi prosim napsat zda je moznost vypnout wifi ?jestli jo tak do neho pujdu a nebo do novejsiho modelu ?

Vypnou Wifi ma snad kazdy router

ja mam zkusenost s timto Asus WL-520GU ale je fakt ze je trosku drazsi

radeji wl-500gp je vykonejsi a ma usb2.0, narozdil od toho nepodarku 520

doma mam wl-500gp a Western Digital My Book Essential Edition 1.5TB USB 2.0

Musim rict ze jsem hodne zklamany. Disk jede tak pomalu, ze na nej film 700 MB uploaduju/stahuju 20 minut, kdyz se chci na neco divat, tak se to seka a casto je nepouzitelny. Pritom predchozi 500GB maxtor jel svizne, pak jsem koupil ramecek a 1,5 TB disk, ktery jel snad jeste rychleji, ale chladic v boxu moc hucel, tak jsem pote, co umrel jeho zdroj, koupil westerna a dostal bohuzel tuto studenou sprchu.

Nevim co s tim, nejaka rada? Ze by si router s WD nerozumel?

Ja treba doporucim TP Link 1043, ktery ma GB switch a Nkovou Wifi a navic jde v pohode s DD-WRT, ktery rozsiri moznosti o 200% (stejne jako ASUS) ale za mnohem mensi peniz.

to si reknem za 2 roky :) a co procesor, velikost pameti....? to je dnes takovy typycky, hlavne at to malo stoji a pak se resi spousta problemu, ext. disk dokaze slabej routrer pekne ucpat, ze nestiha nic jinyho

No zatim myslim ze tento router bude urco lepsi nez Asus, nevim jak netGear ale rekniu malo veci. mam DDWRT na nim rozjet optware, disk 2.5' IDE prez ctecku bez ext napajeni. Na routeru rozjete 1 wifi s kodovanim + dalsi 2 virtualni Wifi, pak Transmission torrenty, sambu, asterisk QoS, NAT, VPN, statistiky, routuje cca 15 zarizeni najednou a kukam na MKV primo z disku z routera, prenosova rychlost cteni 6MB zapis 4,8MB vse prumerne hodnoty. Reknem si za dva roky. Spotreba merena primo 11W i s diskem v plnem zatizeni. Myslim ze toto mis taci a bude to stacit a taky verim ze Netgear i Asus poskytne stejne sluzby. Okdyz ASUS ma 2MB cteni, mam to overene. Pokud chces vice kukni na http://openwrt.org/... a tam si pohledejte vsechny routery maji tam i popis procesoru , pameti , fota atd.

Netgear Atheros AR7161 rev 2 680 MHz 64MiB 8MiB 4 x 1
TP LINK Atheros AR9132@400MHz 32MB 8MB 4x1
Timpadem Netgear je urco lepsi volba, pokud ti nejde o penize, ale 600,- navic se mio davat nechtelo

ddwrt jede na jadru 2.4, podstatne lepsi moznosti ma OpenWrt, kde nejsem vazana podporovanym hw a muzu si zprovoznit ruzne fricury, ja tam mam pichlou webku na domovni vchod dvb-t tuner a hezky nastreamovano do site a to mi bez urazky dnes predpotopni ddwrt neumozni

jak sem rek DD WRT mam kvuli jednoduchemu nastaveni prez WEB, na nem mam rozjete optware se vsemi OpenWRT ficurkami.

takze vemu Netgear WINDR 3700,je sice drazsi ale nehodlam na routru uz setrit ale zaroven doufam ze me za tu cenu nezklame.ma dokonce primo na roupru tlacitko pro odpojeni wifi a ma gigovou lanku,kdyby mel jeste i ceske uzivatelske prostredi tak by to byla uplna bomba.kdyz tak piste jestf pripominky ci vyhrady,diky.

Osobne jsem zazil s Netgear vice starosti, nez uzitku. Pouzivam jen ASUS, Airlive prip. Vigor. Dale nechapu, proc chces na streamovani pouzivat router, ktery je vykonnostne uplne mimo. Na takove veci je dobry jen NAS, ktery ti zaruci, ze se na stream budes divat jako na stream, a ne jako na slide-show.

muzes byt konkretni co si mel s routrem za starosti?

http://www.axacomp.cz/p/wireless-n-home-router-... ...

já mám doma něco podobného a spokojenost. do USB mám napojenou tiskárnu a kupodivu to fachá dobře