» Poradna » Programy

Poradte maly detail v c++

zdravim potrebovla by som poradit,v c++,

Label12->Caption=AnsiString(spolu)+" SK";
Label11->Caption=AnsiString(spolu)+" EUR";

vypise to sumu v sk,ale v eurach je samozrejme tiez rovnaka, potrebujem,aby to prepocitalo na eura ...
co tam za prikazik chyba v tom riadku s eurami?

Odpovědi na otázku

Musíš to vynásobit kurzem.

vypocetni operace na prevod.

Label11->Caption=AnsiString(spolu * kurz EURA)+" EUR";

diky diky mam to ide to...
a este mi to neda, skusam, neviete povedat co mam zmenit, aby mi tento programik hltal aj desatinne cisla? pri zadavani jednotlivych tyzdnov a mesiacov,ak zadam desatinne cislo havaruje... double tam je len kvoli tomu aby som mohol napisat presny kurz eura ale ked to zadavam do jednotlivych kolonok (tyzden,mesiac) tak musim len cele isla inak havaruje. viete niekto este s tymto poradit?

ach kdy uz se konecne nauci mladez posilat cast zdrojoveho kodu, k cemu mame pastebiny...

http://www.cplusplus.com/reference/clibrary/cstdio... ...

jezis prepacte taky som do toho zamysleny ze som zabudol stlacit ctrl v

void __fastcall TForm1::Button4Click(TObject *Sender)
{
double tyzden, mesiac, spolu; // tyzden=strava+cestovne.
tyzden=StrToInt(Edit2->Text)+StrToInt(Edit3->Text);
mesiac=tyzden*4+StrToInt(Edit4->Text);
spolu=mesiac*StrToInt(Edit5->Text);

Label12->Caption=AnsiString(spolu)+" SK";
Label11->Caption=AnsiString(spolu*30.1260)+" EUR";

To bude asi touhle funkci: "StrToInt" ta proste umi jen cela cisla. Zkus "StrToDouble" nebo si najdi tu spravnou funkci v helpu. C++ nepouzivam, tak nevim jak se to prevadi. Ale proste musis hledat funkci co to prevadi na ten double.

StrToDouble bolo ako prve riesenie co ma napadlo :D no samozrejme len vypisalo chybu... tak som sa hned sem obratil