» Poradna » Počítačové sítě

Poradte internet- T-com, Orange, UPC

V byte mam moznost dat si zaviest optiku od vsetkych troch spolocnosti. Pokial mi je zname tak ani jedna nema Fair Usage Policy....A teraz neviem ktoru:

Cenovo je najlepsie T-com: 17,5 Eura za 20 MB/S download
potom Orange cca 18,5 Eura za 20 MB/S download
a UPC - 16,5 Euro za 10 MB/S download

Samozrejme si uvedomujem ze to su maximalne teoreticke rychlosti a ze bude hlavne zavisiet na pretazeni siete... Ma niekto prakticke skusenosti ? Resp. vie poradit ? Diky za kazdu radu...

Odpovědi na otázku

LLL:Zlatá střední cesta.Sám mám UPC a v celku sem spokojen.

UPC by som volil aj ja ak by malo rovnaku prepustnost dat... ale ak mam platit za polovicny download skoro rovnake peniaze... Tato moznost by ma lakala najmenej- len v pripade ze zistim ze T-Com a Orange ma problem s pretazenim siete a tych 20 MBs je len taka reklamna hodnota a v praktickom zivote to nikdy nedosiahnem...

UPC

ahoj, podla ip vidim ze mas isper , ja ho mam tiez, preco chces prejst niesi spokojny ci chces nieco rychlejsie?

Som isper.. ale to je u rodicov- Ak by bol Isper v mojom byte nad nicim inym neuvazujem ani sekundu.... Teraz taham u rodicov 100 MB/s hocikedy a platim 500 Sk--- o tom moze drviva vacsina ludi v domacnostiach len snivat.

Ale na byte isper nemam, a pristup na strechu, ktory pozaduju aby mi mohli zapojit antenu od spravcu nevybavim, lebo je tam fungel nova strecha. Takze preto zvazujem inu spolocnost.

btw 100MB/s by nezvládal zapisovat ani harddisk, s počítačeb by během stahování nešlo pracovat, piš správně jednotky Mb/s b-bit, B-byte

no jasne ze myslim megabity... nie megabajty...