» Poradna » Mobily

Porad'te: Exact Audio Copy 0.99 prebeta 4

Čaute lidi, když jsem dograboval, tak jsem se podíval na výsledky a u jedné skladby je naspsáno Track quality 99.9 %, chtěl bych vědět jestli se tím neztrácí kvalita, gaboval jsem do FLAC.

Odpovědi na otázku

CD bylo nejspíš trochu poškrábané a nepodařilo se to opravit. Je možné, že si toho vůbec nevšimneš, ale klidně se tam může objevit i slyšitelné lupnutí. Každopádně tam bude malý rozdíl oproti originálu.

No snad to tam slyšet nebude, jsem totiž audiofil.

Použij 'Nastavení mechaniky - Metoda extrakce - Bezpečné režimy' a 'Nastavení EAC - Extrakce - Kvalita opravy chyb - Vysoká' . Pak budeš mít jistotu, zda tam není chyba.

To mám nastavené.

Pokud EAC při tomto nastavení nenahlásil chyby, tak je všechny opravil. I když stopa nebyla 100% kvalitní.

System CD-A nieje navrhnuty na 100% bezchybovost a to ani v pripade klasickych CD prehravacov za neskutocne drahy peniaz. Tudiz ani EAC nemoze opravit vsetko.

EAC zkouší několikrát načíst stejný sektor. Pokud se vícekrát shoduje bitový součet tohoto sektoru, předpokládá se, že je v pořádku. Kdysi jsem psal podobný program a možnost chybydle mé zkušenosti je 1:65536.

Na tom mediu niesu len data. Pred kazdym sektorom je SYNC, ktory pouziva modulaciu EFM (prekodovanie 8 na 14). Ak je poruseny sync, znamena to, ze bude tento ramec vyradeny a pouzije sa metoda interpolacie vzoriek.

Metoda inrerpolace se samozřejmě používá. Ale pokud EAC z X pokusů načte všechna data alespoň dvakrát shodně, dá se předpokládat s jistotou 1:65536, že jsou správná. Když ne, teprve tehdy nahlásí chybu a může být použíta interpolace.

Interpolovane vzorky dat vyzeraju bitovo vzdy rovnako. Jednoducho preto, lebo vzdy nastava ta ista matematicka operacia nech to precitas kolkokrat chces. Ked chyba sync dekoder nevie, kde je zaciatok dat a to ani tev v klasickych prehravacoch a ani ten v EAC. Urcite sa moze stat, ze nasobnym citanim sa precita spravne aj sync. Ovsem ak ma stale sync error, tak bude nasledujuci blok dat (az do dalsieho spravneho sync) vyradeny. To moze byt az na takmer 19mm stopy media. Potom to zacina preskakovat.

Pokud nastane sync error, tak EAC samozřejmě tuto chybu nahlásí (u některých mechanik je to jedna z nejčastějších chyb), a já budu vědět, že CD už nelze korektně přečíst. A na to se Filip ptal. Pak existuje spousta metod, jak odstranit praskání.

Preto som spomenul, ze ina mechanika by mohla pomoct. Klasicke CD prehravace odstranuju praskanie mzikovym utlmom signalu.

To máš pravdu. ale dneska bude velký problém sehnat kvalitní mechaniku. Moje nejlepší byla TEAC z roku 2002. S těmi dnešními jsou akorát problémy.

Este k samotnemu dekoderu:Data na CD mediu su kodovane na fyzickej urovni rovnako pre akekolvek pouzitie, ci uz CD-A, alebo CD-R. Tudiz samotny dekoder media by mal byt sucastou elektroniky CD mechaniky. Je pravdepodobne (a tu nie som si moc isty), ze signal SYNC_ERR nemusi byt do programu EAC dodavany z kazdej mechaniky spravne, alebo moze aj v niektorych pripadoch chybat. Z toho sa da dedukovat, ze EAC nemusi v niektorych pripadoch poukazovat na ziadnu chybu, pricom tam chyba moze byt.

Tak na tuto otázku nám může odpovědět pouze autor EAC. Já sám osobně mámhudební zbírku ve Flacu už déle než tři roky uzavřenou a to co mi chybělo jsem dokoupil naSupraphonline.cz. Dneska vlastím BD vypalovačku, na které zálohuju fotky a důležité soubory.Grabování se prakticky nevěnuju. Tahle diskuze je vlastně stínem minulosti.Naše děti už ani nevědí. co to bylo CD-audio nebo disketa.

Ja si pamatam este aj dierne stitky, alebo aj dierne pasky s ktorymi som pracoval.Salovy pocitac so 128kB feritovej pamate a tak podobne. System CD-A som v davnych dobach studoval od zakladov, pretoze prechod na digital nebol bezproblemovy. V zaciatkoch existovali prehravace CD, ktore mali napriklad len jeden prevodnik fungujuci pre obidva kanaly. Neskor sa to vylepsilo, ale zhruba od polovice 80-tych rokov zase zhorsilo, ked vymysleli uzasnu super drahu novinku 1-bitovy DAC.

Grabni to znovu. Ak skoncis presne rovnako, bez si to CD vymenit, alebo vyskusaj inu mechaniku.

To dělat nebudu, nechce se mi. Je to zbytečné, jenom mě zaráží to, že CD je naprosto v pořádku.

No pokud jsi správný "audiofil" , prostě si poslechem porovnej originál a grabované soubory.Pokud neuslyšíš žádný rozdíl, můžeš být spokojen!

Tohle tvrzení s grabováním z CD krapet kontrastuje, ale je fakt že lepší zdroj se občas hledá blbě.

Ano. Straca sa.

Včera to CD bylo kupované, dnes jsem ho rozbalil, takže škráblé nemohlo být. A to CD jsem ještě zkontroloval než jsem ho vkládal do mechaniky a bylo v pořádku.

Ale zas je pravda když jsem graboval ostatní CD, tak jsem měl někdy také 99,9 %, ale většinou 100 %.

Děkuji všem za rady, uzavírám diskuzi, čau radilové a ještě jednou děkuji všem.

Dakujeme za odborny dotaz.Cau dotazovatel z gw.