» Poradna » Počítačové sítě

Poraďte bezproblémový ADSL modem s WiFi

Mám doma dva počítače a občas notebook s WiFi. Připojení na internet ADSL, zatím do jednoho počítače a pokud jede, může se do internetu připojit i druhý počítač. Oba mají síťové karty.Nyní se na internet připojuji pomocí modemu MICROCOM ADSL DeskPorte USB.Rád bych zakoupit zařízení, minimálně pro 2 počítače a WiFi. Přečetl jsem zde hodně ohledně připojení, ale nikdo nepopisuje "bezproblémové zařízení". A hlavně každý používá zpoustu odborných názvů, takže nemám vůbec přehled co vlastně zakoupit.

Odpovědi na otázku

no ja ma tento a jede normalne http://www.dxt.cz/ na&Mode=Sti&StiId=45231

Musí se k tomuto zařízení ještě dokoupit modem? nebo již modem obsahuje také?Nebo k jiným, např. k ASUS WL-500g DELUXE ?

No já používám jako ADSL modem Alcatel SpeedTouch 510i s jednim LAN portem, který jsem připojil do routeru ASUS WL-500g. Ten má wifi anténu, 4-portový switch, firewall a mnoho možností nastavení. Jede(firmware) na linuxu. Bohužel to není univerzální jedno zařízení, ale Alcatel je držák spojení a ten router zase super po stránce nastavení.

v tom co sem psal modem uz je