Poradte adapter na tento CPU Prescott Intel Pentiu

poradte mi prosim nejaky adapter, mam ze stareho pocitace od znamyho Procesor Prescot Pentium 4 (D)
3.4 GhZ a porad slape, nechci to vyhodit, me by to stacilo na kancelarskou cinnost, poradte mi nejaky adapter

moc se v tom nevyznam,

desku mam takto oznacenou od vyrobca : MSI cobmo D3 LGA 1156 Sli 2100 RAM eSATA SATA3III USB3

diky za odpovedi sem zacatecnik, chystam se zatim slozit jen pokusne tento prvni comp, rychlejsi procesor dokoupim az budou penize

Odpovědi na otázku

Adapter na procesor? To se už nedělá skoro 15 let :)

Zjisti si pěkně jakou má procesor patici a pak sežeň desku s tou samou paticí. (Bude to muset být bazarová deska)

Víc hledej a míň se ptej ;) Na internetu je všechno jen to chce zadat správná slova.

Zjisti si z jakých komponent se PC skládá a co vlastně budeš muset k tomu procesoru dokoupit. Atd.. kdyby byl problém napiš do tohoto vlákna, nezakládej nové.

A nevšímej si týpků co tě budou urážet že nic nevíš. I oni nějak začínali ;)

vim ze na netu je secko jenze kde hledat . .

tohle je moderni deska je kupovana z aukra ale zanovni, myslim na 99% ze tam je patice pro nove Intely
1156 ostatne i prodejce mi rikal ze to je na nove, tak zkousim jestli by tam slo tohle dostat, asi by byl potreba update biosu, nechci to ale znicit, kdyby tam slo to stary Pentium tak by to bylo dobre, me by to stacilo

to stary je pro patici 775, vzhledem k tomu ze nova ma vice pinu tak by to nemel byt problem snad ne ?
diky

"...A nevšímej si týpků co tě budou urážet že nic nevíš. I oni nějak začínali ;)..." - jo, samostudiem!

"...desku mam takto oznacenou od vyrobca : MSI cobmo D3 LGA 1156 Sli 2100 RAM eSATA SATA3III USB3..." - ona ta deska má nějaké typové značení. Zde lze úspěšně pochybovat o všem, tj. velká neznámá...
"...diky za odpovedi sem zacatecnik, chystam se zatim slozit jen pokusne tento prvni comp, rychlejsi procesor dokoupim az budou penize..." - úsporou peněz je svěření návrhu sestavy a případnou stavbu někomu se znalostmi na mnohem vyšší úrovni!
"...moc se v tom nevyznam,.." - tak s tím se lze plně souhlasit!

Samostudiem? A proč chodíš sem?

Když nechceš radit, nemáš tu co dělat.

Vaše rady, vaše pozdější problémy!
Radit lze někomu, kdo je schopen je pochopit a realizovat, pokud si myslite, že zde to není marné...

Tohle je poradna, očividně nechceš radit ale jen urážet. Tak sem nechoď...

taky poradíš, jak do US zásuvky narvat tu naši vidlici?

Napíšu že to nejde. Ale nebudu u toho nikoho urážet!

"...to stary je pro patici 775, vzhledem k tomu ze nova ma vice pinu tak by to nemel byt problem snad ne ?..."
Viz také: http://www.zive.cz/poradna/zacatecnik-jak-do... ... - je to ale vaše zbytečná námaha vyjádřená drsnější interpretací staré lidové moudrosti: "Jako když na husu chčije!"

Tak je to jednoduché..tenhel procesor do téhle desky nikdy nedáš.
Pak ti taky povím,že tento procesor nemá cenu už ani používat pokud k tomu nemáš desku a paměti a i tak bych na to kašlal.. tenhel procesor taky dost "žere".
Desku musíš koupit bazarem..to je další risk za chvíli může kleknout stejně tak jako onene procesor.
A jak jsi k němu přišel?..proš jsi kupoval tuto desku?
pak se tedy ptám pokud tomu nerozumím co se sem přijít zeptat dříve než začneš zbytečně vyhazovat peníze.
Ano klidně se ptej,ale před tím si přeci jen něco zkus přečíst abys mohl trochu lépe formulovat to oč ti jde...za stovku od tebe ten procák možná někdo vezme..jinak ho ani už neřeš.
HOWG

np atici bychom věděli už tak a ahlavně už nic nedokupuj ano... vyhozené peníze pokud ti to někdo nedá za trest zadarmo

bohužel to opravdu nejde a nejde to ani do stejné patice, do patice 775 nemusí jít starý Celeron nebo Pentium, pokud to bude na desce s čipsetem třeba jako P45 Intel, kupte nový za 4-5 Core i5 Sandy Bridge, nejlepší je 2500 K, kašlete na cenu, tento má otevřený násobič K, takže můžete taktovat velese třeba na 4.5 GHz, i to se dá v pohodě s chlazením normálním, Core i7 2600k už nijak lepší neni, má jen HyperThreading, který vám nic moc nepomůže,

hledáte li nejlepší procesor do patice 775 a máte li desku podporující čtyřjádra, tak si kupte někde z výprodejů Core 2 Quad Q66OO, i tento stačí, nebo Q9550, který je stejně rychlý má-li stejnou frekvenci jako Q66OO, ostatní spíše ne, protože Q9300 je ořezaný (trochu, má menší L2 CHACHE) a dneska tyto cpu stojí na webu skoro stejně

To je jakobzs chtěl dát motor z trabanta do noveho BMW Ne to fakt nepůjde.

No, nějak by to šlo..Ale kto by to potom tlačil..

a zase vedle milý pozitronku, to už bylo parkrát, třeba Pentium 2 se dávalo do pc jako přídavná karta škoda že se v tomhle trendu nepokračovalo
stačila by jedna superrýchlá sběrnice která by se neměnila 50 let a vše ostatní by se rvalo do karet

"stačila by jedna superrýchlá sběrnice která by se neměnila 50 let"

Keby bola superrýchlá sběrnice z doby třeba Pentium 2, tak len premiestnenim radica pamati do CPU by ti bola super nahov*no.
Keby si vedel vymysliet superrychlu zbernicu na 50 let dopredu (optika?, holograf?), tak by si bol multimilionar a neprispieval by si v noci do Poradne.

Prajem dobru noc.

Navíc zvyšování šířky sběrnic, změny v komunikaci a kdo ví co všechno. Tohle může napsat jenom Prdla

Ale Prdlo, tazatel se ptá na adaptér, jistě myslí jak ho narvat do stávající patice procesoru. A pak má novější desku, proč do ní rvát starší procesor? A přídavné karty jistě nesloužily jako CPU, jedině že by sis zase něco pletl Prdlo, jako ostatně mnohokrát. Tyto velké "CPU" bývaly a bývají spoučástí vyloženě přídavných rozšiřujících karet, třeba něco od firmy Sorcus. Nebo si to pleteš s pasivní základovkou (deska pouze se slotym nic víc) a do ní se do speciálního slotu dává procesorová karta, na které je vše, co na klasické základovce (CPU, paměti...). Nebo si pleteš s tím, že Pentium 2 vypadalo jako taková jakoby "karta", procesor byl prakticky modul do slotu?

Nástroj, jak dostat nový procesor do starého typu socketu:
http://www.xyzkladiva.cz/zamecnicka-kladiva-c-61.html...
Jestli nebude počítač potom fungovat, tak je to špatnou verzí firmware.

"...a zase vedle milý pozitronku, to už bylo parkrát, třeba Pentium 2 se dávalo do pc jako přídavná karta škoda že se v tomhle trendu nepokračovalo..."
Pak každé CPU je přídavnou kartou! Je úplně jedno, jak jsou uspořádány kontakty, v případě Slotu 1,2, A byl důvod dán výrobním procesem, který neumožňoval jiné uspořádání. Že to čirou náhodou vypadá jako přídavná karta vůbec neznamená, že to přídavná karta je!

můžu se vás zeptat, jestli jste vůbec normální ?

..a plooooč ?.. :D

Promiň, ale to jsem nereagoval na tebe přece. Tobě jsem odpověděl slušně, i když trochu...vtipně
Tím druhým jsem reagoval na It's burn alias asi Prdlu, trochu mi ho to připomělo, protože to byla podle mého názoru blbost. Co se dělalo v dobách P2 a AMD? Místo P2 se dal do desky dát třeba procesor 80486? Pokud vím tak ne. Spíš si to It'burn s něčím spletl. "Velké" procesory nemusí být použité jen jako CPU v PC, ale i na některých kartách (různé dost inteligetní in/out karty...), nebo možná s těmi pasivními základovkami (deska jen se slotama...a do ní procesorová karta). Třeba se pletu, tak ať mě někdo opraví.
To fakt nebylo na tebe, nebyl žádný důvod.

To bylo tazatele, jehož reakce zmizela...

necet jsem to vsechno, ale asi mel na mysli redukci PGA370 do slot1 http://en.wikipedia.org/wiki/File:Slocket_PCB_Slo... ...

..no Ok tedy...tak ať to zkusí ...

Jo tohle! Ale to myslím bylo jen krátké období na začátku P3, mám dojem že chvíli se používaly oba sloty a nebylo to pro to, aby se do nové desky dávaly staré procesory, ale deska musela daný procesor umět.
http://www.tomshardware.com/reviews/fc,167.html...
http://reviews.cnet.com/motherboards/cpu-pga370-t... ...

já ti tohle vůbec neberu, tak ale proč to děláš nikdo neví všecko, začínám si myslet že si přišel těm MS a nmohouciho sr . . ám tak na chuť že máš potřebu taky se zviditelňovat, mě si přitom asi před rokem celkem dobře poradil, nebo to byl aspoň někdo jiný s podobným jménem

Já se jen snažím uvádět věci na pravou míru, pokud si myslím že něco vím. Pokdu se spletu, tak ať mi to klidně někdo vyvrátí. Co vůbec bylo špatného na té mé reakci na It's Burn (Prdlu?)? Prostě jsem se pozastavil na jeho příspěvkem a přemýšlel s čím si to mohl splést, a taky se tak trochu bránil. Že tehdy ty sloty byly souběžně jsem zapoměl, tak si to asi spletl s tím. Ale taky to nebyo kvůli tomu, aby se do nové desky dávaly staré procesory. Normální diskuze, od toho to tady snad je a taky se z toho dá celkově pak lecos naučit a tak...

A podobné diskuze a reakce jsou celkem normální všude možně na diskzích a fórech...nevím co na tom bylo špatného...nic vulgárního, jen trochu naštavého, i proto že mi někoho připoměl...

Jo a jedna věc je, když se někdo slušně zeptá, nebo když slušně odpoví a splete se. Ale když je někdo tak arogantní jako It's Burn například, tak to je zas druhá věc...myslím že i na spoustě jiných diskuzních fórech by to schytal, i hůř...