» Poradna » Ostatní

Poraďte - Explodovalo mi CD v CD-Rom

Dám do svojí CD-Rom  Acer 54x  CD s filmem v X-Vid a v polovině se ozve rána a já už jen sbírám kousky. Je to vadou CD nebo mechanikou?  A ani nevím jak ten James Bond dopad  "SAKRA"

Odpovědi na otázku

Nemělo to CD takovou tu kulatou samolepicí nálepku? Pokud by totiž byla nalepená špatně a CD bylo nevyvážený, mohlo se rozkmitat tak až...

Jo, to se u těchhle nesmyslně rychlých CD-ROM stává, pokud není dobře vyvážené CD...Je dobré použít nějaký program na snížení rychlosti mechaniky - třeba Nero Drive Speed.

Taky jse byl jednou svědkem toho, jak se CD rozletělo v mechanice na kousky, žádná samolepka na něm nebyla. Zřejmě se jednalo o nějaký vadný kousek s chybou materiálu. No ale mechaniku jsem rozebral, vyčistil, vyfoukal a ona zase jela...kdoví ovšem, jak dlouho

K tomu dochází překvapivě dosti často. A zpravidla skutečně stačí vysypat z mechaniky zbytky média a mechanika ve většině případů funguje. Obvykle jsou poškozená nebo zničená dvířka, ale to se dá většinou slepit.V každém případě je v 90% případů na vině médium a mechaniku samozřejmě v podobných případech reklamovat nelze.

Jo, je to chyba materialu, pokud jsou vrstvy na cdcku nedokonale slepene a vznikne skulina, tak v ty rychlosti se nektera odstepi a uz to jede

No, stava sa to, preto nepozeram filmy z CD (tociace sa CD 2hodiny je rizikovejsie ako ked sa to toci len par minut pri kopirovani na HDD, navyse z CD by to vytvaralo pocas pozerania zbytocny hluk, aj ked len slaby).Skopirovat na HDD, pozriet, zmazat.

patří vám to máte si kupovat tak 40-48x max

Kdyz mas spatny medium,  bouchne ti ve 40-tce

Samozrejme ze ked si tam davas nekvalitne cdcka..nejake po 8 korun tak ti strely v cd-romke kazde druhe. S takym verbatim, kodak ci tdk by sa to urcite nestalo. Mas stastie ze sa ti nic s mechanikou nestalo lebo vacsinou sa zvyknu dolamat vsetky umelohmotne casti v mechanike.

Me bouchla Verbatimka ... vubec to neni zalezitost vyrobce a minimalne kvality .. zalezi na tom, jak je to ktery CD vyrobeny. Vada materialu se muze projevit kdekoliv. To je jako kdybych tvrdil, ze s BMW muzu jezdit 200 km/h a nemusim koukat na cestu, protoze je to tak dobry auto, ze proste nemuze do niceho narazit

tak to si mužeš hodit hochu