» Poradna » Počítačové sítě

Pořádnej VDSL modem

Ahoj, rád bych provedl upgrade svojí sítě a vyměnil stávající ADSL2/VDSL modem Comtrend VR-3026e od O2 za nějaký, který bude půjde s dobou a bude mít 1Gbps ethernet porty. Vím, že jednodušší a levnější by bylo prostě pořídit za pár stokorun switch, ale chtěl bych se tomu vyhnout (malý byt, modem na chodbě na stěně).Na trhu je pár modelů, ale nedokázal jsem vypátrat jestli nějaký bude fungovat s O2TV, kterou používám. Měl jsem vyhlédnutý linksys X3000 a kontaktoval jsem i helpdesk linksysu, ale ta blbka ani nevěděla co to je IPTV, takže to zakončila s tím, že žádný z jejich výrobků takovou službu nepodporuje.Sakra, přece nejsem jediný uživatel O2TV, který by rád rychlejší domácí síť bez dalších x krabiček ?

Odpovědi na otázku

Zdar. Nejsi jedinej uživatel. Zrovna tento týden řeším ten samý problém! Modemů je na trhu málo. Volal jsem i na podporu O2, taky mi neporadily. Zkoušel jsem použít switch, ten mi ale nepropojí Smart tv s PC. Nevím co s tím, možná vadný switch? Až něco zjistím tak ještě přidám zkušenosti. Zatím zdar

Jediný slušný modem za ještě rozumnou cenu je od výrobce Netgear. Teď aby ještě fungoval?http://www.compos.cz/netgear-vdsl-adsl2-modem-...

"Vím, že jednodušší a levnější by bylo prostě pořídit za pár stokorun switch"Udělej to tak, je to nejjednodušší.

A nejlevnější.

A nejrychlejší.

Tak ještě jsem našel jeden u sousedů...http://www.ebay.de/itm/WLAN-3G-Router-Modem-...

Parametry má ok, ale ten design ? Navíc jeho koupě je opět risk kvůli O2TV. Na stránce O2 jsou v seznamu podporovaných pouze staré šmejdy.Kdyby někdo risknul koupi netgearu, nebo linksysu a zprovoznil O2TV tak dejte vědět. Já to zatím vyřeším switchem, ale nejsem z toho nadšenej

Zkus AVM , ale nechají si vše zaplatit ... Nebo z modemu O2 udělej bridge ( na O2 TV nemá vliv, tu nech zapojenou tak jak je ) , a za ten modem zkus třeba něco od Mikrotiku ...