» Poradna » Ostatní

Pořádná pecka autem komu seberou papíry

Řidič 16 let-bez ř.p.
spolujezdec vpravo 17let ř.p. 125ccm
spolujezdec vzadu 18let ř.p.B.
Vozidlo bez spz,stk.
Řidič 16 po havárii v pohodě,spolujezdec v předu 17 l těžký otřes mozku a proražené plíce(ARO)spolujezdec vzadu 18 po dvou dnech propuštěn z nem.domů.
Přijdou ty pitomci o papíry nebo ne.Věděli,že řidič nemá oprávnění k řízení.

Odpovědi na otázku

hlavně ten "řidič" si je hodně dlouho neudělá, jestli vůbec

problémy možná bude mít ten zletilec, ale tím si nejsem úplně jistej

Proc by mel mit problemy? Spolujezdec nenese zadnou odpovednost za chovani ridice.

nezabránění trestnému činu?

spíš bych to viděl na porušování autorských práv a práv spojených s právem autorským a práv k databázi, určitě měli přehrávače plné mp3, a doma pc plný warezu :D

Není povinen ze zákona mu v tom bránit.

Pokud nezabranis v pachani prestupku, nebo dokonce trestneho cinu, stavas se spolupachatelem se vsemi z toho vyplivajicimi konsekvencemi.

A jste si jisty, ze tenhle Vas vyklad je "smeroplatny"? :o))
Ono totiz v nasem pravnim radu nic takoveho neni, z platnych zakonu to nevyplYva. Takze by me zajimalo, proc to sem pisete. Asi aby se ty konsekvence mohly vyplivat.

Ja napriklad tuhle nezabranil jednomu ridici v tom, aby prekrocil povolenou rychlost v obci. A spolupachatelem opravdu nejsem.

výborně, takže když na tebe lupič vytáhne pistoli s tim abys mu dal auto a když mu ho dáš tak si deš sednout? :D

Každopádně ti dva zaplatili daň z blbosti. Řidič je trestně odpovědný, takže bude obviněn z ublížení na zdraví, minimálně a může se dočkat i toho, že bude platit tučné bolestné. Není vyloučeno, že si půjde i sednout.

Být to ve Francii, tak tam po takové havárie (v tomto případně a alkoholu i pojišťovny se vykroutí) vám soud napaří odškodnění za ublížení na zdraví, že jste zruinování doživotně. Horší jak platit alimenty (dítě jednou dopěje).

Ty máš kliku že se daň z blbosti neplatí u nás, to už bys vykrvácel

Za tebe by ji platili ještě tvoji prapravnuci!

Na Tvé fundované rady tady doplácí půlka poradny troubo

O papiry neprijde nikdo, coz je z pohledu nas ostatnich velice neprijemne.
A je dost vesele, ze za popsanych podminek resite takovou prkotinu. :o))

Řidič bez papírů ... hmm, to je nepříjemné
Ale nezoufejte, nic není ztraceno ...
Stačí, když si nechá udělat aspoň papíry na hlavu.

Můj názor je tento. Řidič je trestněprávně odpovědný-vinu tedy nese on. Spolujezdci předpisy neporušili, pokud nebyli majiteli vozidla, nevypůjčili ho, nenaváděli řidiče k jízdě... Jinak je to s léčbou zranění. Za škodu na svém zdraví nesou odpovědnost všichni. Za zdraví spolujezdců odpovídá především řidič. Ona mu to už pojišˇtovna spočítá.

Sice jenom modelový příklad, ale jak znám naše soudy a šikovnost případného /mastného / advokatáta, tak to tak horké nebude.
A to je největší chyba našich zákonů, a libovůle soudců.
Jinými slovy - zavinil jsi nehodu /a teď se nemudu bavit o konkrétních následcích/.
Zaplatíš policajty, hasiče, sanitku, a dále škodu postiženým, a jejich léčení, případně pohřeb, budeš cálovat příbuzným obětí - nemáš prachy, tak exekuce na majetek, ještě schází?, zavřít, a nepustit, dokud na to nevyděláš.
Vyjímka jenom v případě prokázaným zdravotním potížím, v čase řízení.
A on by si kdejaký "neumětel", hóóódně rozmyslel, lést za volant.
Jenže to by na ministerstvu nesměla sedět banda idiotů, podporovaná /extra komisí/, a výmýšlet kraviny typu - alkoholový tester v autě - přednost chodce před tramvají atp.
A okkud ty návrhy a zákony pocházejí? - víme všichni - od bandy nemyslících prasat, placených královsky z našich daní.

Ad zavřít dokud to nevydělá... Vám asi ekonomika moc neříká co? Kolik toho asi vyděla? Na uvězněné lidi budou pak doplacet ostatní, protože hodina prace "bilého odpadu" je pod lidskym minimem. Takže trestat tak aby ty penize z něj někdo fakt dostal.

Honzo, právě proto, že ekononika mě říká hodně.
Proč musím živit blbečky v arestu, kteří hrajou karty, nebo čuměj na TV?
Kde jsou zákony, že budou makat jak barevný?
Čili znova . "posranecká" sněmovna

Ne neříká, protože ikdyž budou na doživotí makat jak barevny tak ve vězení nevydělají tolik. Jakej zaměstnavatel dá za hodinu prace trestance víc než za jeho plat v normalnim zaměstnání? Nebo chcete stavět hladovou zeď?
Normalni zaměstnavatel nabidku od statu na takovou kvalitni silu ani nepřijme. Věřim, že naše truhlárna by přišla i o kšefty kdyby se zakaznici dozvěděli, že by sme je zaměstnávali.

Tohle bohuzel spousta lidi nechape.

Nooo, ale aspon by vazni mohli robit prace ako cistenie potokov, riek, kanalov, udrzba poriadku v meste. Lenze oni skoro nic. Zakony su tak makke, ze t oje az do placu a cast okrat vazni sa maju lepsie ako ludia na "slobode" U nas je zajebany potok ako svina. Hlavne ze tu mame basu a nedaleko Ilavu. Ale nikto ani brvou nehne! Vyzival by som ich prave na taketo prace!

A jak je u toho budes hlidat, to pak bude muset byt na jednoho vezne jeden dozorce.

ahd - a prrroč nééé? Budou vydělávat a na jeho plat.

Protoze za takovou praci dostanou cca minimalni plat. To je asi tak ctvrtina platu chlapa s pumpou, ktery by je hlidal.
Pokud ma tedy nekdo nahrazovat skody zpusobene vlastni blbosti nejen symbolicky, nelze to realizovat tak, ze ho zavreme za katr.

Není to tak černobily

Co je jasny pokud papiry nema nemuzou mu je sebrat.

-byl řidič puvodcem dopravni nehody. Tedy byl puvodce nebo taky učastnik to ze neměl papiry on ani auto neni příčina.
-stala se nehoda na veřejne komunikaci? Tedy např pokud se kombajn srazi s traktorem na poli nelze na to brát všechny předpisy ktere upravuji provoz na veřejnych komunikacich.

Řidič nepřijde o papíry, když je nemá, ale o možnost si je udělat:

Obvykle zákaz činnosti na 2 roky při účasti na nezaviněné nehodě a delší, při zavinění.

To vše mimo trestněprávní odpovědnost.

Řidiče 16 let bez papírů, na místě zastřelit a následně každého, nezletilce, opilce, ujíždějícího zloděje, ujíždějícího převážejícího například drogy .... na místě zastřeliit a nechat ležet ve škarpě a to zkušebně po dobu jednoho měsíce ....... po uplynutí této doby, tyto trstné činy, v zemi české, prakticky vymizí a konečně bude alespoň v něčem pořádek .... ale o tom pochybuji, v zemi kde je za vykradenou trafiku pomalu víc jak za vraždu asi sotva kdy bude pořádek ...

Ano, takhle to prave nefunguje. Ale pokud chcete hodne poulicnich prestrelek a spoustu mrtvych policajtu i nezucastnenych "civilistu", jste na dobre ceste.
Nicmene naprosto rozumim tomu, ze tak nejak citite, jake by to bylo vyborne reseni. Zkuste se odpoutat od pocitu a zamyslet se nad tim.

Jízda bez papírů není hrdelní zločin.

A už vůbec ne v zemi kde byl trest smrti zrušen.

Říká to Trestní zákoník i Trestní řád...

Bohužel máte pravdu ... BOHUŽEL .... já osobně jízdu bez papírů, ještě k tomu v tomhle věku a zmrzačení eventuelně zabití druhého člověka za hrdelní zločin považuji a považovat budu, to že to zkorumpovaná justice vidí jinak, není můj problém ..... ono když se vám stane něco podobného, tedy někoho z Vašich nejbližších (a bůhví že o tom něco vím a nikomu to nepřeji) tak okamžitě změníte názor ....

To už se stalo.Omlouvám se, bude asi oparvdu lepší a výhodnější nechat věci jak jsou, to znamena nechat dál 16ti leté smrady mrzačit a zabíjet lidi, o opilcích to platí dvojnásob, tam je za to ještě pochválíme, s narkodealerama, kolem těch se musí obzvláště opatrně, protože Ti mají požehnání z těch nejvyšších míst atd. atp ... omlouvám se, že jsem se nechal unést a na chvíli propadl nenávisti k tomuto systému a nevoli se po Havlovsku s každým gaunerem mazat jak s miminem ....

Ano, nechavate se opakovane unest - jak uz jsem psal, chapu Vase pocity, ale nechapu, ze k tomu nepristupujete trochu racionalneji*. :o)
Chovani mladezniku je take casto iracionalni - tohle je zrovna hezky priklad - a nikdo to nedokazal zmenit * *.

* Ta Vami dosud navrhovana "reseni" by prinesla vic skod nez uzitku.
* * Mozna jezdime kazdy po jinych silnicich, ale me posledni dobou neohrozuji na zivote nactileti bez ridicaku, ale zejmena prazdninovi/vikendovi ridici.

Já jsem v podstatě neřidič, tedy od jisté doby, takže mě ohrožují řidiči coby chodce, nikoli co by řidiče ..... toto řešení by přineslo více škody než užitku, ale pouze možná v prvním týdnu, protože pak už by tato opatření nebyla zapotřebí ..... a pokud ano, blbec, který ví že se něco nesmí, existuje za to konkrétní a tvrdý trest, si nic jiného nezaslouží .....

Mne pořád okouzluje přednost chodců na přechodech.

Každý si umí představit, že zastavit tunové auto (anebo třeba 22 tunový kamion) je mnohem obtížnější než zastavit 75 kilového chodce.

Ovšem v rozporu s fyzikou máme změnu zákona. Výsledek?

Od roku 2002 jsou nárůsty počtu usmrcených chodců na přechodech cca 100 %-ní (ve srovnání s rokem 2001, kdy to nebylo).

Takže pokud měl zákonodárce v úmyslu zdvojnásobit počet usmrcených chodců, dokonale dosáhl cíle.

To je v mých očích také trestuhodné.

:o)))
Vtip je v tom, ze se dost zodpovednosti preneslo na tu mene zodpovednou stranu "sporu" o pravo prednosti - chodce - a jeste se o tom zcela nesmyslnym zpusobem lzive informovalo.

Je to sice iracionalni, krajne nebezpecne, ale "slusne" a proekofasisticke, takze to tak zustane.

Tak ta "absolutní přednost" na přechodě je samozřejmě taky kravina, to prostě musí být v lidech. Já na to nespoléhám a prostě počkám až to někomu z těch spěchajících šoférů dojde, že když stojím na chodníku ausgerechnet tam kde je na silnici zebra, tak se tam nechci vychcat, ale chci přejít, a prostě přibrzdí a dá mi jasně najevo, třeba "no tak lez, kokote" ..... to je prostě všechno v lidech.

Nejste ridic, takze chapu, ze naprosto netusite, kolik lidi u te zebry postava, aniz by chteli prechazet.
Doporucuju umysl treba naznacit rukou.

Tak já samozřejmě řidič jsem, nicméně jezdím jen pokud je to nezbytně nutné, skutečně nemusím jezdit do sámočky kterou mám kilák autem, jednak se mi to zdá ubohé, druhak drahé a za třetí, dneska se dostat ve městě někam autem a ještě tam zaparkovat, rovná se výhře v loterii Za mávnutí rukou bych taky hlasoval, to je bez debat. Já samozřejmě neměl namysli paní Blažkovou s paní Novákovou, co si zpravidla vždy najdou nejvhodnější místo k tlachání, v tomto případě bezprostřední prostor na chodníku před zebrou, myslel jsem takového člověka, který už staví ty přijíždějící auta očima, jak se říká a toho uznejte sám, prostě člověk, který má tak vysoké IQ že mu byl vydán řidičský průkaz (mno, i když, dneska udělá (dostane) papíry opravdu každý ...) prostě musí poznat na první pohled

Trochu bych to skvělé nařízení vylepšil. Za snížené viditelnosti by měl každý chodec vstupující do vozovky disponovat reflexními prvky na svém oblečení. Pokud ne, hrozila by mu pokuta.
Hnusné?
A to, že za deště a tmy pod kola skáčou idioti (ideálně matka tahající dítě za ruku) ve tmavých hadrech s doměním, že stejně jak oni vidí moje rozsvícené xenony, vidím já odhodání v jejich očích mě zastavit, není ještě hnusnější?
Kdo to odskáče?
Řidič.
Existuje 100%ní řešení jak vždy chodce za podobných podmínek spozorovat a nevystavit ho nebezpečí?
Ano.
Vůbec nevyjíždět ven.
Howgh!

Já bych aj souhlasil, proč ne, když můžou všichni nosit v kapse šrajtofli nebo šalinkartu, tak myslím že špagátek z reflexního materiálu by se tam taky vlezl. Když může každý osel chodit z telefonem na krku na šňůře, jak kravským zvoncem, tak co by nemohl nosit nějaké označení. ....

Já si klidně zastavím i svých 90kg, ovšem bez přednosti na přechodu tam budu stát půl dne.(tah Praha České Budějovice)

:o( Ano, zrejme mate pravdu.
Naopak je dost mist, kdy by zadne auto za cely den neprojelo, pokud by vsichni chodci trvali na sve prednosti. Samozrejme o dost castejsi je ten Vami popisovany pripad.

Vis kdyz je clovek opilej nebo zfetovanej, tak o trestu nepremysli, on si proste mysli, ze jeho nechytnou.
Vliv vyse trestu na zlocinnost je minimalni, zlocinec tak totiz jedna, protoze si mysli, ze mu to projde. Mnhohem dulezitejsi je pravdepodobnost dopadeni a rychlost trestu.

Víš, já bych tenhle trest aplikoval na překupníky .... feťáci, jejich oběti, ti už vychcípou sami ... dost se tím ušetří ...

no když už toho 16l pitomce co řídil, hned nezastřelili, stejně si nepomohl. Rodiče ho budou muset prodat "na orgány" aby vůbec mohli zaplatit vše, co na nich bude "pojišťovna" vymáhat (škody za "ze zákona nepojištěné" vozidlo jsou placeny z fondu pojiš´toven a následně vymáhány na onom pitomci)

Buď vklidu, bude to synáček, synoveček, eventuelně vnouček nějakého hlavula a zamete se to pod koberec s ústním pokáráním ...

právě že nejsem v klidu......nejvíc mě vždy uklidní, když se tito "všem nebezpeční blbci" také semi zabijou

To já samozřejmě taky, čím dříve tím lépe, jsi můj člověk

Papíry seberou autu a rovnou sešrotovat! To bude nejlepší cesta k úspěchu....

Já bejt tim 16tiletym, tak řeknu že mě ti dva k tomu donutili!