» Poradna » Windows (a jiné OS)

Poradíte šifrování na win 10?

Do notebooku, buď celého disku, nebo třeba jen nějaký kontejner, kam bych přesunul fotky a nějaké dokumenty pro případ ztráty, krádeže, aby nebyly data volně dostupné.. že se někdo dostane třeba k historii prohlížeče mi nevadí. Díky za tipy

Odpovědi na otázku

BitLocker. Pokud máš Pro verzi.

Aha to jsem nenapsal, mám Home verzi

veracrypt

já doporučím na platformě nezávislé řešení - Veracrypt a kontejner v souboru - jde to snadno kopírovat a přenášet, ale přitom je to šifrované a po připojení se to chová podobně jako třeba flash disk. Není to závislé na konkrétní verzi OS - dokonce ani Windows není podmínkou a mám dojem, že kontejnery Veracrypt / Truecrypt jdou otevřít i v Androidu - byla na to free appka.

tiež odporúčam veracrypt, buď šifrovať celý systémový disk (býva problém pri prechode na nový veľký update win), alebo z disku ubrať nejake GB, tie zašifrovať ako ďalší disk a máš to