» Poradna » Notebooky

Poradite s vyberem NTB na socilani site a lehke hrani

Potrebuji koupit pro partnerku NTB. Provozuje pouze zakladni net, youtube, socialni site, a lehke hrani typu her na socilanich sitich. Potrebuji se pobyhovat na limitu 10 tis. (IPS, 15.6, SSD).Vybral jsem tyto volbu:https://www.czc.cz/269529,269531/porovnat-kodyNevim, zda mam jit do Intel verze nebo do Ryzenu, i kdyz je o neco vice na cene.Co se tyka pameti, tak pridam dovnitr jeste dalsi SSD, tak mista bude dost, to stejne plati i pro pamet, kdy rozsirim na 8GB, tedy o dalsi 4GB modul.Ktery by jste doporucili?Moc dekuji.

Odpovědi na otázku

Jestli nechce ukládat nějaké velké množství dat a má externí disk, tak bych volil HP 255 G7 - https://www.alza.cz/hp-255-g7-d5537846.htm

HP 255 G7 za 10tis. jsem zcela vyloucil, protoze ma "tragicky" displej. Ty co jsem vybral maji aspon IPS.

Za 10 tisíc se musíš v nějakém ohledu hodně uskromnit. Záleží jaké jsou tvoje priority a jestli se chceš dívat na krásný zasekaný obraz, tak prosím.

HP 255 G7 ma opravdu hrozny obraz, pozorovaci uhly jsou naprosto mizerne. Staci trochu naklonit obraz nebo se pohnout na zidli a uz vidite mapy. Asi se dost hani Acer, ale ten aspon zvolil IPS a k tomu pridal stejne parametry co ma i ten slavny HP 255 G7 (bavime se o i3) tedy 10 tis. A pokud vam NTB bude lezet na stole, tak nema cenu si priplacet za HP znacku.

Pokud bude NTB jenom ležet na stole, vyplatí se normální počítač.

Jako kazde TN je to z pohledu kvality obrazu naprosta sracka. Ten laptop z tohoto pravidla vubec nijak nevybocuje. Ale za smesnych 10k si tezko muzete dovolit i veci dulezitejsi nez hezky obraz IPS/VA displaye. Za 10k proste dojde na hned nekolik velmi neprijemnych kompromisu at chcete nebo nechcete.

Libovolný repasovaný NTB s procesorem Intel Core iX a 8GB RAM. Jesli win nebo Linux je na Vás. Někdo by to dal i s Chromebookem.SSD mít vliv na prohlížení Internetu a flash\html5 webové hry mít nebude. Klidně gramofonek...

Nechci repas. Chci novy se zarukou. Navic je to darek.Hlavne bych chtel poradit spise s tech dvou Aceru co jsem vybral, zda jit do Intelu nebo AMD s Ryzenem.Verze s Intelem ma mensi vykone CPU 2.1, ale Tubo je az 3.9 Ghz, oproti Ryzenu, ktery ma zakladni takt na 2.5, ale Turbo pouze 3.5 GHz. Grafika Vega se zda byt asi o dost vykonejsi, nez Intel HD 620. Navic provedeni s AMD, ma na desce samostatne 2 sloty na RAM, oproti verze s Intelem, kde je 1 RAM modul napevno, coz znemoznuje vymenu. Nevim k cemu se priklonit co z toho je vyhoda a nevyhoda. Ale opravdu vybiram mezi modely co jsem uvedl, zadne jine tipy nechci.

Jestli Intel nebo Ryzen je uplne jedno.A az prozradite, co presne je to "lehke hrani", pak teprve bude mit smysl vubec se bavit o GK. (HD620 neni na vubec zadne hrani, u diskretnich grafik zalezi na konkretnim typu.)Pokud to ma v zakladu 8GB RAM, pak velmi pravdepodobne zadne dramaticke upgradovani v budoucnu stejne probihat nebude. Limity vykonu budou u levneho stroje jinde.Musim pochvalit, ze myslite na ten display. Akorat ze u levnych laptopu s tim bude trosku problem.

Oba NB jsou jen s 4GB ram. Je to v tom porovnání. 4GB je dnes už celkem málo (i na procházení netu), takže vzhledem k tomu, že AMD má volný slot a Intel ne, tak je jediná možnost to AMD. Ostatně tazatel sám říká, že chce paměť rozšiřovat.Osobně by mě spíše více štvalo Windows 10 S. osobně bych tedy rozhodně chtěl normální OS.PS: Plánované rozšíření disku bude taky problém. Nikde není psáno, že tam bude další slot, takže by se muselo s největší pravděpodobností jednat o výměnu toho SSD a tím nutnou migraci systému. Je pak otázka, zda nelze najít NB, který už tedy splňuje požadavky, byť bude o fous dražší. Když totiž člověk započítá cenu nového disku, to že NB bude muset kompletně rozebrat (bude muset přes klávesnici) a ještě si s tím hrát, tak se koupě modelu, který už to vše má může zdát výhodnější. Takováto DODO řešení nemusí dopadnout dobře. Zvláště když má jít o dárek.

Windows 10 S lze bez problemu prevest na Windows 10. Jedna se pouze o bezpecnejsi mod, ktery umoznuje vyuzivat aplikace se storu a Edge prohlizec. Takze pokud to nevite, tak Windows 10 S je pouze "mod", ktery lze deaktivovat. Byl urcen do prosteredi jako jsou skoly apod. Zpet na Windows 10 S, uz se nelze vratit. Mod 10 S se pevede na odpovidajici verzi Home nebo Pro. Takze v tomto problem opravdu zadny neni.

Vím, že to jde prý předělat. Nicméně opět je to DODO (DOdělej DOma) řešení. Pokud navíc chcete operovat s pamětí a diskem, tak nějak nevidím důvod si nepřiplatit za nějaký NB za 12-13tis, kde už tohle všechno bude a budete to mít bez práce. A takový NB taky bude mít IPS nebo VA panel.Tudíž nebude nutné předat dárek a říci, sorry, teď ti to seberu, abych to všechno předělal, a byl nucen NB celý rozebrat a předělat. Ono to nějakou tu hoďku potrvá, se vším nastavením atd...Ono to ostatně vyjde i na stejné peníze. Nebo se vám doma válí nevyužité M2 NVMe SSD a k tomu dalších 4GB ram správných parametrů? Předpokládám, že asi ne. Pokud to tedy musíte koupit, tak tam pak není úspora žádná, jen "sraní" s předěláním.

Oba NTB maji volny slot na SSD, protoze systemovy disk maji v zakladu na M.2. Volny disk SSD a dokonce i DDR modul doma mam, takze nemusim prikupovat.A proc bych priplacel rozdil 3 tis. za 4GB modul navic, kdyz modul stoji 600 Kc a SSD stoji 700 Kc, celkem 1300 a rozdil 1700 za co? Za praci, ze to tam pridam - to fakt neni problem, pokud si tedy necenite svoji hodiny prace na takove penize.Take mam rad pohodlnost, ale rozhodne se mi nechce preplacet za veci, ktere jsou totalne predrazene, jen kvuli tomu, ze tam uz jsou predchystane a ne kvuli tomu, ze tolik opravdu stoji.Je asi potreba trochu vyladit pomer mezi pohodlnosti a chytrosti.

Pokud už je máte, tak OK. Stejně tak, pokud jste znalý. Pak OK, plně to respetuji. A nemusí to být rozdíl 1700, ale třeba jen 700Kč, což už je akceptovatelné. Takový NB totiž může stát i těch 12tis:https://www.czc.cz/hp-15-db1015nc-zlata/2694... Tím ho nevnucuji, jen ukazuji na možnosti.PS:Předpokládám, že máte doma obyčejné SATA SSD. Tak doufám, že máte ověřené, že tam je na to na 100% nejen volný slot, ale i konektor!!! Zrovna nedávno jsem řešil takový notebook, že se tam dá další disk, protože systémové SSD bylo malé a pájené rovnou na desce. Všichni ujišťovali, že to ten slot má, na netu jsem našel ten NB i rozebraný a slot to opravdu mělo (pravda bohužel ne přesně tu revizi), dokonce se prodával i model, kde už ten disk byl v tom slotu rovnou osazený.Řeknete si žádný problém, disk přidám. Jo, prdlajs. Výrobce u modelu s SSD šetřil, a slot tam sice byl, ale na základní desce nebyl připájený konektor. Prostě se mu v tom množství vyplatilo optimalizovat výrobu a ten konektor tam nedat, i když všude jinde byl.Vypadáte ale zkušeně, tak předpokládám, že to máte ověřené. Já to dohledávat nebudu.

Ano, disk SSD i pamet mam, takze je to pro me i tak uspora. Ale dekuji za TIP. Ten Acer co mam vybrany, ma na 100% volny slot na disk a to vcetne kabelu pro napajeni, ktery se propoji s deskou. Jsou na to dokonce od Aceru na YT pekne instruktazni videa, jak to propojit. U toho Aceru se mi prave libi, ze ma systemovy disk na slotu M.2 NVMe, a lze pridat jeste dalsi SATA disk.Ten model od HP co jste doporucil ma panel VA. Ale netusim, jak moc velkou roli hraje porovnani panel typu VA vs. IPS, resp. zda je kvalitnejsi IPS nebo vyjde na stejno jako VA. Protoze jinak by ten notebook od HP co doporucujete vychazel pomerne za slusnou cenu.

Tak jsem nasel pekny clanek o rozdilu typu panelu. A zda se, ze pro ucely, ktere potrebuji bude IPS bude lepsi volba nez VA v tom HP.https://www.gamersnexus.net/guides/1890-panel-compari...

Ono záleží i na tom panelu jako takovém. Na kvalitě. Ale ano, rozdíly tam samozřejmě jsou. Každá technologie má něco. VA většinou mívá větší kontrast, třeba 3000:1, zatímco IPS cca 1000:1. To vede k tomu, že VA bývá trochu více doporučovaná na filmy. Ostatně i černá bývá černější, není tam totiž IPS glow (způsobuje u černé spíše šedou). Taky ty panely bývají trochu rychlejší (nikoli nutně) a levnější na výrobu (alespoň co jsem četl).Na druhou stranu IPS má lepší podání barev celkově. Je to prostě čemu dá člověk přednost. Pokud předtím byl panel TN, tak bude pokrok všechno. V takovém panelu ale žádný panel nebude něco top, takže si myslím, že to bude spíše prašť jak uhoď (samozřejmě jsem dané NB vedle sebe neviděl, takže nevím, jen si to myslím). Pokud jste ale zvyklý (nebo ta osoba) na IPS, tak asi nemá smysl jít do něčeho jiného a bude lepší zase IPS.

-Pokud vycházím ze zadání ...Provozuje pouze zakladni net, youtube, socialni site, a lehke hrani typu her na socilanich sitich... tak by jí mohl stačit iPad.-zkusil jste najít model NX.HFTEC.001 na stránkách vyrobce? Jaké má specifikace a né co píše eshop?-Ten Acer modul RAM na pevno podle všeho nemá -nejnižší VEga 3 opravdu není výkonější než Intel HD6xx-stále platí že Acer bylo spíš pro mnoho lidí imperativní označení než kvalitní NTB-

Jirko, když ti někdo radí a ty ho odpálkuješ s tím, že "to má mizerný displej", že víš o lepších tak se neptej na radu.Víš co chceš koupit, asi si to tedy potřebuješ pouze sám pro sebe zdůvodnit.Podle mého názoru, za 10 tis. to bude vždy "pomalý šmejd", to ji radši kup mobil nebo tablet.Otázky typu radši Intel/AMD nebo RAM a SSD prostě asi nechápeš, že se bavíš o základních modelech, kde se to prodává stylem "ber jak je a co zrovna je".Prostě 10 tis. prodejní cena znamená horko těžko 120-150 USD výrobní cena výrobce.

Tak jeste jinak...Na ucely, ktere ma byt NTB jsem uvedl. Je mi jasne, ze za 10 tis. to nebude zadne "svihadlo", ale vzhledem k tomu, ze tento NTB ma nahradit jiz dosluhujici a "staricky" model Acer Extensa 5630EZ, kde je CPU Intel Pentium Dual-Core T4300 (2.1GHz, 1MB L2 Cache, 800MHz FSB) a grafika Intel 4500M. Pamet 4GB RAM, SSD, Windows 10. Vse co jsem psal bezi bez jedineho problemu a sekani, tak nevim proc vsichni tvrdi, ze novejsi NTB do 10 tis. bude pouze na zaseknuty obraz ani net nepojede bez sekani. Acer Extensa 5630EZ ma CPU na taktu 2.1 GHz (2 vlakna) a pameti na taktu 800 MHz, tady s novejsim NTB kde bude CPU i3 se pripadne dostanu na stejny takt 2.1 (bez Turba), ale s pameti na 2400 Mhz, a grafika je take vykonejsi, takze pokud vsechno beha na starem 5630EZ, tak proc by to melo byt horsi na novejsim i3 nebo Ryzenu. To nechapu. Jeste pro upresneni, tak na starem Aceru jsou jiz vylomene panty na LCD, takze je bohuzel po 10 letech odepsany. Z toho duvodu porizuji novy, jako nahradu. To jen pro vysvetleni, kdyby nekdo chtel napsat, tak proc si ten NTB nenecham, kdyz tam vse jede.Chtel jsem jenom poradit, zda jit do AMD nebo Intelu. To je vsechno.Verze s Intelem ma dva sloty na pamet, s tim, ze jeden modul 4GB je primo integrovany na desce a jeden ma volny, takze lze osadit dalsim. Narodil u AMD desky, jsou dva sloty, takze je mozne osadit oba dva, napr. 2x8GB, to u Intelu nepujde, kdyz je jeden modul napevno 4GB.Vrta me v hlave pouze to srovnani, zda zvolit Intel i s tim, ze ma jeden RAM modul integrovany na desc, a tudiz nepujde do budoucna ani pripadne vymenit atd. nebo zvolit AMD, kde jsou samostatne sloty.Dalsi vec je, ze me to nejak stale k Intelu, i kdyz jsou "derave" atd. ale nevim, zda nejsou na tom zkratka lepe nez AMD, co se tyka NTB. Nevim, zda AMD v NTB nebude past.A vykonove prave vubec nevim, zda Ukázat celý příspěvek

Výkon bych neřešil, obojí bude pocitově stejný.Možná bude u AMD lehce nižší výdrž na baterku (papírovým údajům nevěřím ani u jednoho), ale rozhodně je super mít možnost si nakonfigurovat paměti podle sebe až do 16GB, sáhl bych tak po Ryzenu (i kvůli přístupu Intelu za poslední dobu).

U těhle modelů bych se spíš zaměřil na to zda se líbí/nelíbí. To ve finále bude větší benefit než rozdíl ve výkonu/výdrži atp.

Vykon bude slaby, spolehlivost taky. Takze to meritko "libi vs nelibi" je paradoxne asi nejdulezitejsi. Bohuzel. :o(

asi je jedno, jaky koupis, oba vypadaji dobre, plus kdyz tam jeste dodas SSD a RAM, tak to bude dobre, jenom si zjisti, jak slozite je ten notebook rozebrat.

Nebylo by lepší zvýšit limit a koupit něco pořádného co výkonově bude dostačovat po delší dobu a ve výsledku se to možná vyplatí víc než něco levného, co bude za dva roky tak akorát k vzteku?