Poradi nekdo s nakupem pameti?

Zdarvim mam maly problem,nejak nerozumim pametem a chtel bych se zeptat jestli by nekdo dokazal ve zkratce to shrnout anebo jestli nekdo nema nejaky dobry link,tak treba :zacnu procesrom1- chci pc na hry a co je lepsi a jak to poznam ve hre....koupit 5200 2*1mb anebo 4200 2*512 protoze v cene je tam poradny rozdil2- u pameti co znamena to casovani a co znamejai ty 4 cisla po sobe oddelene pomlckou?chci athlona a co je pro mne lepsi nizke casovani pameti anebo vysoka rychlost pameti. ktere jsou dobre popripade pameti na taktovani? diky za radu

Odpovědi na otázku

Asi mas na mysli s. AM2, tak tam se hodi spise nizsi casovali (CL4), na frekvenci az tak nezalezi(klidne 667Mhz) a jestli to bude cely new tak urcite 2*1GB

ale toto ja vim ale potreboval bych vysvetlit co a jak s tim casovanim,a vcem je to lepsi atd.

Jinak jeste co se tyka casovani, presneji CL (CasLatency). Cim nizsi cislo, tim lepe. U DDR2 se snad nevyskytuje pamet s CL<3. Ale ty co maji CL3 jsou pekelne drahe. Takze asi prichazi v uvahu CL4 a nebo spise CL5. Nektere pameti podporujici CL4 potrebuji nastavit jine napeti, jinak funguji pouze na CL5. Uprimne, nevim, zda bych to nejak detailne resil. Proste podle penez. Mateli hodne penez, kupte co nejrychlejsi pamet s co nejmensi CL a naopak.

Ta cisla (3200, 4200, 5200) oznacuji rychlost a typ pameti (shrnuji v sobe frekvenci a typ DDR/DDR2). Pokud chcete kupovat Athlona do AM2, je pravda, ze rada lidi tvrdi, ze na frekvenci tolik nezalezi, ja bych kazdopadne radeji koupil stejne 800MHz pamet. Idealni pomerem cena vykon je A-DATA (1GB stoji cca 1800,-s dani). Pokud nemate moc penez, doporucuji koupi jednoho modulu 1GB a casem dokoupit druhy, cimz je zapojite do dual mode a vse bude rychlejsi... Nejaky dotaz?

dobre ale co sem cetl na jinych forech tak potrebuji do dualu pametovy kit ktery se sklada ze d modulu ktere jsou uplne totozne,prave ze nevim jestli koupit nejaky drazi kit o velikosti 1gb anebo koupit nejlevnejsi 2gb kit

To ze musi byt pameti zcela totozne je trochu mytus. Nemam to sam odzkousene, ale co sem slysel od lidi, v poho to beha i s jinou znackou.

take mne zajima co vubec znamena cas latency....pocet cyklu?ale ceho

a co ten procesor co je lespi?koupit nejaky 4200 2*512 a dotaktovat si ho treba na 5600 anebo koupit rovnou 5200 kde cache 2*1?penez moc neni ale chci zase koupit neco kvalitniho

Uprimne, nevim. Osobne nejsem prilis priznivcem pretaktovavani, takze bych radsi koupil silnejsi model. Cache nepretaktujete. i kdyz ho date na vyssi frekvenci, cache bude stale jen 1MB...

tak to ja zase priznivec taktovani sem,to je mi jasne ze ji nepretaktuji ale zajima mne co tim ziskam ze budu mit cache 2*1mb

ono rozdil mezi temito dvema je 1500 a tech 1000 se da dotaktovat a jeste usetrit 1500

No myslim si, ze ten rozdil v cache se moc nepozna... asi bych to neresil a v tom pripade koupil ten levnejsi a radsi prikoupil RAM. 2x1GB je pro dnesek rozumne. Jinak jeste poznamka, pokud by ste stary PC (viz prispevek "cena") prodaval, mozna bych mel zajem pro znameho. Teoreticky i mozna za trochu vic, nez 5.000,-