» Poradna » Mobily

Porada s výběrem tabletu do školy

Ahoj, potřebovala bych poradit s výběrem tabletu, bohužel jsem nikde na netu nenašla porovnání tabletů podporující stylus a už nevím jak a co mám hledat proto bych se chtěla zeptat tady, jaký tablet by jste mi doporučiliSháním tablet do školy s podporou stylusu na psaní ručních poznámek k přednáškám. (Nejradši android ale úplně na tom nelpím, ostatní parametry jsou mi v podstatě jedno)Děkuju za každé doporučení

Odpovědi na otázku

ipad, co jinyho

Ani omylem...

Důvod?

Z vlastní zkušenosti s několika tablety s Wacom stylusem ti říkám, že na psaní ručních poznámek je to blbost - není to pohodlné ani flexibilní, řešíš kdy má displej reagovat na dotyk prstu a kdy ne. Proti tužce a papíru vážně pruda.Navíc je takových tabletů jako šafránu a jsou pěkně drahé. Svého času existovala tzv. digitální tužka - propiska se senzorem co psala na papír a přitom i do paměti, ale už jsem to dlouho neviděl prodávat...

mám ipad pro s apple pencil a vůbec nic takovýho neřeším, funguje to perfektně i s ocr

měl jsem ho párkrát v ruce v bance a zařízení je to pěkné, to uznávám. Ale mám prostě zkušenost, že tohle digitální psaní se prostě na dlouhé hodiny poznámek ve škole nehodí.Já si taky běžně dělal na jednáních poznámky na Note 10.1 ale vážně bych na tom nechtěl psát ve škole - prostě se na tom píše jinak, člověka pak víc bolí ruka, protože se nemůže opírat stejně jako při psaní na papír atd. Taky si v létě oblemcá displej jak se potí.

To je právě rozdíl s tím notem, já se normálně u ipadu opírat můžu. S oblemcaným displayem nemám zkušenost, že přecejenom s tím nedělám víc než hodinu v kuse. Nemám teď vůbec přehled, jak to teď ve škole vypadá, vypadl jsem z ní před 20 lety, největší výhodu v tom vidím, to OCR, protože píšu jak prase a když to nepřevede systém, tak si to hned opravím, dokud to mám v pamětí, že za měsíc bych to po sobě nepřečetl

ono jde čistě už o to, že psát defacto na skleněnou desku je ergonomicky úplně někde jinde než psaní na papír. A to ani nemluvím o tom, že na denním světle může mít problémy s odlesky a sluncem, kdy na displeji neuvidí vůbec nic a těžko to může řešit jiným naklopením, když na tom potřebuje psát.Už jsem se nad tím zamýšlel dřív a zatím asi nejlepší varianta elektronické psací podložky by byl monochromatický LCD s Wacom digitizérem (protože barevný LCD je na světle na nic a E-Ink zas má pomalý refresh...). Jenže to asi nikdo nevyrábí, dneska chtěj všichni barvy...

oni se dělají i folie na lcd simulující papír (nillkin, paperlike), celkem dost to používají umělci, co ipad používají na malování. S odlesky jsem nikdy neměl problém

iPad s aplikáciou Nebo na ručne písanie poznámok. Po začvicení sa s tým dajú písať fakt rýchlo poznámky a máš to hneď v editovateľnej forme