» Poradna » Web a internet

Poplatky za přijímání plateb PayPal?

Zdravím,ráda bych zjistila, jaké jsou poplatky za přijetí mezinárodní platby na PayPal, a web mi moc nepomáhá, tak zkusím tady, třeba je tu někdo zkušený...Když mám PP účet v CZK, ale přijímala bych menší platby v jiných měnách, třeba 5Eur, 6USD atp, jaké jsou poplatky, resp. kolik by mi přišlo na účet? Jejich sazebník poplatků jsem zkoumala, ale je tak nepřehledný, že vůbec nevím... A tyto vybrané částky pak přidou na PP účet, odkud si je zase budu muset za poplatek (jestli jsem pochopila sazebník správně - 400,-??) převést na vlastní účet/kartu?Nepracuje takhle někdo více s PayPalem, aby mi řekl, zda se to vůbec vyplatí? Zatím jsem používala PP pouze k placení, z druhé stránky to vůbec neznám...:)Chápu-li správně, 1) převede mi to na CZK v nevýhodném kurzu, 2)strhne poplatek za přijatou platbu... Ještě něco? Byl by rozdíl, kdybych zboží inzerovala v eurech (a tak cca polovina zákazníků by mohla platit v jejich měně)? Pak bych měla na PP účtě eura, ale stejně by mě to pak jednou (až bych to chtěla převést na svůj účet), převádělo v tom jejich kurzu, ne?Díky

Odpovědi na otázku

Poplatky se liší podle jednotlivých zemí, na to opravdu budeš potřebovat zkouknout tu tabulku poplatků na PayPal. Je tam minimum + procentaPři vybrání z PayPal na účet není poplatek, pokud vybíráš nad minimální částku. Limit byl 3000,- pokud se to neměnilo.A ano, pro CR PayPal bude vždy při vybírání převádět na CZK. Můžeš mít na PayPal více měn, ale nakonec to budeš muset převést.

V sazebníku nemůžu žádnou minimální částku pro výběr zdarma z PP účtu najít... Znamená to, že už jakýkoli výběr stojí 400,-? To je výborný... nevím, proč se říká, že PP je výhodný/levný

vyhodny je, ked posielas, nie ked ho pouzivas na prijem. Paypal je postaveny na tom, ulahcit prevod penazi smerom od zakaznika ku predajcovi.

Teď jsem vybíral několik tisíc CZK a přišlo mi do Banky v ČR přesně tolik CZK, kolik jsem si z PP poslal. Horší je to s konverzi.

Ještě bych dodal, že si USD, EUR na PP hromadím a snažím se hlídat, kdy je dobrý kurz na PP. Pak si to převedu do CZK a po čase třeba pošlu do banky v ČR. Kurz výměny si přímo v PP můžeš zobrazit ještě předtím než peníze zkonvertuješ. Příklad: Dnes 15.8. je dobrý kurz - za jeden USD jsem dostal 22.04 CZK. Jestliže jsem si dnes vyměnil 1000 USD, dostal jsem 22040 CZK. Když jsem si je poslal do banky (přes platební kartu !!!), přišlo mi 22040 CZK. Je jedno, jestli konvertuješ 1 USD nebo 1000 USD. Kurz je stejný. Ještě bych dodal, že převod jde přes kartu, kterou jsem si přidal do PP. Pokud by to šlo poslat normálním bankovním převodem (možná jde - nevím), pak mi asi mohlo dojít na velké mezinárodní poplatky.

-PayPal není český tedy včechny platby jsou z pohledu Vaší platební karty a účtu "mezinárodní"-ano PayPal to rád počítá svým kurzem = vezme sumu v $ nebo € převede podle svého kurzu a tu sumu pak účtuje Vám. Někde vždy bývá schované to nechat n kurzu banky ale umístění toho přepnutí na kurz banky se vždy mění.

Aha, tak to by bylo super to nastavení najít.. zatím se mi nepoštěstilo Tak při platbě ze zákazníkova CZK účtu na můj CZK účet by převod nebyl, jenom ty poplatky (to jsem už zažila), ale takových bohužel asi nebude mnoho Díky, Z.

Ten kurz se týká plateb kartou přes PayPal. Netýká se interních převodů mezi měnami v rámci PayPal účtu ani vybírání peněz

Aha Takže by bylo výhodnější přijímat platby v eur (aby se ne všechny konvertovaly rovnou při přijetí), a pak to jednou za čas převést třeba na svůj účet, kde už by byla možná konverze v kurzu banky?

Ne. PayPal to stejně nejprve převede svým kurzem na CZK a CZK pak převede na tvůj bankovní účet. Tohle přesně pak vidíš i při vybírání peněz z PayPal

Na PP jsem si založil více měn , takže není problém si to hromadit v drobných částkách třeba v EUR, CZK a USD zároveň. Jedna měna je hlavní - v mém případě CZK. Když se mi nahromadí více peněz např. v USD, zkonvertuji si to v PP na CZK a pak si to pošlu do ČR banky. Nejhorší je mít účet v USD, přijímat platby od kupujících, kteří platí v EUR a pak to ještě konvertovat do CZK. Dojde k násobné konverzi EUR - USD - CZK. Mimochodem, jednou jsem si zkusil poslat 10 USD na USD účet v české Equa bance. Přišlo mi něco kolem 9 USD. Takže k velkým poplatkům nedošlo. Nevím, jestli mi bylo strženo % částky nebo spíše jsem zaplatil cca 20 Kč za přijetí platby. Posláno přes kartu.

Pro soukromé účely používej PayPal.Me.

K čemu je to dobré?Ještě do května měl PayPal pro posílání plateb rodině a známým z PayPal účtu maličké poplatky. Teď už to zvedli a platíš nějakých 230Kč za převod.

Aha, tak tuhle změnu jsem nezaregistroval. Mnou odkázaná služba vznikla právě pro tyto soukromé účely a v době vzniku na ní byly minimální poplatky.

Rodině a přátelům to šlo i z normálního účtu, pokud jsi neplatil vyběrem z karty. Teď to sjednotili a poplatek je už skoro jako při přímém bankovním převodu

A proč pro mezinárodní platby řešíš CZK? Tak si založ PP v EUR a udělej si účet v bance taky na EUR a je to.

Jenže takto to nefunguje. PayPal ti peníze na EUR účet v EUR nepošle

Mě to tak posílá, v čem je chyba? Mám prostě EUR účet v PP a devízový EUR účet u ČSOB a pohoda

To ti pošle, ale ne v EUR. PayPal to převede na CZK a CSOB ti to zase prevede z korun na EUR.

No když převedu z PP do ČSOB 100€, přijde mi 100€, těma převodama by se určitě něco ztratilo

Podívej se na transakci v PayPal, jestli u výběru máš konverzi na CZK nebo ne.Možná PayPal změnil podmínky, ale ještě před pár měsíci nešlo vybírat v jiné měně než v CZK, pokud máš PP účet založený v ČR. Pokud jsi jej založil v nějaké EUR platící zemi, pak to samozřejmě funguje jak jsi napsal...

Pokud vás to nějak zaujme, tak v paypalu je možnost si udělát několik měn jako dolary,kuny,koruny,eura atd... potom si normálně otevřete na svém bankovském účtě eurový či dolaroví účet a normálně poslat. Já to mám ták, mám eurový,rublový,korunový a dolarový měny na PP.

A je mozne na paypal poslat i penize rovnou v CZK a pak je nijak neprevadet a rouvnou poslat v CZK na muj ucet? Ja jen ze cas od casu vyplnim nejaky online dotaznik a ted kdyz jsem se dival tak ty penize z tama jdou vybrat jen pres PayPal nebo Skrill. Ten Skrill ma poplatek 5.50EUR coz je snad vic nez bych chtel vybrat. Jinak tam jsou body a ty mi to prevede na CZK a pak si je mohu poslat bud tam nebo tam. Tak by mne zajimalo jestli to je mozne takhle na primo? Diky

No mělo by to tak fungovat, určitě jde poslat CZK na paypal a následně musíte mít účet vedený v CZK, aby to šlo poslat zase z paypal na účet, pokud jen neplatíte z paypal na paypal, někdo paypal na výběry vůbec nepoužívá, jak již ostatně bylo napsáno tady kolegy, ale nicméně se mi stala kuriozní záležitost, kdy mi zaplatil týpek z Anglie za vyhranou aukci na aukru několik tisíc, bylo radostné zjistit, že ty peníze z tama dostat není vůbec tak jednoduché, jak jsem si myslel, až možná přehnané bezpečnostní nařízení to dost komplikují, např. nesmíte posílat peníze-respektive vybrat si svoje peníze z paypal na účet někoho z Vaší rodiny či partnera, pokud zrovna nemáte účet...mě je třeba zamrazili, měl jsem jich hodně